[Volontersko pripravništvo] Kdaj se lahko prijavim?

Trenutno berete:
[Volontersko pripravništvo] Kdaj se lahko prijavim?

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Mladi učitelj

Osebje foruma
Administrator
Pridružen
21. nov 2010
Prispevki
5.831
Nazadnje urejeno:
(posredujem sporočilo)

Ali se za volontersko pripravništvo lahko prijavim kadarkoli?

Za opravljanje volonterskega pripravništva se kandidati lahko prijavijo tudi po izteku razpisa (do objave naslednjega), če se je za tovrstno opravljanje pripravništva prijavilo manj kandidatov kot je bilo razpisanih pripravniških mest. Vloge se odpirajo vsak prvi torek v mesecu, kandidati pa so na volontersko pripravniško mesto razporejeni z naslednjim mesecem.
(vzeto iz strani MIZKŠ, 10.9.2012)

DOPOLNITEV: zgornja vsebina več ni veljavna. Preverite tukaj.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Odg: [Volontersko pripravništvo] Kdaj se lahko prijavim?

Ampak letos je bilo potrebno imeti dovolj visoko povprečje (vsaj 7,7), da si dobil odobreno volontersko pripravništvo, tako da letos to ne pride v poštev.
 
Odg: [Volontersko pripravništvo] Kdaj se lahko prijavim?

Ali mogoče kdo ve, če so vsa mesta zasedena?
 
Odg: [Volontersko pripravništvo] Kdaj se lahko prijavim?

Kar jaz vem, so vsa mesta zasedena. Sama sem volonterska pripravnica, vendar sem slišala, da so nekateri ostali tudi brez - torej niso bili sprejeti ne kot plačani, ne kot volonterski pripravniki pa čeprav so za to zaprosili v roku.
 
Odg: [Volontersko pripravništvo] Kdaj se lahko prijavim?

živjo!

mislm, a ni to noro, omejili so še volontersko. folk bi rad prišel do strokovnega, tut zastonj, če ne drugač (ker strokovni izpit je danes tudi ena velika selekcija pri zaposlitvi), pa so dali omejitev 200 volonterjev (na prejšnjem razpisu julija). zdaj lahko čakamo naslednji razpis, medtem pa delovna mesta zasedajo drugi. eh...
 
Odg: [Volontersko pripravništvo] Kdaj se lahko prijavim?

Ta omejitev je odkar pomnim. Ni to od letos naprej. Mislim, da jih je letos julija odpadlo 110, nekaj takega. Vprašanje, kdaj bo spet razpis.
Vem, da podjemnih (al tako nekako) pogodb šole ne smejo sklepati. Kaj pa če gre za tako pogodbo in je na njej plača 0 evrov ... Ali mogoče kdo ve, če je takrat mogoče skleniti pogodbo? V tem primeru bi se dalo iti mimo razpisa. Imel bi priznane izkušnje ter dostop do strokovnega izpita.
 
Odg: [Volontersko pripravništvo] Kdaj se lahko prijavim?

Stanje tukaj je tako. Ti kot volonterski pripravnik ne dobiš nič denarja, vendar pa mora država dati določeno količino za mentorje, saj oni dobijo nek dodatek k plači. Tako da ne vem, če se da sploh kako drugače uredit to pa čeprav bi delali zastonj.
 
Odg: [Volontersko pripravništvo] Kdaj se lahko prijavim?

Kaj pa v primeru, da najdeš mentorja in ravnatelja, ki sta pripravljena delati brez tega dodatka? Ta dodatek je (mislim da) 400 eu za 10 mesecev.
 
Odg: [Volontersko pripravništvo] Kdaj se lahko prijavim?

Po pravici povedano - ne vem. Kot smo že zapisali, se na strokovni izpit lahko prijaviš po 6 mesecih ''dela'' v šoli. Če si pripravnik imaš podpisano pogodbo, če si zaposlen imaš tudi podpisano pogodbo, ne vem pa s čim bi lahko to ''obdobje dela'' lahko izkazala, če nimaš ne ene ne druge pogodbe oz. neke uradno priznane listine, ki bi zagotavljala, da si toliko časa bila prisotna v šoli. Po moje se ne da, najboljše pa se je pozanimati pri kakšnem ravnatelju. Več ti žal ne znam pomagati.
 
Odg: [Volontersko pripravništvo] Kdaj se lahko prijavim?

Samo dajem predloge drugim, sama sem na tekočem. :)
 
Odg: [Volontersko pripravništvo] Kdaj se lahko prijavim?

Aha :) No, potem pa upajmo, da si bo lahko kdo pomagal z našimi informacijami! :)
 
Nazadnje urejeno:
Odg: [Volontersko pripravništvo] Kdaj se lahko prijavim?

Hejla,
mene pa zanima, če sem lahko prijavljena na zavodu za zaposlovanje kot iskalka zaposlitve in se nato prijavim na prostovoljno pripravništvo?
Hvala
 
Odg: [Volontersko pripravništvo] Kdaj se lahko prijavim?

Jaz mislim, da si lahko. Vendar se moraš po tem, ko dobiš pripravništvo, odjaviti od tam. Če dobiš plačano pripravništvo imaš tako ali tako sklenjeno pogodbo o delovnem razmerju. Če si pa volonter ne vem. Jaz nimam nekega posebnega statusa, sem pač samo volonterska pripravnica in si poleg tega sama plačujem zavarovanje. Na spletni strani ministrstva pa piše: ''Volonterski pripravnik si preko statusa, ki ga si uredi sam (status brezposelne osebe, podiplomskega študenta, zaposlenega izven vzgoje in izobraževanja…) uredi tudi zdravstveno zavarovanje.'' Točneje ne vem. LpT
 
Odg: [Volontersko pripravništvo] Kdaj se lahko prijavim?

Odgovor Melonci:

Ne moreš biti prijavljena na Zavodu za zaposlovanje kot aktivna iskalka zaposlitve in hkrati opravljati volontersko pripravništvo. Ker dejansko nisi in ne moreš biti aktivna iskalka, saj imaš 8 urno delovno obveznost na šoli.
Pojdi na Zavod, s seboj nesi na vpogled pogodbo o sklenjenem vol. pripravništvu. Iz evidence aktivnih iskalcev te bodo umaknili, ti dodelili nek status mirovanja za čas pripravništva, še vedno pa boš v evidenci prijavljenih. Iz tega naslova ti bodo pripadale tudi vse pravice (npr. denarna socialna pomoč in kritje stroškov osnovnega zdravstvenega zavarovanja).

Lep pozdrav.
 
Odg: [Volontersko pripravništvo] Kdaj se lahko prijavim?

Odgovor Melonci:

V obdobju opravljanja volonterskega pripravništva si lahko prijavljena na Zavodu RS za zaposlovanje, vendar ne kot aktivna iskalka zaposlitve. Svetovalec na zavodu te mora premakniti v neko drugo evidenco "mirujočih" iskalcev, vendar mu moraš pokazati sklenjeno pogodbo o volonterskem pripravništvu.
Še vedno ti pripadajo vse pravice/ugodnosti, kot če bi bila aktivna iskalka zaposlitve. Najbrž te je to zanimalo, kajne?

Lep dan.
 
Odg: [Volontersko pripravništvo] Kdaj se lahko prijavim?

Ali mogoče kdo ve kdaj bo prišev novi razpis za pripravništvo?
 
Odg: [Volontersko pripravništvo] Kdaj se lahko prijavim?

e-mail iz ministrstva:

Spoštovani!

V tem trenutku še ni znano kdaj točno bo objavljen naslednji razpis pripravniških mest v šolah. Predvidoma meseca aprila oziroma maja.

Z lepimi pozdravi,
Valerija Jenko
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

Pozdravljeni, imam vprašanje glede pedagoško-andragoške izobrazbe. Trenutno namreč opravljam...
Odgovori
0
Ogledi
501
  • Vprašanje
Zdravo, imam nekaj nejasnosti glede pripravništva. 1. Glede ur, potrebnih za pristop k...
Odgovori
0
Ogledi
1.142
  • Članek
Na Ministrstvu za vzgojo in izobraževanje se je odvila javna razprava o predmetniku osnovne...
Odgovori
0
Ogledi
294
Živijo, odhajam iz šole. S 1. septembrom začnem delati drugje. Zanima me, kdaj naj to povem...
Odgovori
1
Ogledi
1.751
  • Članek
Vlada je objavila šolski koledar za šolsko leto 2023/2024. Pouk se bo začel v petek, 1...
Odgovori
0
Ogledi
273

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu