Vabilo na informativni posvet za JR »Prva zaposlitev na področju vzgoje in izobraževanja« (OKT 2015)

Trenutno berete:
Vabilo na informativni posvet za JR »Prva zaposlitev na področju vzgoje in izobraževanja« (OKT 2015)

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Pa še nekaj: ok, stvar gre v medije - in kaj mediji naredijo - npr. Preverjeno bo objavilo prispevek in kaj potem? Saj je že nekaj prispevkov bilo objavljenih pa nič od tega. Pač vsi bodo vedeli, kaj se dogaja in drugače ne bo prav nič. Saj na šolah in fakultetah vsi vejo kaj se dogaja in samo zmajujejo z glavami, kako to ni prav in da se je ministrstvo tako pač odločilo. Tako kot se je doseglo ukinitev pripravništva, tako bi se moralo doseči tudi, da se pogoji za pripravništvo/strokovni izpit spremenijo.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Morda je eden od načinov tudi ta, da se pritisne na tiste, ki so želeli uknitiev volonterskega pripravništva. Naj povejo, kaj so s tem dosegli oz. kako bo to pozitivno vplivalo za naprej. Vsi vemo, da se že dobro leto ni zgodilo popolnoma nič dobrega za pripravnike. Razni zavodi in organizacije so tukaj lahko dvorezen meč, saj večinoma delujejo v lastnem interesu. Dejstvo je, da nihče ne bo sam od sebe nič konkretnega naredil za drugega, razen redkih ljudi, ki pa niso na pravih mestih. Predlagam torej, da morda kontaktirate "vstajnike" proti voloterskemu pripravništvu. Če nič drugega, so oni imeli nekakšno "moč", takrat se je vsaj v medijih o tem več govorilo.

Ne vem, skušam vam pač pomagati z idejami, ker sam tudi nisem najbolj pameten v tej zadevi...
 
Pa še nekaj: ok, stvar gre v medije - in kaj mediji naredijo - npr. Preverjeno bo objavilo prispevek in kaj potem? Saj je že nekaj prispevkov bilo objavljenih pa nič od tega. Pač vsi bodo vedeli, kaj se dogaja in drugače ne bo prav nič.
Uh, javni linč še kako pripomore, kako da ne? Mediji imajo tak vpliv, da si še predstavljamo ne.
Se strinjam! Mediji imajo vpliv tudi na odločitve "tam zgoraj".
 
Najslabs se je pa zdj spraut na tiste, k so nrdil neki dobrga in so v isti kisti.. Ni kriva odprava tega, k je bla en korak naprej, ampak samo ta aktualn razpis, k je dva nazaj..
Morda je eden od načinov tudi ta, da se pritisne na tiste, ki so želeli uknitiev volonterskega pripravništva. Naj povejo, kaj so s tem dosegli oz. kako bo to pozitivno vplivalo za naprej. Vsi vemo, da se že dobro leto ni zgodilo popolnoma nič dobrega za pripravnike. Razni zavodi in organizacije so tukaj lahko dvorezen meč, saj večinoma delujejo v lastnem interesu. Dejstvo je, da nihče ne bo sam od sebe nič konkretnega naredil za drugega, razen redkih ljudi, ki pa niso na pravih mestih. Predlagam torej, da morda kontaktirate "vstajnike" proti voloterskemu pripravništvu. Če nič drugega, so oni imeli nekakšno "moč", takrat se je vsaj v medijih o tem več govorilo.

Ne vem, skušam vam pač pomagati z idejami, ker sam tudi nisem najbolj pameten v tej zadevi...
Morda je eden od načinov tudi ta, da se pritisne na tiste, ki so želeli uknitiev volonterskega pripravništva. Naj povejo, kaj so s tem dosegli oz. kako bo to pozitivno vplivalo za naprej. Vsi vemo, da se že dobro leto ni zgodilo popolnoma nič dobrega za pripravnike. Razni zavodi in organizacije so tukaj lahko dvorezen meč, saj večinoma delujejo v lastnem interesu. Dejstvo je, da nihče ne bo sam od sebe nič konkretnega naredil za drugega, razen redkih ljudi, ki pa niso na pravih mestih. Predlagam torej, da morda kontaktirate "vstajnike" proti voloterskemu pripravništvu. Če nič drugega, so oni imeli nekakšno "moč", takrat se je vsaj v medijih o tem več govorilo.

Ne vem, skušam vam pač pomagati z idejami, ker sam tudi nisem najbolj pameten v tej zadevi...
 
@Spela555, se opravičujem, ampak jaz imam resne težave z branjem besedila v tej obliki:
Najslabs se je pa zdj spraut na tiste, k so nrdil neki dobrga in so v isti kisti.. Ni kriva odprava tega, k je bla en korak naprej, ampak samo ta aktualn razpis, k je dva nazaj..

Je pravim, da ni bil pravi korak. Je bil, ampak sedaj je potrebno urgirati naprej, nisem pa prepričan, če se tam kaj konkretnega dogaja.
 
Tako kot je bilo nekoč je bilo najbolje: plačano pripravništvo (kjer so se upoštevale ocene, žal nek kriterij mora bit), tisti,ki ni prišel not, je imel možnost opravljati volontersko pripravništvo, če je želel...zdaj pa nimamo ne eno,ne drugo...
 
Se tudi jaz opravicujem, povrsno sem prebrala tvoj prispevek. Nekajkrat sem na tem forumu zasledila, da naj bi bili ti vstajniki eni izmed krivcev za sedanje stanje, pa sem prehitro sklepala, da gre spet za to. Vsekakor pa bi jih bilo dobro kontaktirati kot neko medijsko ze malo bolj uveljavljeno skupino!
@Spela555, se opravičujem, ampak jaz imam resne težave z branjem besedila v tej obliki:


Je pravim, da ni bil pravi korak. Je bil, ampak sedaj je potrebno urgirati naprej, nisem pa prepričan, če se tam kaj konkretnega dogaja.
 
Sem že v temi Razpis in pogoji (pod Zaposlitev-Spl. info) nekaj o tem govorila in kopiram semle:


Eni izmed teh, ki so se borili proti volonterskimi pripravništvi, so Sindikat Mladi plus. Takrat sem celotno zadevo spremljala in obstajal je tudi dokument-predlog zakona, o katerem so govorili na sejah Odbora za delo, družino, socialne zadeve in invalide, ki je opisoval 'novo' pripravništvo, ki pa ni bilo sprejeto. Že spisan dokument je bil pomanjkljiv, ker se vlada s to problematiko ni ukvarjala tako, kot bi se mogla. Kakor sem razumela iz medijev, so le spremenili nekaj členov, 'vstajniki' pa so želeli celovito spremembo za vse prihodnje generacije, torej zakon, ki bi pripravništvo dokončno uredil za vse stroke. Predlog zakona prilagam zraven.

Obrazložitve sindikata Mladi plus glede omenjenega predloga zakona, ki ni bil sprejet:
[URL="http://mladiplus.si/zakaj-mladi-plus/novice/375-zakona-o-ukrepih-na-podroju-pripravnitva"]Zakon o ukrepih na področju pripravništva[/URL]

Druge teme glede pripravništva:
[URL="http://mladiplus.si/component/content/article/397-novice-o-pripravnistvih"]Novice o pripravništvih[/URL]
[URL="http://mladiplus.si/component/content/article/390-izjava-za-javnost-sindikata-mladi-plus-v-vrocini-problemi-mladih-zal-ne-izhlapijo"]Izjava za javnost Sindikata Mladi plus: " V vročini problemi mladih žal ne izhlapijo!"[/URL]
[URL="http://mladiplus.si/component/content/article/389-se-vedno-o-pripravnsitvih-in-analizi-ki-to-ni-a-jo-bo-vlada-vseeno-sprejela"]Še vedno o pripravništvih in analizi, ki to ni, a jo bo vlada vseeno sprejela[/URL]
-----------------------------------------
Jaz še vseeno menim, da namesto peska v oči, se skupaj povežemo vsi, ker nas je veliko in nas bo še več, kakor ste že povedali. ;-)
 

Priponke

  • Zakon o ukrepih na podroju pripravnitva.pdf
    313,3 KB · Ogledi: 247
Nazadnje urejeno:

Priponke

  • Poročilo k predlogu zakona o pripravništvih.pdf
    488,4 KB · Ogledi: 176
Samo link sem objavila ;) Glavno, da se nekaj dela, da se piše, da javnost ve,da bodoči učitelji vejo, da ravnatelji vejo. Da vsi vejo kaj se dogaja z nami, mladimi. Žalostno je. In zato moramo skupaj stopiti. Sama delam analizo zainteresiranosti ravnateljev za ta razpis in vam povem, če tudi bi hoteli, ne morejo, ker nimajo primernega mentorja. Ponekod še 5 let nihče ne gre v penzijo. In zato me res zanima, če bo prišel ta razpis ven, koliko od 300 se jih bo prijavilo.
 
Jaz sem malce povprašala eno ravnateljico in je rekla, da gre čez 2 leti ena učiteljica RP v penzijo, nekaj več jih bo šlo čez 3-4 let. Ne vem, kje bodo nabrali 300 učiteljev oziroma ravnateljev, da pristanejo na projekt?
 
Iluzorno je že pričakovat, da bo šlo 300 učiteljev v penzijo ... Ja, itak ... Dej, so zaščiteni še bolj kot kočevski medvedi.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

Odgovori
0
Ogledi
372
  • Članek
Pedagoški inštitut v sodelovanju s Pedagoško fakulteto in Filozofsko fakulteto Univerze v...
Odgovori
0
Ogledi
41
  • Članek
EU Code Week je s februarjem 2024 pričel z zbiranjem prijav za pridobitev naziva »Code Week...
Odgovori
0
Ogledi
176
  • Članek
Ekipa raziskovalk in raziskovalcev iz Oddelka za psihologijo Filozofske fakultete Univerze v...
Odgovori
0
Ogledi
131
  • Članek
V letu 2023 je začel delovati Natov pospeševalnik inovacij (angleško Defence Innovation...
Odgovori
0
Ogledi
172
  • Članek
Pedagoški inštitut in Oddelek za pedagogiko in andragogiko Filozofske fakultete v Ljubljani...
Odgovori
0
Ogledi
137
  • Članek
Na spletišču RIC je z dne 16. 11. 2023 objavljeno Vabilo k zunanjemu ocenjevanju pri splošni...
Odgovori
0
Ogledi
85

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu