V vrtcu z podjemno pogodbo JA ali NE

Trenutno berete:
V vrtcu z podjemno pogodbo JA ali NE

Pridružen
28. maj 2014
Prispevki
16
Naziv
pomočnica vzgojiteljice
Zavod
vrtec horjul
Področje
  1. Vrtec
Mene pa zanima sledeče. Dogovarjam se z enim vrtcem za delo po podjemni pogodbi za pomočnico vzgojiteljice, vendar je ravnatelj rekel, da v javnem sektorju ni možno delati preko podjemne pogodbe. Zanima me ali je kdo že bil seznanjen z takim odgovorom. Čudno se mi zdi ker sem se pozanimala na ministerstvu in je rekla da lahko na ta način pridem do strokovnega izpita... Prosim pomagajte mii :( Nebi rada, da gre vse po vodi :( Ali je možno tudi zaradi tega ker vrtec spada pod OŠ?
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Ja lahko zaposli to vem. Samo da bi delala v vrtcu po podjemni pogodbi (če te drugače noče vzeti). Ali je to mogoče ali kako. Kakšne imate izkušnje. Je že kdo delal na tak način?
 
Načeloma v osnovnih šolah po podjemnih in avtorskih pogodbah ni dovoljeno zaposlovati. Na srednji šoli, kjer imajo še kakšno dejavnost lahko. Vrtci so podobni osnovnim šolam.

Predlagam, da podaš vprašanje našim pravnikom na forumu. Imenuje se Avokado. Verjetno bodo znali kaj več o tem povedati.
 
Hjoo a res. Potem je imel prav. Ok hvala bom vprašala :)
 
184. člen
(omejitev sklepanja avtorskih in podjemnih pogodb ter omejitev zaradi opravljanja dela dijaka ali študenta)

(1)Uporabniki proračuna ne smejo sklepati avtorskih in podjemnih pogodb, razen na podlagi izrecno določene podlage v posebnih predpisih, ali kadar je avtorska in podjemna pogodba sklenjena za:

–izvajanje strokovnih usposabljanj, strokovnih izpitov in preizkusov znanja, ki se izvajajo v za ta namen ustanovljenih organizacijskih enotah,

–izvajanje znanstveno raziskovalnega dela za nemoteno delovanje javnih visokošolskih in raziskovalnih zavodov,

–izvajanje posebnih projektov, če so za te projekte zagotovljena dodatna finančna sredstva,

–izvajanje projektov institucionalne izgradnje, ki se financirajo iz sredstev Evropske unije ali drugih tujih sredstev,

–pisno in ustno prevajanje v postopkih za priznanje mednarodne zaščite in postopkih policije s tujimi državljani,

–izvajanje strokovnih opravil na področju arbitraže,

–izvajanje prevajanja ali tolmačenja za potrebe ministrstva, pristojnega za zunanje zadeve,

–izvajanje programov bilateralne tehnične pomoči.


Kaj potem pomeni to?

Če prav razumem lahko delaš preko podjemne pogodbe, vendar moraš imeti napisano za strokovno usposabljanje. Samo Ministerstvom za šolstvo mora vedeti da tako delaš.

Upam, da sem prav razumela čene me naj kdo popravi :)
 
184. člen
(omejitev sklepanja avtorskih in podjemnih pogodb ter omejitev zaradi opravljanja dela dijaka ali študenta)
azakonodaja.com_images_tt.gif_6a4d3891500f5181c675e4bf92d47cef.gif

(1)Uporabniki proračuna ne smejo sklepati avtorskih in podjemnih pogodb, razen na podlagi izrecno določene podlage v posebnih predpisih, ali kadar je avtorska in podjemna pogodba sklenjena za:

–izvajanje strokovnih usposabljanj, strokovnih izpitov in preizkusov znanja, ki se izvajajo v za ta namen ustanovljenih organizacijskih enotah,

–izvajanje znanstveno raziskovalnega dela za nemoteno delovanje javnih visokošolskih in raziskovalnih zavodov,

–izvajanje posebnih projektov, če so za te projekte zagotovljena dodatna finančna sredstva,

–izvajanje projektov institucionalne izgradnje, ki se financirajo iz sredstev Evropske unije ali drugih tujih sredstev,

–pisno in ustno prevajanje v postopkih za priznanje mednarodne zaščite in postopkih policije s tujimi državljani,

–izvajanje strokovnih opravil na področju arbitraže,

–izvajanje prevajanja ali tolmačenja za potrebe ministrstva, pristojnega za zunanje zadeve,

–izvajanje programov bilateralne tehnične pomoči.


Kaj potem pomeni to?

Če prav razumem lahko delaš preko podjemne pogodbe, vendar moraš imeti napisano za strokovno usposabljanje. Samo Ministerstvom za šolstvo mora vedeti da tako delaš.

Upam, da sem prav razumela čene me naj kdo popravi :)
Tudi jaz to tako razumem. Ampak kot rečeno, morda še najbolje uporabiti Advokado.
 
Novembra je bilo možno delati s podjemno pogodbo kot pomočnik vzgojitelja v vrtcu.... In čas v tej pogodbi so potem tudi upoštevali za strokovni izpit.
 
Danes sem poklicala na Ministerstvo za šolstvo in so mi odgovorili da lahko delaš po podjemni pogodbi tudi v javnem sektorju :)
 
Nekaj me še zanima. Če delaš v vrtcu preko študenta (pomočnica vzgojiteljice) ali lahko potem uveljavljaš še podjemno pogodbo?
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Pozdravljeni, sem spremljevalka otroku s PP ali ve kdo kako je s opravljanjem nastopov v...
Odgovori
4
Ogledi
179
  • Članek
Na Zavodu RS za šolstvo so v letu 2023 izvedli že četrti medresorski projekt Teden umetnosti v...
Odgovori
0
Ogledi
47
  • Članek
V spletnem tečaju sem se naučila veliko novega, najbolj pa me je pritegnil kviz Kahoot. V osnovi...
Odgovori
0
Ogledi
165
Pozdravljeni, Na zavodu je bilo objavljeno prosto delovno mesto SVETOVALNI DELAVEC IN...
Odgovori
1
Ogledi
1.069
  • Članek
Vabljeni, da v tednu umetnosti, med 22. in 28. majem 2023, skupaj z otroki/učenci/dijaki...
Odgovori
0
Ogledi
456
  • Članek
Člani sindikalne konfederacije Glosa-Zasuk in Sindikata Sviz so se s predstavniki ministrstva za...
Odgovori
0
Ogledi
390

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu