VPRAŠANJE GLEDE PLAČE-zakonodaja

Trenutno berete:
VPRAŠANJE GLEDE PLAČE-zakonodaja

Pridružen
27. okt 2014
Prispevki
15
Naziv
prof rp
Področje
  1. Osnovna šola
Kje je zapisano kakšne so naše plače?
Kdo nam daje plačo? (MIZŠ)?

Hvala za odgovore.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Plače so urejene z Zakonom o financiranju vzgoje in izobraževanja in s Kolektivno pogodbo za dejavnost VIZ v RS (sklenjena pogodba med vlado in sindikati s področja šolstva). Potrebno je upoštevati tudi zakon o sistemu plač v javnem sektorju. Plača je odvisna od plačnega in tarifnega razreda, na to pa dobimo še dodatke: za delovno dobo, naziv, redno delovno uspešnost, nadomestilo za prehrano in potne stroške, idr. Torej plače je sestavljena iz osnovne plače in dodatkov.
Plače javnih uslužbencev se financirajo iz državnega proračuna.

Tako jaz to razumem. Upam da ti je v pomoč. Če sem kaj narobe navedla, naj me kdo popravi ali pa to dopolni.

lp
 
Ne vem, če je še aktualno, pa vseeno.
Predpisi, ki urejajo delavna razmerja in plače:
ZOFVI
Zakon o delovnih razmerjih,
Zakon o sistemu plač v javnem sektorju
Kolektivna pogodba
Pravilnik o napredovanju zaposlenih v vrtcih in šolah v plačilne razrede,
Pravilnik o napredovanju zaposlenih v vrtcih in šolah v plačilne razrede.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Vprašanje
Pozdravljeni, pri vprašanjih sem zasledila vprašanje glede razlike otrokovih pravic v ustavi in...
Odgovori
0
Ogledi
1.601
  • Članek
Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje je posredovalo odgovor Sindikatu za vzgojo...
Odgovori
0
Ogledi
50
  • Članek
Minister za visoko šolstvo, znanost in inovacije dr. Igor Papič se je 26. 10. 2023 srečal s...
Odgovori
0
Ogledi
205
  • Članek
Dne 21. julij 2023 je bilo na portalu javnih naročil eJN objavljeno javno naročilo za Nakup...
Odgovori
0
Ogledi
419
  • Članek
Z Zavoda RS za šolstvo sporočajo, da morajo pred začetkom tekmovanj s pogodbami pravno urediti...
Odgovori
0
Ogledi
199
  • Članek
Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in inovacije je visokošolskim zavodom poslalo usmeritve...
Odgovori
0
Ogledi
153

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu