Vprašanja na strokovnem

Trenutno berete:
Vprašanja na strokovnem

Pridružen
5. apr 2012
Prispevki
12
Pozdravljeni!

Približuje se tudi datum mojega strokovnega in ker se že kr fino "tresem" od strahu, bi se na vas obrnila z enim vprašanjem...
16.6. me čaka strokovni izpit za razredni pouk...
Ali je možno, da dobim tudi kakšno vprašanje iz zakonodaje vrtcev ali srednjih šol??

Hvala za odgovor in vsem lep topel pozdrav!
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pozdravljena. Ni možno .... Zate so ustava, slovenščina kot za vse nato pa osnovnošolska zakonodaja ;-)
 
Živjo,

v bistvu je možno, saj že v uvodu kataloga zakonodajnih predpisov piše:

"Strokovni delavec poglobljeno pozna tiste vsebine in predpise, navedene pod točkami c., č., d., e., f., g., i. in j., ki veljajo za področje, na katerem opravlja vzgojno-izobraževalno delo oziroma na katerem je opravljal praktične nastope, ki jih je uveljavil za pristop k strokovnemu izpitu. Ostale vsebine in predpise, navedene pod točkami c., č., d., e., f., g., i. in j., pa pozna pregledno."

Jaz računam na to, da je dovolj poznati tiste zavode, kjer lahko delaš, tako da vrži uč vsaj še na vrtce ...

Lp
 
Super, hvala za vse odgovore in mnenja!
O vrtcih sem se itak imela namen tudi naučit, ker še vedno delam v vrtcu in zna padet kakšno vprašanje...za gimnazije pa upam da ne :)
Stasa258 se vidiva... upam, da nama uspe in bo to najin srečen dan ;)
 
Imam eno vprašanje, za katerega mi ni uspelo najt ustrezne teme, pa mislim da je že odprta - pri prijavi na strokvni izpit, koliko podrobne morajo biti priprave?

Nas so učili pisati cele "scenarije" in se na koncu nakopiči tega papirja, morda veste če je dovolj tisto osnovno ...učna tema/ enota, učne oblike, metode, cilji, taksonomija idt.?
 
Hej Dana!
Jaz sem glavo priprave dala tisto osnovno, potem pri izvedbi ure pa "scenarij": Učitelj/ Učenec... Sicer nisem šla toliko v podrobnosti, da bi pisala npr. na tla pripravim blazinice... ampak samo npr. povabim otroke, da se mi pridružijo na blazinah... veš kaj mislim?! jaz sem pisala tako, ne vem kako drugi, imam pa uspešno prijavo, tako da je bilo očitno dobro :)
 
Anglisti imamo priprave napisane v angleškem jeziku. Ali to pomeni, da morajo biti za strokovni izpit napisane v slovenščini?
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Zaklenjeno
Živijo:) imam vprašanje. Ima kdo skupek vprašanj in odgovorov za strokovni izpit za pomočnika/co...
Odgovori
16
Ogledi
1.615
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
584
Izpit opravljala danes za šolsko svetovalno delavko (osnovna šola) Predsednik-izpraševalec za...
Odgovori
1
Ogledi
2.630
  • Članek
Namen spletnega dogodka v okviru razprave o nadaljnjem razvoju avtorskopravne zakonodaje, je...
Odgovori
0
Ogledi
271
Izpit sem opravljala kot svetovalna delavka na OŠ. Komisija je bila korektna in prijazna, gredo...
Odgovori
0
Ogledi
1.463
  • Članek
S šolskim letom 2023/24 je bila storitev Arnes Učilnice nadgrajena. Objavljen je posnetek...
Odgovori
0
Ogledi
453
1. Nedotakljivost stanovanja, delitev oblasti v SLO, otrokova pravica do osebne identitete. 2...
Odgovori
1
Ogledi
1.458

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu