TRILAR - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
TRILAR - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Mladi učitelj

Osebje foruma
Administrator
Pridružen
21. nov 2010
Prispevki
5.831
Nazadnje urejeno:
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj

Novejša vprašanja oz. prispevki se dodajajo na koncu teme.

Vprašanja so posredovana samo s strani uporabnikov.
- - -​

Vprašanja na strokovnem izpitu raznih kandidatov:

1. Temeljne naloge vrtca ( iz zakona o vrtcih :arrow: pomoč staršem pri celoviti skrbi za otroka, izboljševanje kvalitete življenja družin in otrok ter ustvarjanje pogojev za celovit razvoj otrokovih telesnih in duševnih sposobnosti)

2. Kako vpišemo otroka v vrtec? (vse o vpisu, o komisiji - kdo jo določi (ravnatelj vrtca), kdo postavi kriterije za sprejem - (občina) )

3. Na podlagi česa pa se starši odločijo, v kater vrtec bodo dali otroka? (Rekla sem, da na podlagi publikacije vrtca....potem pa me je še samo vprašala na podlagi kakšne pravice? Pravica do izbire! In je bilo konec)
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

20. 6. 2011

Vprašanja:
- pravica do brezplačnega prevoza,
- ocenjevanje pisnih izdelkov,
- kdaj napovemo ocenjevanje pisnih izdelkov in koliko na teden.
 
1. Spremstvo
2. Vrste skupin v vrtcu
3. Starostna obdobja
4. Svet vrtca
 
Vprašanja z 20. 6. 2011

1. Vzporedno izobraževanje
2. Status športnika
3. Šolski okoliš

Potekalo v obliki sproščenega pogovora, zelo prijazno.
 
19. 9. 2011 Vprasanja zakonodaja:
1. Najvišji organ šole (sestava, mandat, pristojnosti)?
2. Programi OŠ (obvezni in razširjeni)?
3. Ocenjevanje v šoli?


LP, MB
 
Svet zavoda
Počitnice, šolsko leto (trajanje)
Programi OŠ (kateri so, kaj spada kam in kakšna je glavna razlika)
 
vprašanja 30.11.2011

Gospa je prijazna in pomaga, nč bat.

1. Programi v vrtcu ( dnevni, poldnevni, krajši)?
2. Koliko otrok je v skupini, kako se oblikujejo skupine? povedala o oddelkih o programih in vsak oddelik kako je oblikovan,
kar obsežno vprašanje.
3. Delo vzg. in pomočnice?

Srečno
 
Ga. Trilar je prijazna, sproščena,...
vprašanja za pom.vzg.
1. SVET VRTCA kdo ga izvoli, pristojnosti
2. SPREMSTVO za plavanje, sprehod, za OPP (svetujem, da znate kar podrobno, meni se je malo zatikalo)
3 PUBLIKACIJA vse o publikaciji + kje jo starši dobijo? v vrtcu, na oglasni deski!
 
(Zamenjala go. Brank)

Vprašanja:
1. Avtonomija šolskega prostora (kaj je, kdo o tem odloča,...)
2. Ocenjevanje in preverjanje znanja (kaj to je, koliko preverjanj in ocenjevanj glede na tedensko število ur pri posameznem predmetu, načini)
3. Varovanje osebnih podatkov (kakšne podatke zbiramo, .....)

Nič kaj prijetna gospa (mogoče je imela le slab dan - tudi ostale punce so imele takšno mnenje o njej)
 
Tudi jaz posredujem vprašanja, ki sem jih imela. Gospa je bila do mene prijazna in pomaga, če se zapleteš:

- SVET VRTCA (vse od sesatve, nalog,...)
- PRAVICA STARŠEV DO IZBIRE PROGRAMA
- KAKO SO SESTAVLJENI ODDELKI V VRTCU (homogene, heterogene, kombinirane)
 
Odg: Izpraševalec: TRILAR

Bila je zamenjava za gospo Cankar.
Moja vprašanja:
1. Javno financiranje vrtca
2. Katere podatke potrebujemo za otroka( nekaj takega)

Gospa deluje malo bolj strogo, pa vseeno ne zapleta in pomaga!!!
 
Odg: Izpraševalec: TRILAR

1. Pisno ocenjevanje
2. Kdo vse opravlja dejavnost vzgoje in izobraževanja v OŠ, kdo so strokovni delavci v OŠ, njihovi pogoji
3. Kaj naredi učitelj, če je 1/3 negativnih pisnih izdelkov (analiza, pogovor z učenci, pogovor z ravnateljem ...)

Umirjena in prijazna gospa!
 
Odg: Izpraševalec: TRILAR

1. financiranje javnih vrtcev
2. programi vrtca ( dnevni, poldnevni, krajši)
3. spremstvo
 
Odg: Izpraševalec: TRILAR

Gospa Trilar je sicer resna, vendar ne komplicira in tudi pomaga.

1. NA PODLAGI ČESA STARŠI IZBEREJO VRTEC (pravica do izbire programov, publikacija)
2. KJE DOBIJO PUBLIKACIJO (ob vpisu ali prej in vse leto v vrtcu)
3. KATERI OTROCI IMAJO PREDNOST PRI VPISU (OPP in socialno ogroženi)
4. PODATKI VPISANIH IN VKLJUČENIH OTROK - tukaj še, zakaj potrebujemo podatke s posebnostmi otroka (da znamo delati z njim)

Kratko in jedernato in sva končali :)
 
Odg: Izpraševalec: TRILAR

1. Naštej zakone, ki so pomembni za vrtec! (nekaj takega)
2. Ali so staši dolžni dati vrtcu podatke o otroku?
3. Evedenca vpisanih in vključenih otrok (kaj vsebuje, kateri podatki so pomembni za vzojiteljico).

Drugu vprašanje mi ni bilo čisto jasno, zato sem govorila nekaj na splošno o varstvu podatkov (je kar poslušala), nato sem pa rekla da kadar svetovalna služba zbira podatke o otroku (tistih, ki potrebujejo pomoč), lahko starši kadar koli zahtevajo, da se podatki nekajo zbirati (s podpisom). Ponovila je ti ("kadar koli lahko zahtevajo...") in to je bilo to kar je želela slišati.

Je prijazna gospa, sicer resna. Besed ti ne polaga v usta. Pusti trenutek, čas, da razmisliš in poveš.
 
Odg: Izpraševalec: TRILAR

vprašanja:
1. zbiranje podatkov v vrtcu (ali starši kadarkoli lahko rečejo, da se neha zbirati njihove podatke?-DA.)
2. Svet vrtca...sestava, pristojnosti
3. vpis otroka v vrtec

prijazna gospa, ki ti da čas, da premisliš in v miru poveš. Deluje pa bolj resna.
 
Odg: Izpraševalec: TRILAR

1. Strokovni svet v vrtcu (naloge, sestava)+ LDN vrtca
2. Spremstvo otrok izven vrtca (spremstvo glede na prevoz, plavanje, smučanje ...)
3. Vpis otroka v vrtec (Kdaj se smatra umik vloge? - če starši 15 dni po prejemu pogodbe o vpisu le-te ne podpišejo, prostor dobi prvi otrok na čakalni lestvici ...)
 
Odg: Izpraševalec: TRILAR

1. Izbrala sem si nekaj iz zakonodaje (po volji) in razložila
2. Pravica do izbire
3. Spremstvo otrok
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
584
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.281
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.407
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.022
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.852
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.079
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.034

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu