TRILAR - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
TRILAR - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

prijazna gospa, na začetku izgleda stroga, vendar išče znanje.
1. učni jezik (slovenščina, italijanščina, madžarščina)
2. vrste skupin (homogena, heterogena, kombinirana)
3. spremstvo (odrasla oseba mora biti stara 21 let, da je lahko spremstvo)
tega nisem vedela, vendar ni igralo bistva
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Strokovni izpit sem opravljala za delovno mesto vzgojiteljice.

1. Kako poteka vpis otroka v vrtec. V primeru da je vpisanih otrok preveč kot je prostih mest, kaj lahko vrtec stori? Pričela sem naštevati, da lahko vrtec razpiše koncesijo, da lahko vrtec uredi varovanje otrok v vzgojno varstveni družini, da lahko poveča normativ v oddelku za 2 otroka, da se lahko starši odločijo, da otroka varuje zasebni vzgojitelj ali varuh, vendar je bil dejansko pravilen odgovor ta, da lahko vrtec v tem primeru sprejme 1-3 otroke več, kot bi jih sicer lahko.
Vprašala me je še tudi, kaj pomeni umik vloge za vpis otroka v vrtec (če starš v roku 15 dni ne vrne podpisane pogodbe, se smatra da ne želi vpisati otroka v vrtec)

2. Katero dokumentacijo hrani vrtec? Katera dokumentacija spada pod dokumentacijo o otrocih? (zdravniško potrdilo, osebna mapa otroka, ki potrebuje svetovanje oz. pomoč, osebni list otroka s posebnimi potrebami, vloga za vpis)

3. Publikacija vrtca
 
Jezik v vrtcu (omeni tudi manjšini).
Kako delimo oddelke v vrtcu?
Kaj je to publikacija? Kdo določa program vrtca?

Prijazna in korektna izpraševalka.
 
VPRAŠANJA ZA PODROČJE VRTCA.
1. SESTAVA SVETA ZAVODA (pristojnosti). KATERI POMEMBNI DOKUMENT SVET ZAVODA SPREJME (LDN)? KAJ VSEBUJE LDN?
2. KDO VSE SO DELAVCI V VRTCU? (strokovni delavci, tehnično osebje, računovodski, administracija). KDO SO STROKOVNI DELAVCI? (Tisti, ki imajo ustrezno smer strokovne izobrazbe, strokovni izpit in obvladajo slovenski jezik).
3. KAJ POČNO VRTCI S PODATKI? (obdelujejo, varujejo, shranjujejo...) PO KATEREM ČLENU JIH VARUJEJO? (po 43.členu zakona o varstvu osebnih podatkov). KATERE PODATKE LAHKO PRIDOBIMO? ALI STARŠI LAHKO ZAVRNEJO ZBIRANJE PODATKOV (da, kadarkoli). ALI PODATKE LAHKO POSREDUJEMO DRUGIM? (da, če je za njihovo uporabo pooblaščena z zakonom). NA PODLAGI ČESA VEMO, DA JE POOBLAŠČENA? (Še danes ne vem točnega odgovora, posredovat ti morajo neke papirje na katerih piše nekaj v zvezi s tem, da varujejo podatke)?:)

Gospa je prijazna, med spraševanjem pa zelo resna. Rada ima kakšno podrobnost več. Če boste na odgovore vedeli prave odgovorne, ne bo težav, če katerih stvari ne boste vedeli podrobno. Meni je samo priporočala naj si o varovanju podatkov še malo preberem:D Pogumno!
 
Prijetna gospa. V komisiji sem jo imela namesto gospe Karba.

1. Programi v vrtcu + kje jih vrtec predstavi/opiše.
2. Kdo je poslovodni organ vrtca (ravnatelj) + njegove naloge/mandat/kdo ga izvoli
3. Dokumentacija, ki jo vodi vrtec (podrobno sem morala opisati dokumentacijo o oddelku - želela je slišati, da se vodi dnevnik dela in evidenco prisotnosti)
 
Prijazna gospa....prikimava in odkimava, če se zgubiš. Trudi se iz tebe izvleči pravo informacijo
Opravila 3.2-2016 za pomočnico. vzgojiteljice

- uporaba Slovenščine ( tudi narodno mešena območja in razlika med Italjansko mešanim območjem in Madžarsko mešanim območjem)
.- starostne skupine in vrste oddelkov ( samo opisat razliko med homogeno in heterogeno)
 
Zelo prijetna gospa.

Oddelki v vrtcu in skupine - vse (homogene, heterogene, kombinirane)
Programi v vrtcu (dnevni, poldnevni in krajši)
Spremstvo - vse

Naredila ;)
 
Kdo je zaposlen v vrtcu in kakšno izobrazbo rabi.
Delo vzgojiteljice in pomočnice vzgojiteljice
 
1. Pravice staršev do izbire. Razloži!
2. Programi v vrtcu.
3. Spremstvo otrok.
 
1. Avtonomija šolskega prostora
2. Varstvo osebnih podatkov
3. Skupine in normativi
 
1. Vrste programov v vrtcu.
2. Delovne obveznosti ravnatelja in pom. ravnatelja.
3. Spremstvo
 
Pomočnica vzgojiteljice
Gospa Trilar je zamenjala gospo Novak Kolenko, kar me je precej zbegalo, AMPAK je zelo prijetna in predvsem išče znanje! :blush:
1. Temeljna načela predšolske vzgoje. (Zakaj vpišemo otroka v vrtec, zakaj je to dobro?)
2. LDN (Kaj zajema? Kdo ga sprejme? Kdo ga predlaga?)
3. Publikacija - kdo sprejme publikacijo na predlog koga?
Malo "sva škripali" (tako se je izrazila) pri zakonodaji, ampak sem vseeno opravila! ;)
Odgovarjajte SAMOZAVESTNO (četudi niste 100%) in BREZ STRAHU!! Pogumno!
 
Trilar, 1. 3. 2017 (za pomočnico vzgojiteljice)

1. Naloge in cilji vrtca
2. Kaj pomeni pravica staršev do izbire?
3. Katero dokumentacijo vodi vrtec, izbrati sem si morala eno in jo opisati.
 
Izpit sem opravljala 23. 5. 2017 za vzgojiteljico

ZAKONODAJA- TRILER, nadomestila LILIJANO BELE

1.Najvišji organ vrtca (svet zavoda)
2.Varstvo osebnih podatkov (kdo jih zbira, koliko časa jih moramo varovati, kdo je za to pooblaščen-v vrtcu je pooblaščen samo ravnatelj, ki nekako prenese pooblastilo na strokovne delavce)
3. strokovni delavci v vrtcu in šoli (odgovorila sem učitelji, vzgojitelji…vprašala je kaj so z eno besedo – strokovni delavci, kdo še? Ravnatelj, drugi strokovni delavci…želela je slišati samo še tehnično osebje/delavci)
 
1. Svet vrtca ( kdo ga sestavlja, pristojnosti ...)
2. Ravnatelj (kdo je lahko ravnatelj, naloge ravnatelja(
3. Vpis otroka v vrtec (cel postopek)
 
Strokovni izpit opravljala 5. 12. 2017 kot pom. vzg.
1. Kakšen jezik govorimo v vrtcih
2. Publikacija vrtca (kje so vsa pravila za publikacijo zapisana - pravilnik o publikaciji)
3. Oddelki v vrtcu (homogeni, heterogeni, kombinirani, kakšen je oddelek če so otroci stari od 2-4)
 
1) Naloga vzgojitelja in pomočnika vzgojitelja (kakšna je razlika)
2) spremstvo otrok
3) koliko otrok je lahko v skupini pri npr. plavanju, kdo lahko te dejavnosti opravlja, kakšna je naloga vzgojitelja v tem primeru
4) jezik v vrtcu
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
580
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.280
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.404
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.021
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.851
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.077
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.033

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu