Trije meseci zaposlitve - se upošteva v volontersko pripravništvo?

Trenutno berete:
Trije meseci zaposlitve - se upošteva v volontersko pripravništvo?

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Pridružen
8. apr 2014
Prispevki
2
Področje
  1. Vrtec
Pozdravljeni,

trenutno sem zaposlena v vrtcu kot pomočnica vzgojiteljice in sicer za tri mesece. Ker nameravam zaprositi za volontersko pripravništvo, me zanima, če se mi ti trije meseci že štejejo v pripravništvo.
Hvala in lep pozdrav, J.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Nazadnje urejeno:
Mislim,da se v pripravništvo ne morejo šteti,štejejo se le kot delovne izkušnje za prijavo na strokovni izpit - za prijavo potrebuješ 6m dela v VI. Lahko ti kvečjemu skrajšajo pripravništvo,to pa je odvisno od dogovora in volje ravnatelja. Čeprav,kolikor se spomnim,je bilo tako,da ko si enkrat že bil zaposlen za določen čas v VI,se nisi mogel več prijaviti na pripravništvo v VI. Naj me kdo prosim popravi,če imam napačne informacije! Srečno
 
Mislim,da se v pripravništvo ne morejo šteti,štejejo se le kot delovne izkušnje za prijavo na strokovni izpit - za prijavo potrebuješ 6m dela v VI. Lahko ti kvečjemu skrajšajo pripravništvo,to pa je odvisno od dogovora in volje ravnatelja. Čeprav,kolikor se spomnim,je bilo tako,da ko si enkrat že bil zaposlen za določen čas v VI,se nisi mogel več prijaviti na pripravništvo v VI. Naj me kdo prosim popravi,če imam napačne informacije! Srečno
če ima manj kot 6 mesecev delovne dobe, se lahko prijavi na razpis za pripravništvo in čas pripravništva se mu skrajša za čas zaposlitve.
 
Pozdravljeni,

mene pa zanima ali se lahko odšteje tudi nadomeščanje daljše bolniške odsotnosti preko študentske napotnice? nadomeščal sem namreč 3 mesece, vendar sem bil takrat še absolvent. V zakonu je sicer zapisano, da se lahko pripravništvo skrajša za obdobje, ko si bil v delovnem razmerju v izobraževalni ustanovi. Tudi študentska napotnica je namreč neke vrste delovno razmerje.

Upam na kakšen točen odgovor, drugače pa jutri pokličem na ministrstvo in šolo, da se pozanimam o stvareh.

lp
 
Imam kopijo napotnice iz študentskega servisa, kot so mi povedali tam je to "pogodba" kar se tiče te oblike zaposlovanja. Poleg nje imam tudi priporočilo ravnateljice te šole, v katerem so navedene izkušnje in delo, ki sem ga opravljal.

V vsakem primeru se zavedam, da je možnost za skrajšanje majhna, bom pa poskusil jutri srečo na ministrstvu.
 
Imam kopijo napotnice iz študentskega servisa, kot so mi povedali tam je to "pogodba" kar se tiče te oblike zaposlovanja. Poleg nje imam tudi priporočilo ravnateljice te šole, v katerem so navedene izkušnje in delo, ki sem ga opravljal.

V vsakem primeru se zavedam, da je možnost za skrajšanje majhna, bom pa poskusil jutri srečo na ministrstvu.
Če na ministrstvu izveste, da se upošteva tudi študentska napotnica, bo to zelo dobrodošla informacija za uporabnike foruma.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

  • Članek
V okviru delovnega programa Širitev sodelovanja in spodbujanje odličnosti (angleško Widening...
Odgovori
0
Ogledi
193
  • Članek
V Ljubljano je prispel cirkuški šotor, v njem se že odvija pestro dogajanje kar treh festivalov...
Odgovori
0
Ogledi
156

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu