USTAVA - skupna izpitna vprašanja

Trenutno berete:
USTAVA - skupna izpitna vprašanja

Prispevki
7
Izpraševalka: Slavica Čebular Musar:
1. Človekove pravice. Ali lahko kdaj ukinimo človekove pravice? Podvprašanja: In če, pod katerimi pogoji in katere lahko. Kaj ukinitev nekaterih pravic ne sme povzročiti?
2. Opišite zakonodajni postopek (kdo predlaga, opisati postopek, potem me je vprašala še za odložilni veto - DS pred razglasitvijo, kdaj začnejo veljati zakoni, kje morajo biti objavljeni, kdo jih razglasi in zakaj začnejo veljati šele 15. dan po objavi) - to te vodi skozi vprašanja.
3. Evropski parlament (sestava, pristojnosti, koga predstavljajo, koga volijo) -tukaj sem se zmedla, vendar te ona usmerja.
Prijazna nasmejana, vodi usmerja, kima, popravi in te usmeri na pravo pot.

Prispevki
4
Pri ustavi so mi v zadnjem hipu menjali izpraševalca. Dobila sem zelo prijaznega gospoda Aljaža. Priimka se žal ne spomnim. Ni kompliciral. Vprašal me je:
- Kaj je ustava
- kaj sestavlja ustavo
- pristojnosti predsednika države
- kdo je predsednik države.

Prispevki
3
Izpraševalka Jana Dolgan:
1. Predsednik RS (kdo ga voli, volitve, mandat, funkcije)
2. Sekundarna zakonodaja EU (razlika med uredbo in direktivno); kateri so simboli EU?
3. Konvencija o otrokovih pravicah (kdaj in kje je bila sprejeta, kaj je glavno vodilo; pravica do identitete; naštejte še nekaj ostalih pravic)

Ustava - dr. Ines Grah
1. Delitev pravnega reda v Evropski Uniji?
2. Kdo je otrok? Kje so zapisane pravice otrok?
3. Delitev oblasti v Sloveniji. V kategorije razvrsti državne organe.

Prispevki
3
DOLINAR PETER (izptina vprašanja za vzgojiteljico - USTAVA)

1. Naštej institucije in organe EU. Katera institucija skrbi za naš denar?
2. Katere veje oblasti poznamo v SLO? Kdo izvršuje zakone oz. ima izvršilno oblast? Kdo sestavlja vlado? Kdo voli predsednika vlade?
3. Konvencija o otrokovih pravicah - Do katerega leta rečemo, da je človeško bitje otrok? Razen, če zakon določa, da se polnoletnost doseže kdaj? Kaj pomeni pravica do zasebnosti?

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
268
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
5
Ogledi
354
  • Članek
Eurydice Slovenija Animirana Ustava v stripu
Na spletni strani Državnega zbora je bila objavljena animirana različica Ustave v stripu. Vir...
Odgovori
0
Ogledi
84
Odgovori
0
Ogledi
438
Pozdravljeni, ker nikjer ne najdem vprašanj od USTAVE izpraševalka JANA DOLGAN, se obračam na...
Odgovori
3
Ogledi
722
  • Članek
Eurydice Slovenija Animirana Ustava v stripu
V Državnem zboru so v sklopu praznovanj obletnic različnih dogodkov povezanih z osamosvojitvenim...
Odgovori
0
Ogledi
93
Odgovori
0
Ogledi
439

Zadnji prispevki

Na vrhu