TRILAR - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
TRILAR - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

1. Zakoni in pravilniki, ki se nanašajo na vzgojo in izobraževanje
2. Kdo izda/pripravi pravilnik
3. Pravilnik o dokumentaciji
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Nazadnje urejeno:
Predšolska vzgoja

1. Vpis otroka (ves postopek, kdo ima prednost, delo komisije-kdaj je potrebna).
2. Svet vrtca (sestava in naloge).
3. Ravnatelj vrtca (pogoji in naloge).

Gospa je prijazna in pomaga s podvprašanji, ki so zastavljena tako, da se vidi, da išče znanje. 🙂
 
Strokovni izpit sem opravljala za pomočnico vzgojiteljice.

1. Pravica staršev do izbire programa
2. Publikacija
3. Kdo vse je zaposlen v vrtcu? Kaj morajo izpolnjevati za delovno mesto?
4. Uradni jezik v vrtcu. (ne pozabite na narodne manjšine) in dopolnila je da pri italijanski narodni manjšini obstajajo tudi vrtci, v katerih delo poteka v italijanskem jeziku, s slovenskim pa se samo seznanjajo.

Prijetna gospa. Na prvi pogled stroga, če pa se ti kje zalomi ti pomaga še z podvprašanji.
 
Za pom. vzgojitelja:

1. Temeljne naloge vrtca.
2. Vrste oddelkov. Glede na kaj delimo otroke v skupine.
3. Spremstvo otrok pri dejavnostih izven vrtca.

Prijazna izpraševalka, hitro zaključi.
 
Vzgojiteljica:
1. Naštej katere zakone in pravilnike si si pogledala.
2. Svet zavoda, ali je ravnatelj lahko v svetu zavoda-Ne
3. Naloge ravnatelje
4. Kaj veš o vpisu, kdaj se domneva, da je vloga za vpis umaknjena? (če starši v 15 dneh od prejema vloge le-te ne vrnejo podpisane)

Prijazna, ne vrta :)
 
1. Katere zakone poznamo povezane z vrtcem?
2. Svet vrtca in naloge (ravnatelj ni zraven!)? Naloge ravnatelja?
3. Varovanje osebnih podatkov?

Prijazna, bolj resna gospa in pomaga z podvprašanji.
 
Za po.vzg. Gospa je zelo prijazna in tudi pomaga oz usmeri.

1. Naloge vzgojitelja in pom.vzgojitelja?
2. Spremstvo - vse (na plavanju, na avtobusu, izven vrtca)
3. Najvišji organ vrtca.
 
1. Najvišji organ vrtca (sestava, zakaj je 5 predstavnikov delavcev - imajo večji vpogled v delo vrtca kot starši in ustanovitelji)
2. kdo predloži ldn svetu, kdo je lahko ravnatelj
3. Vpis v vrtec (podatki vpisanih, kdo jih hrani, komu jih lahko posredujemo)
 
Deluje stroga, vendar pomaga, če se zmedeš. Opravljala sem za pomočnico vzgojitelja.

1. Katere zakone si si pogledala?
2. Kdo je lahko ravnatelj in njegove naloge?
3. Kdo so zaposleni v vrtcu? Kdo so strokovni delavci v vrtcu (morala sem jih našteti)? Kaj morajo izpolnjevati strokovni delavci (ustrezna smer strokovne izobrazbe, strokovni izpit, obvladajo slovenski jezik). Naloge vzgojitelja in pomočnika vzgojitelja.
 
Opravljala sem 15.12.2021 kot vzgojiteljica

1. Kateri zakoni se nanašajo na delo v vrtcih
2. Kaj je svet zavoda. Kdo ga sestvalja in kakšne naloge ima
3. Vpis otroka v vrtec - vse: kdo vpisuje, na podlagi česa, koliko je mest, kdo ima prednost, kdo sestavlja komisijo, kdaj se šteje, da starši odstopajo od pogodbe (15 dni po tem, ko ne pridejo podpisat pogodbe). Kako je z letnim delovnim načrtom - kdo ga pripravi, kdo sprejme.
4. Ravnatelj - kakšne ima naloge, kdo ga postavi, glasuje, kakšni so pogoji, da nekdo postane ravnatelj. Kdo ima več besede - svet ali ravnatelj.

Ni bilo težko, če sem se kje malo ustavila, so vprašale naprej. Pogosto so me kar prekinile med govorjenjem in povedale naslednje vprašanje oz. me "predale" kolegici, da ona začne spraševati.
Prišla sem ob uri in so rekli, da me že čakajo!
Učila sem se iz gradiva, ki je predpisano, izpisala sem si iz foruma vprašanja, opazila sem, da se jih veliko ponavlja...

Srečno vsem ;)
 
  • Zakoni in pravilniki, ki se nanašajo na vrtec
  • jezik v vrtcu (tukaj sem morala povedat kako to poteka na območjih narodnih manjšin - dvojezični vrtci so samo slo. + mad., imamo pa tudi vrtec, kjer delo poteka v ital. in se otroci s slo. šele seznanjajo)
  • delovne obveznosti vzgojitelja in pomočnika vzgojitelja, koliko ur tedensko to obsega in zakaj je pomembno, da pri svojem delu res sodelujeta)
Res prijetna gospa, s podvprašanji usmerila, do želenega odgovora, tudi kadar se mi je zataknilo in sem povedala po 'domače' je sprejela odgovor.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
579
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.279
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.404
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.021
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.851
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.076
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.033

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu