USTAVA

Trenutno berete:
USTAVA

Pridružen
16. dec 2020
Prispevki
5
USTAVNI del:
ORGANIZATOR IZOBRAŽEVANJA ODRASLIH - izpit opravljala, 3. 3. 2021
izpraševalec: mag. Jurij Groznik

1. Kaj piše v naši Ustavi - kdo ima oblast? Kako jo uresničujemo? Katere veje oblasti poznaš? Kakšno je razmerje med njimi? (Med sabo so neodvisne in enakopravne.)
2. KOP: Kako je po KOP definicija otroka? Kaj je glavno vodilo? Česa vsega mora biti otrok deležen? (Skrbstva, varovanja in udeležbe.) Prosil me je še, če mu lahko navedem primer, v katerem ima otrok možnost odločanja. Povedala sem, da se npr. pri razvezi staršev lahko izjavi, s kom bi bil raje. Vprašal me je, kaj se mora pri tem nujno upoštevati. Starost in zrelost ter seveda vse opisane okoliščine.
3. Pravni viri EU. (Primarna, sekundarna zakonodaja, mednarodni sporazumi in sodna praksa). Opiši primarno zakonodajo. Ali veš, kaj je cilj Lizbonske pogodbe? Opiši sekundarno zakonodajo. Ali so priporočila in mnenja pravno zavezujoča? (Ne, imajo pa veliko politično težo.)
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Uporabnik saramurkovic je objavil novo gradivo: STROKOVNI IZPIT-USTAVA - USTAVA Preberi več o...
Odgovori
0
Ogledi
906
Pozdravljeni, ne najdem vprašanj izpraševalke Jožice Šeme (ustava). Mi lahko kako pomagate? Hvala
Odgovori
1
Ogledi
1.095
Vprašanja za učiteljico zgodovine, geografije (OŠ) Ustava: zakonodajni postopek Iz konvencije...
Odgovori
0
Ogledi
1.277
  • Zaklenjeno
Izpitna vprašanja 18.5. mag. Manica Gros: -Vloga državnega zbora -Evropska komisija -Kaj pomeni...
Odgovori
1
Ogledi
718
  • Rešeno
Pozdravljeni, gospa mi je dodeljena za izpraševalko, najdem pa samo 3 njena vprašanja. Koliko...
Odgovori
1
Ogledi
748
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.120

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu