Ure za strokovni izpit z več zaposlitvami?

Trenutno berete:
Ure za strokovni izpit z več zaposlitvami?

Pridružen
29. okt 2015
Prispevki
12
Naziv
/
Zavod
/
Področje
  1. Vrtec
  2. Osnovna šola
  3. Poklicne in strokovne šole
  4. Gimnazija
Pozdravljeni,

se mogoče komu kaj sanja, na kakšen način dokazuješ opravljene ure za strokovni izpit, v primeru, da jih nabiraš z več zaposlitvami? V smislu dva meseca na eni šoli, nato en mesec drugje ipd. Potrebuješ potrdilo od vsake šole posebej? Pogodbe? In kaj če na pogodbi na razvidno do kdaj točno si delal (piše do vrnitve delavke iz bolniške npr.). In še to - na kakšen način se ure sploh seštevajo? Če si zaposlen za polovični delovni čas, je to 11 (pedagoških) ur na teden ali 20 ur, ker je 40-urni polni delovnik? Upam, da sem razumljivo napisala ...

Neskončno hvaležna bom za odgovor. <3
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Kristin4 kakor sem zasledila, naj bi se štelo vse (torej če imaš 40 urni delavnik, se šteje 40 ur/teden oz 8 ur/dan za strokovni izpit). Kopiram iz strani MIZŠ:
"Pri zaposlitvi za polni delovni čas, kandidat pridobi 40 ur delovnih izkušenj na teden, ne glede na število opravljenih ur učne obveznosti. Opravičene odsotnosti z dela (prazniki, dopust, bolniška odsotnost ipd.) se ne odštevajo od pridobljenih ur delovnih izkušenj."
Torej prešteješ si VSE dneve in jih pomnožiš z 8 (tudi bolniško, praznike, dopust šteješ zraven) in dobiš število ur...

Tudi sama imam na pogodbi zapisano "do vrnitve delavke". V tem primeru mogoče priložiš (poleg pogodbe) še list, ki si ga dobila zadnji dan (o prenehanju zaposlitve). No, vsaj tako bi jaz naredila, ker sem ga tudi dobila. Tudi sama bom v podobni situaciji, ker mi manjka še okoli 80 ur, torej 1/2 meseca dela in bom imela enake "težave" s tem, tako da upam, da še kdo odgovori in pomaga pri tem, da vemo, kaj vse poslati, da bo prav :)
 
Tako sem imela jaz. Kot dokazilo sem poslala 3 različne pogodbe o zaposlitvi, vse za določen čas. Vse so mi odobrili in že sem prijavljena na strokovni.

Srečno!
 
Jaz sem uveljavljala ure z vseh možnih vetrov: študenstko delo na šoli, prostovoljno delo v okviru fakultete, pedagoška praksa in nadomeščanje dveh bolniških odsotnosti. Poslala sem potrdila šole o opravljenih urah in je zadostovalo. Je pa letos spomladi nekaj kolegic opravljalo izpit in potrdilo ni bilo dovolj, so morale predložiti še pogodbe.
Srečno pri nabiranju ur ter opravljanju strokovnega izpita!
 
Opravljene ure dokazuješ s pogodbami. Štejejo se delovne ure (ne pedagoške). Če imaš v pogodbi zapisano "do vrnitve odsotne delavke", moraš priložiti tudi obvestilo o prenehanju pogodbe oz. delovnega razmerja.
Srečno!
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Pozdravljeni, zanima me ali je dovolj, da za prijavo na strokovni izpit pošljem samo potrdilo...
Odgovori
2
Ogledi
365
Zanima me ali je dovolj, da za prijavo na strokovni izpit pošljem samo potrdilo ravnatelja, da...
Odgovori
0
Ogledi
847
Pozdravljeni, ne najdem odgovora zato ga zastavljam tukaj. Od septembra sem zaposlena kot drugi...
Odgovori
0
Ogledi
991
  • Članek
Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje si prizadeva za povečanje ur športne vzgoje za učence od...
Odgovori
0
Ogledi
464
Zdravo vsem. Kmalu bom imela zagovor na ministrstvu. Dobila sem seznam izpraševalk, kdo me bo...
Odgovori
5
Ogledi
527
Vprašanje??? Trenutno delam kot učiteljica v OPB, ampak strokovnega pa moram narediti kot...
Odgovori
2
Ogledi
351
Pozdravljeni, trenutno sem zaposlena na delovnem mestu vzgojitelja v vzgojnem zavodu. Po...
Odgovori
0
Ogledi
330

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu