TRATNIK - izpraševalka (slovenščina, izpitna vprašanja)

Prispevki
6
Naziv
učitelj angleščine
Področje
Osnovna šola
1. Iz priprave: raba pike
2. Razloži geselski članek iz SSKJ (katere dele ima)
3. Primerjava glasov in črk (zakaj nima vsak glas svoje črke, kako je s črkami, ki jih v slovenščini nimamo, npr. w, x, y...)

Prispevki
3
Naziv
ROID
Zavod
Področje
Osnovna šola
1. Iz priprave: Navajanje virov in literature. Kako se navaja, katera ločila se uporabljajo pri bibliotekarskih zapisih (pika, vejica, oglati oklepaj in zaklepaj, pomišljaj - stičen pri straneh, npr. str. 1–5).
2. Iz prejšnjega vprašanja, kdaj se uporablja pomišljaj. Tudi iz priprave, kaj so angl. -> okrajšave in kako se piše pika (levo stična).
3. Tudi povezava na prejšnjo vprašanje, kakšna je raba pike pri datumu --> neskladenjska in pika je levo stična.
4. Vidne in slušne prvine govora. Katere sam uporabljam.
5. Pedagoški govor oz. sporazumevanje (Spoznavni in odnosni govor, povedati več o obeh).

Vso srečo.

Prispevki
3
Naziv
Profesor športne vzgoje
Zavod
OŠ Horjul
Področje
Osnovna šola
OŠ, prof. šp. vzgoje

Iz priprave - odbojka tri na tri (napiše se z nestičnim dvopičjem ali nestičnim pomišljajem. 3 : 3 ali 3 - 3). V pripravi sem imel narobe, 3:3.
Izpriprave velika začetnica, kako se napiše švedska (država z veliko, švedska skrinja z malo)
Razložiti (samo s primeri): upravičiti - opravičiti, usvojiti - osvojiti, trenerka - trenirka.
Popraviti njene stavke: Bližamo se proti cilju; Vsedi se dol ...

Prispevki
11
Področje
Osnovna šola
1. Naglas (primer iz mojega govora - otrok, kaj in kako je prav, zakaj). Kako označimo, naglasna znamenja, kaj označujejo. Je lahko kdaj beseda različno naglašena in je vseeno prav? Primer. Se vse besede naglašujejo (Naslonke)? Je lahko v besedi več naglasov (primer)?
2. Iz priprave - uporaba pike pri datumu, označevanje razreda. Kako rečemo taki rabi?
3. uporaba ločil pri alinejah (vejica, pika, podpičje, kdaj, kje, kaj)

Prispevki
8
Slovenščina (Alenka Tratnik):
  1. Vabilo (vrste vabil, sestava, kako izgleda nagovor, pozdrav in zadeva).
  2. Vejice, podpičje in pike pri alinejah. (Iz priprav)
  3. V kakšnem jeziku se midve pogovarjava? Kaj je razlika med besedama muskelfiber in mišično vnetje (v jeziku)? Kaj je strokovni jezik?

Prijazna, ampak zelo natančna in strokovna. Želi strokovne izraze.

Prispevki
5
1. Iz priprave vezaj, pomisljaj
2. Locila pri matematiki..sticni in nesticni
3. Kako se pisejo glavni števniki..kako vrstilni.. Okrog tega se kar nekaj vprasanj
4. Sklanjanje zenskih priimkov in imen.. Cetudi poves pravila.. Zakaj tako..zakaj se ines ne sklanja.. Ivana kobilica.. Zakaj se sklanja?

Zelo natancna gospa.

Prispevki
5
*zapolnjevanje zeva (amonijak - izhajala iz priprave ker sem prof.kemije) pravila ni!
*Prisla je s svojim možem/njenim možem- za razložit razliko in kaj s tem izražamo
*Zanjga - sem rekla med pogovorom za ustavo in zato me je vprašala kako je pravilno, katere besedne vrste sem zdruzila
*Poudarek/naglas
Zahtevna spraševalka, se splača fajn pripravit :)

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Na vrhu