vprašanje: Kako otroku definiraš nek pojem? pojem klovna.

Trenutno berete:
vprašanje: Kako otroku definiraš nek pojem? pojem klovna.

Pridružen
27. sep 2015
Prispevki
5
Naziv
pomočnica vzgojiteljice
Področje
  1. Vrtec
Kolegica je dobila danes na izpitu iz slovenščine tako vprašanje: Kako otroku definiraš nek pojem in je dobila primer klovn. Na kaj se to vprašanje navezuje? Nikjer nisem zasledila.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Da pogledas v sskj mogoce?
 
Po branju zapiskov in pogovoru s tistimi, ki so bili na pripravah za strokovni izpit, sem ugotovila, da radi postavijo to vprašanje (npr. matematika vprašajo, kako bi definiral šestilo itd.) Gre za razliko nadpomenka, podpomenka. Ko opisuješ nek pojem, najprej izpostaviš nadpomenko (Torej: Jagoda je SADEŽ ali človek je BITJE ...), nato pa opišeš razločevalne lastnosti, torej kaj ga loči od ''nadpomenke''. Npr. po čem se loči jagoda od ostalega sadja itd. Torej definiraš tako, da začneš z nekim širšim pojmom, ki ga učenec mogoče že pozna, potem pa greš v podrobnosti. Upam, da je sedaj mogoče bolj jasno. Pa čeprav leto dni kasneje. Bo pa komu drugemu prišlo prav :)
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Vprašanje
Pozdravljeni, pri vprašanjih sem zasledila vprašanje glede razlike otrokovih pravic v ustavi in...
Odgovori
0
Ogledi
1.566
  • Članek
Pedagoški inštitut in Akademija za gledališče, radio, film in televizijo Univerze v Ljubljani v...
Odgovori
0
Ogledi
222
  • Članek
Pridružite se učiteljem iz Luksemburga in Irske na delavnici umetne inteligence za osnovnošolske...
Odgovori
0
Ogledi
83
  • Članek
V luči izzivov razvoja novih tehnologij in bodočih kadrov na področju geodezije sta Fakulteta za...
Odgovori
0
Ogledi
60
Pozdravljeni, zanima me, kako je sedaj v tem novoletnem času s čakanjem na datum izpita. Torej...
Odgovori
2
Ogledi
983
  • Članek
Varstvo in spodbujanje pravic otrok sta med glavnimi cilji EU in Evropskega parlamenta. Zapisana...
Odgovori
0
Ogledi
313

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu