Učiteljski in programski učiteljski zbor

Trenutno berete:
Učiteljski in programski učiteljski zbor

Pridružen
17. apr 2013
Prispevki
22
Razlika med učiteljskim zborom in programskim učiteljskim zborom - prosim konkretni primer ker mi ni jasna definicija...

Meni se zdi vse isto :(
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Odg: Učiteljski in programski učiteljski zbor

Učiteljski zbor predstavljajo vsi učitelji neke šole, programski učiteljski zbor pa le učitelji, ki učijo dijake določenega izobraževalnega programa. Recimo, programski učiteljski zbor programa ekonomski tehnik, programski učiteljski zbor programa trgovec itd. Seveda je lahko en učitelj vključen v več PUZ-ov, vsi pa so vključeni v učiteljski zbor. :)
 
Odg: Učiteljski in programski učiteljski zbor

Hm... in kako naj bi bilo to v OŠ? Program je OSNOVNOŠOLSKO IZOBRAŽEVANJE. Torej v programski učiteljski zbor sodijo VSI učitelji osnovne šole + strokovni delavci (npr. svetovalna delavka, knjižničarka, laborant...)? V učiteljski zbor pa sam učitelji, brez teh drugih strokvnih delavcev? Sem prav "naumila"? V definicij sicer piše, da so v učiteljskem zboru strokovni delavci javne šole (Zakon o organizaciji in financiranju ... 61. člen) - po tem sodeč bi rekla, da so vključeni tudi svetovalna, itd.

Plis help! :)
 
Odg: Učiteljski in programski učiteljski zbor

Za OŠ sicer ne vem, ampak itak je samo en izobraževalni program, tako da je po mojem mnenju na OŠ samo učiteljski zbor, kamor sodijo vsi učitelji in ostali strokovni delavci (svetovalni delavec, knjižničar itd). :)
 
Odg: Učiteljski in programski učiteljski zbor

To imaš pa tut prav ;) Mogoče je pa res tako... ker nikjer ne piše da gre za OŠ... Piše sam v javni šoli - Torej? :)

Hvala ;)
 
Odg: Učiteljski in programski učiteljski zbor

Jat sem si to predstavljala, da mogoče bi lahko to veljalo za OŠ, ki ima poleg rednega programa tudi program z NIS.
 
Odg: Učiteljski in programski učiteljski zbor

Nižji izobrazbeni standard - prilagojen program
 
Odg: Učiteljski in programski učiteljski zbor

Ok, razumem... JE mogoče! Pravzaprav sem potem tudi sama že o tem razmisljala... :) Hvala! ;)
 
Odg: Učiteljski in programski učiteljski zbor

Pozdravljeni.

Ne pozabite še na strokovne aktive posameznih predmetov ali predmetnih skupin in oddelčne učiteljske zbore posameznih oddelkov.
Poglejte še Zakon o OŠ.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu