V Slovenji malo mladih omaga med šolanjem

Trenutno berete:
V Slovenji malo mladih omaga med šolanjem

Nazadnje uredil moderator:
Vedno so na voljo tudi brezplačni programi izobraževanja za odrasle, le poiskati jih je treba, poudarja direktorica Ljudske univerze Koper Alenka Grželj, ki se z izobraževanjem odraslih ukvarja že več desetletij. Samo v okviru te ustanove se bo v tem šolskem letu šolalo približno dva tisoč odraslih, kakšnih tisoč pa jih bo prišlo k njihovim svetovalkam preverit, katere izobraževalne programe ponujajo. Osipnikov pri nas skoraj ni.Možgane je treba nenehno zaposlovati, vaditi z njimi, je vodilo Ljubljančana Boštjana Petauerja, ki se je leta 2010 upokojil kot davčni svetovalec: »Po 25 letih delovne dobe sem se odločil narediti magisterij, čeprav mi zaradi službe ni bilo treba, zato da bi recimo napredoval. Že kot mlad človek sem menil, da se je treba nenehno izobraževati. Danes pa znanje sploh hitro zastara.« Čeprav je že ...

Nadaljuj z branjem...
- - -
Vir za forum: Delo, www.delo.si
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Univerza v Mariboru (UM) predstavlja novo prispelo opremo v okviru projekta ”Nadgradnja...
Odgovori
0
Ogledi
234
  • Članek
Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje je dne 10. novembra 2023 objavilo javni razpis Z...
Odgovori
0
Ogledi
33
  • Članek
Arja Ela Hvala, Junior ambasadorka Unicefa, je 20. 11. 2023, na svetovni dan otrok, začasno...
Odgovori
0
Ogledi
239
  • Članek
Računalniška učilnica na osnovni šoli Janka Padežnika v Mariboru je velika in svetla. Na šoli so...
Odgovori
0
Ogledi
97
  • Članek
V Uradnem listu RS, št. 113/2023, in na spletni strani Urada RS za mladino je bil objavljen...
Odgovori
0
Ogledi
155
  • Članek
Na spletišču Ministrstva za digitalno preobrazbo je v rubriki Javne objave z dne 6. 10. 2023...
Odgovori
0
Ogledi
164
  • Članek
Državna sekretarka Jasna Rojc je pospremila slovensko reprezentanco na tekmovanju EuroSkills...
Odgovori
0
Ogledi
364

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu