Uporabljate neposodobljen brskalnik. Ta ali druga spletna stran morda ne bo prikazana pravilno. Posodobite brskalnik ali uporabite alternativni brskalnik.
Zivjo mene pa zanima samo ce mi lahko nekdo razlozi primerjavo evropskega varuha pravic s slovenskim varuhom in popolnosti, nepopolnosti dvodomnosti v parlamentu?
Lp
Živjo,
dvodomnost se navezuje na to,da je parlament sestavljen iz drž. zbora in drž. sveta nepopolnost zato, ker ima drž.zbor večjo zakonodajno moč kot svet. Svet ima samo posvetovalno funkcijo.
VČP EU se ukvarja bolj s nepravilnostmi institucij EU v odnosu do posameznika, medtem ko VČP SLO obravnava pač posameznika v odnosu s slovenskimi državnimi orgai, institucijami. (To je moje mnenje ) Lp
Ta stran uporablja piškotke, ki vam pomagajo prilagoditi vsebino in funkcionalnosti ter obdržati prijavo, če ste registrirani.
Z nadaljnjo uporabo tega spletnega mesta soglašate z našimi piškotki.