Vprašanje - Evropska komisija

Trenutno berete:
Vprašanje - Evropska komisija

Pridružen
7. sep 2011
Prispevki
11
Mi lahko kdo pomaga z naslednjim vprašanjem?
Kateri organ RS je podoben Evropski komisiji, bi lahko primerjali z njo?
Hvala!
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Odg: Vprašanje - Evropska komisija

kaj pa državni zbor? Je podoben eurpskemu parlamentu?
Tele europske org. so res sitne za učit! Pa da ti stvar še dodatno zakomplicirajo, poimenujejo euoropski svet, svet europe, svet eu, da ja vse pomešaš!
 
Odg: Vprašanje - Evropska komisija

OK, mislim, da sem stvari priščla do dna...
po mojem mnenju gredo primerjave takole:
- državni zbor in eur parlament, ker oba zastopata državljane
- naša vlada in svet EU, ker se v njih zastopa posamezna področje, pri nas so ministri za različna področje v svetu so pa zastopane razl. države članice
- naš državni svet in eur. komisija, ker obe dve instituciji predlagata zakone, sprejemata jih pa zgornji dve eur instituciji...

PROSIM, NAPIŠITE SVJE MNENJE, kaj je prav!
 
Odg: Vprašanje - Evropska komisija

Evropska Komisija opravlja pretežno izvršilno funkcijo in je po svoji funkciji ter položaju med vsemi organi EU najbljižje vladi v državi, zato se pogosto o njej tudi govori kot evropski vladi. Vendar to ne velja zanjo v celoti, saj je v delu svoje funkcije tudi nosilka zakonodajne oblasti.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Vprašanje
Pozdravljeni, pri vprašanjih sem zasledila vprašanje glede razlike otrokovih pravic v ustavi in...
Odgovori
0
Ogledi
1.566
  • Članek
Pedagoški inštitut in Akademija za gledališče, radio, film in televizijo Univerze v Ljubljani v...
Odgovori
0
Ogledi
223
  • Članek
V okviru EU za kakovost pripravništev iz leta 2014 je določenih 21 načel kakovosti za...
Odgovori
0
Ogledi
35
  • Članek
Evropska komisija je 6. decembra, v sklopu priprav na objavo osnutka priporočil Sveta o krepitvi...
Odgovori
0
Ogledi
215
Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: STROKOVNI IZPIT- EVROPSKA ZAKONODAJA - MISELNI...
Odgovori
0
Ogledi
687
  • Članek
Eurydice Slovenija Evropska noč raziskovalcev
Tudi v letu 2023 bo 29. 9. potekala Evropska noč raziskovalcev. Univerza na Primorskem bo...
Odgovori
0
Ogledi
280

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu