TRILAR - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
TRILAR - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Odg: Izpraševalec: TRILAR

1.Temeljne naloge vrtcev
2.Kako so sestavljeni oddelki v vrtcu (homogeni,heterogeni,kombinirani) opisat vse
3.Vse o publikaciji
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Odg: Izpraševalec: TRILAR

1. Kako poteka vpis otroka v vrtec?
2. Ali vrtec lahko zbira podatke o otroku? Na podlagi česa? Kdaj lahko zbira podatke neodvisno od dovoljenja staršev?
3. Najvišji organ vrtca. sestava in pristojnosti.
 
Odg: Izpraševalec: TRILAR

spremstvo otrok
pogoji za zaposlitev strokovnega delavca
na podlagi česa se starši odločijo kam bodo vpisali otroka (v kateri vrtec)
 
Odg: Izpraševalec: TRILAR

- publikacija (kje je, kdo jo dobi, kaj vsebuje...)
- evidenca otrok (kaj je zame pomembno od tega - ime-priimek, datum rojstva, kontaktni podatki staršev, zdravstveno stanje otrok)

Mislim, da je to to.. Gospa je bila prijetna, vendar zgleda strogo.
 
Odg: Izpraševalec: TRILAR

Vprašanja!
Temeljne naloge vrtca?
Na osnovi česa se starši odločijo v kateri vrtec bodo vpisali otroka? Publikacija.
V kateri vrtec lahko vpišejo otroka? Zasebni, javni in vzgoja na domu.
 
Odg: Izpraševalec: TRILAR

Kateri jezik uporabljamo v vrtcih? Slovenščino, na območjih narodnih manjšin - razlika pri madžarščini in italijanščini
Pravica staršev do izbire programov
Kaj vključuje evidenca vključenih otrok (ime, priimek,…), zakaj so ti podatki pomembni ( vsi ti podatki so pomembni za otrokovo varnost in delo z otrokom)
 
Odg: Izpraševalec: TRILAR

Še moja vprašanja:

1. NALOGE VRTCEV
2. SPREMSTVO OTROK
3. STAROSTNA OBDOBJA in ODDELKI

LP, Doroteja
 
Odg: Izpraševalec: TRILAR

1. dokumentacija v oddelku
2. evidenca otrok
3. delo vzg. in pom. vzg

prijazna! pogumno in brez skrbi ;)
 
Živjo,
danes sem uspešno opravila strokovni izpit, tudi vse izpraševalke so super. Moja vprašanja:
1. kaj pomeni pravica do izbire, ko sem med drugim omenila, da se starši odločijo na podlagi publikacije me je še vprašala kje jo lahko starši dobijo,
2. Spremstvo otrok (vse).
Ker je videla, da znam ni nič vrtala in sva zaključili:) veliko sreče.
 
STROKOVNI IZPIT – MOJA VPRAŠANJA (24.6.2014)

Področje: predšolska vzgoja

PREDPISI: TRILAR (prijazna, pusti čas za razmislek in odgovor, ne posega vmes – sicer pa tudi malce usmeri in da kakšno podvprašanje. Deluje bolj stroga, ko izprašuje ona, prej in potem pa je bila nasmejana in sproščena).

· Kateri delavci so lahko zaposleni v vrtcu in šoli, kako jih delimo? Katere pogoje morajo izpolnjevati strokovni delavci?

· Dokumentacija o oddelku v vrtcu – povej in opiši (imenik vključenih v oddelku z beleženjem prisotnosti ter dnevnik dejavnosti, kjer se beležijo dejavnosti po dnevih – to sta pravzaprav 2 dokumenta v enem!).

· Financiranje vrtcev in šol (zasebnih in javnih).
 
1. Ravnatelj (kdo je lahko, kakšne naloge opravlja, kdo ga imenuje)
2. Programi v vrtcu
3. spremstvo otrok
 
1. Vse o Evropski komisiji.
2. Kdo ima oblast v RS in kakšno? (Ljudstvo, opišeš posredno in neposredno)
3. Državni zbor.
4. Pravica do izobraževanja
 
1. Temeljne naloge in cilji predšolske vzgoje - pri ciljih tudi primer.
2. Strokovni delavci v vrtcu: kaj potrebujejo (ustrezno izobrazbo, strokovni izpit in znanje slovenskega knjižnega jezika), kaj pa drugi delavci vrtca (tudi ustrezno izobrazbo in strokovni izpit).
3. Spremstvo otrok (po novem - dopolnjenem zakonu, sprejetem 1. septrembra 2014)

Strokovni izpit sem opravljala 7. 10. 2014.
 
1. svet vrtca in LDN
2. oddelki in starostna obdobja

(zelo prijazna gospa)
 
Kaj zakon o jezikih pravi za manjšine v Sloveniji? Naštej mi kraje za Italijanskega in Madžarskega? (Lendava) italijanskega sem fulil ;)

Normativi homogenega, heterogenega, in kombiniranega oddelka po starostnih obdobij v vrtcu in obdobja?

Vse o publikaciji! Kje jo najdemo, kdo si jo mora priskrbeti od koga, kakšni programi zakaj in kako?

Ga. Trilar je bila predsednica komisije resna, natančna na koncu pa je le pokazala nasmešek ;) Išče znanje od tebe podrobno in natančno!

Opravil!! moje sotrpinke in trpini ;)
 
1. Jezik v vrtcih? Kako je tam,kjer so narodnostne manjšine?

2. Publikacija vrtca!

3. Oddelki in starostna obdobja. Opisat vse!

Ga. Trilar je bila zelo prijazna, sproščena, nasmejana. Cel čas je prikimavala, tako ti da vedeti, da si na pravi poti...:)
 
1. Sprejem otrok in katere podatke vsebujeta seznam vpisanih in seznam sprejetih otrok, kaj je pomembno pri shranjevanju podatkov.
2. Publikacija vrtca (vse).
3. Shranjevanje podatkov (kaj moramo upoštevati)? Varstvo osebnih podatkov, časovno omejitev shranjevanja.
 
Zakonodaja:
- Kateri delavci delajo v vrtcu? (Strokovni, administrativni, tehnični)
- Kakšnim pogojem morajo zadoščati, da lahko delajo v vtrcu? (hotela je slišat samo ustrezno smer izobrazbe za posamezno skupino, potrdilo o nekaznovanosti, in da morajo govoriti slovensko)
- Spremstvo otrok
 
1. Temeljne naloge in cilji predšolske vzgoje
(+pojasni, kako se izboljša kvaliteta življenja)
2. Starostna obdobja in oddelki
(+v katerem oddelku je največ otrok, zakaj)
3. Kateri je najvišji organ upravljanja v zavodu, njegova sestava in pristojnosti?
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Datum izpita: 24. apr 2024 Ura izpita: 15.30 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
2
Ogledi
261
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
716
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.344
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.488
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.065
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
4
Ogledi
1.961
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.119

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu