Vprašanje

Trenutno berete:
Vprašanje

Pridružen
26. feb 2020
Prispevki
35
Pozdravljeni,
ali bi mi kdo znal povedati, kaj vse bi povedali kot odgovor na vprašanje "Kategorije samostalnika? Podrobneje posebnosti množinskih samostalnikov? Koliko sklanjatev imamo in posebnosti?" To vprašanje sem večkrat zasledila pri izpraševalki Klemenčič Glavica.

Le pozdrav.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Jaz bi pri tem vprašanju pod kategorije samostalnika verjetno naštela, kaj vse lahko samostalniku določimo (spol, število, sklon in sklanjatev). Kar se pa tiče množinskih samostalnikov, bi kot primer podala pljuča, tla, drva ... Tukaj lahko potem nastane nekaj pogostih napak pri sklanjanju. Npr. (Rak na pljučih. Ne na pljučah. Zakuril bom z drvmi. Ne z drvami). Množinski samostalniki so npr. še možgani, vrata, gosli, sani ...
Poznamo 3 moške, 3 ženske sklanjatve in sklanjatev za srednji spol. Srčno pa upam, da ni treba na pamet poznati teoretičnih pravil in končnic za posamezno. Upam, da dajo primer in besedo sklanjaš. 🙂
 
Jaz bi pri tem vprašanju pod kategorije samostalnika verjetno naštela, kaj vse lahko samostalniku določimo (spol, število, sklon in sklanjatev). Kar se pa tiče množinskih samostalnikov, bi kot primer podala pljuča, tla, drva ... Tukaj lahko potem nastane nekaj pogostih napak pri sklanjanju. Npr. (Rak na pljučih. Ne na pljučah. Zakuril bom z drvmi. Ne z drvami). Množinski samostalniki so npr. še možgani, vrata, gosli, sani ...
Poznamo 3 moške, 3 ženske sklanjatve in sklanjatev za srednji spol. Srčno pa upam, da ni treba na pamet poznati teoretičnih pravil in končnic za posamezno. Upam, da dajo primer in besedo sklanjaš. 🙂
S kje se učite slovenščino? Obstajajo kakšni fajn zapiski?
 
Tudi jaz bi povedala zelo podobno. Imam zapiske od kolegice, ki je strokovni že opravila. Sicer pa sem si veliko pomagala z izbranimi knjigami (npr. Slovenščina-po korakih do odličnega znanja).

Lp
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Vprašanje
Pozdravljeni, pri vprašanjih sem zasledila vprašanje glede razlike otrokovih pravic v ustavi in...
Odgovori
0
Ogledi
1.566
  • Članek
Pedagoški inštitut in Akademija za gledališče, radio, film in televizijo Univerze v Ljubljani v...
Odgovori
0
Ogledi
222

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu