Ure za strokovni izpit -prazniki

Trenutno berete:
Ure za strokovni izpit -prazniki

Pridružen
20. jul 2016
Prispevki
10
Naziv
Pomočnica vzgojiteljice predšolskih otrok
Področje
  1. Vrtec
Pozdravljeni!

Zanima me ali se pod ure za opravljanje strokovnega izpita štejejo tudi dnevi, ko so bili prazniki ?
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Tole je bilo moje vprašanje, ki sem ga poslala gospe Kaučič:
--------
Pozdravljeni,
imam vprašanje glede strokovnega izpita za področje vzgoje in izobraževanja. Na strokovni izpit se bom prijavila, ko bom opravila 840 ur vzgojno-izobraževalnega dela. Kot dokazilo bom poslala pogodbo o zaposlitvi. Zanima me, kako se štejejo opravljene ure. Npr. v mesecu januarju je število delovnih dni 22 (176 ur), od tega je 1 dan praznik. Ali se torej šteje, da sem opravila 176 ur ali 168?
Hvala za informacije.
------
In odgovor:
Spoštovani,
šteje se vam celoten čas zaposlitve.
Lep pozdrav,
Kristina Kaučič

Če ti to kaj pomaga. Vso srečo!
 
Torej, če prav razumem se štejejo :).. Malo nejasno je sicer odgovorila, ampak sklepam, da se šteje :). Meni je mentorica (v vrtcu delam preko usposabljanja na delovnem mestu -program Zavoda za zaposlovanje, 3 mesece in mentorica mi na listo prisotnosti piše vse dneve, tudi praznike, ker mi bodo pa manjkale ure, pa me je zdaj začelo skrbet, če se prazniki ne štejejo, da jih bo manjkalo še več. Najlepša hvala za pomoč ! :)
 
Se štejejo, ja. Tudi jaz nisem bila prepričana, če prav razumem. :) Sem se že prijavila na strokovnega in dobila potrjeno.
Glede manjkajočih ur - ali si se pozanimala, koliko ti jih pripada od prakse? In nekaj jih lahko dobiš še kot 'organizirano neposredno aktivnost z namenom vzgoje in izobraževanja' .
 
O super! :) Ja... ure od prakse so že vštete in še vedno mi jih manjka 6. Glede te organizirane neposredne aktivnosti pa sem se nekaj zanimala, ko sem pisala na ministrstvo, ampak mi niso dali ravno točnega odgovora... Štelo naj bi se študentsko delo, če si delal v vrtcu in prostovoljno delo.. no tega prostovoljnega dela zdaj ne razumem kako gre, ker mi niso nič razložili. Napisala mi je samo, da se o tem dogovorim z vrtcom sama, ne razumem pa kako to gre in kakšni so pogoji za to.
 
Na spletni strani piše: "Organizirana neposredna aktivnost z namenom vzgoje in izobraževanja se uveljavlja na podlagi dokazila organizatorja, iz katerega je razviden obseg aktivnosti, in poročila drugega strokovnega delavca o opravljeni aktivnosti."
To pomeni, da moraš imeti potrdilo organizatorja in svoje lastno poročilo o izvedeni dejavnosti (ta drugi strokovni delavec si v bistvu ti).
Te dejavnosti pa so lahko vse mogoče. Če ti manjka samo 6 ur se dogovori z vrtcem, če lahko pri njih sodeluješ pri kakšni aktivnosti, npr. spremstvo otrok ali kakšna popoldanska aktivnost. Malo pobrskaj po forumu, kaj so ostali opravljali.
lp
 
Sem si to pogledala ja... zdaj pri teh popoldanskih aktivnostih je težava, da naj bi spadale pod delovno obveznost in se naj ne bi štele... no vsaj ti roditeljski sestanki pa to.. Moram še v vrtcu enkrat vprašat, če bi se kaj dalo. :) Hvala za pomoč ! :)
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Pozdravljeni, zanima me ali je dovolj, da za prijavo na strokovni izpit pošljem samo potrdilo...
Odgovori
2
Ogledi
427
Zanima me ali je dovolj, da za prijavo na strokovni izpit pošljem samo potrdilo ravnatelja, da...
Odgovori
0
Ogledi
883
Pozdravljeni, ne najdem odgovora zato ga zastavljam tukaj. Od septembra sem zaposlena kot drugi...
Odgovori
0
Ogledi
1.045
Zdravo vsem. Kmalu bom imela zagovor na ministrstvu. Dobila sem seznam izpraševalk, kdo me bo...
Odgovori
5
Ogledi
684
Vprašanje??? Trenutno delam kot učiteljica v OPB, ampak strokovnega pa moram narediti kot...
Odgovori
2
Ogledi
449
Pozdravljeni, trenutno sem zaposlena na delovnem mestu vzgojitelja v vzgojnem zavodu. Po...
Odgovori
0
Ogledi
405
Pozdravljeni! Kdaj se kot svetovalna delavka lahko prijavim na strokovni izpit? Katere pogoje...
Odgovori
4
Ogledi
367

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu