Uporaba mobilnih naprav v VIZ

Trenutno berete:
Uporaba mobilnih naprav v VIZ

Pridružen
1. apr 2020
Prispevki
4
Ali uporabljate mobilne naprave pri pouku? Ali učenci prinesejo svoje telefone, tablice? Katere aplikacije vam pomagajo pri doseganju ciljev pri pouku?
Pregledala sem veliko aplikacij in pri tem razmišljala, kaj je primerno za najmlajše učence, ki še niso opismenjeni do konca. Najprimernejša se mi zdi stran educaplay, kjer dodana pasica namenjena najmlajšim. Uporabne so naloge iskanja,povezovanja,preproste križanke. Ti učenci so šele na prvi vstopni točki v svet moderne tehnologije, ki jim bo pri pouku pomagala. Sama izkušenj še nimam, se pa želim naučiti na primerih dobre in obetavne prakse od drugih, spretnejšiš kolegov in kolegic-predvsem iščem tiste, ki poučujejo v 1.razredu ves čas, tako kot jaz.
Kakšne so tvoje izkušnje?
Hvala
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Spoštovani, pri pouku LUM uporabljam IKT. Učencem prikažem kako se naredi izdelek. Najprej si posnetek pogledajo, nato pokomentiramo skupaj in nato posnetek še enkrat pogledamo. Stvari morajo imeti seveda priravljene na mizicah, da lahko pričnejo z delom. Če se komu zatakne, spustim posnetek še enkrat. Na koncu izdelke pokomentiramo, ovrednnotimo. Največkrat se poslužujem aplikacije Best apps for kids. Tudi sama bi se rada naučila kakšnega drugačnega pristopa. Morda v prihodnje šola nabavi tablice in se bomo skupaj naučili še kaj novega. Želim vam uspešno zaključeno leto in da se kmalu vrnemo v stare tire. Lep pozdrav Mateja Lešničar
 
Hvala za odgovor. Tudi jaz se tega občasno poslužujem pri drugošolcih, pri interesni dejavnosti.
lp :)
 
V šoli oziroma v razredu (1. razred) imamo le šolski računalnik. Uporablja ga učitelj. Večkrat gremo v računalniško učilnico, kjer se učenci naučijo pravilno računalnik prižgat in ugasnit, na portalu Moja matematika igramo matematične igrice.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Na spletišču Ministrstva za vzgojo in izobraževanje je v rubriki Javne objave z dne 8. 3. 2024...
Odgovori
0
Ogledi
36
  • Članek
Digitalne veščine je imelo 87 % prebivalcev: 19 % jih je imelo zelo dobro razvite digitalne...
Odgovori
0
Ogledi
110
  • Članek
Webinar Uporaba AR HMT-1 očal bo potekal 14. septembra 2023 ob 14.00 na portalu Arnes Video...
Odgovori
0
Ogledi
416
  • Članek
Webinar Uporaba AR HMT-1 očal bo potekal 14. septembra 2023 ob 14.00 na portalu Arnes Video...
Odgovori
0
Ogledi
252

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu