Trajanje volonterskega pripravništva

Trenutno berete:
Trajanje volonterskega pripravništva

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Pridružen
31. maj 2013
Prispevki
11
Ali lahko kdo pove, koliko časa traja voluntersko pripravništvo? Na pogodbi piše, da do 31. 7. 2014. Ali ni bilo rečeno, da je 6 mesecev pripravništva dovolj?
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pripravništvo traja:
  • za pripravnike s srednješolsko izobrazbo 6 mesecev,
  • za pripravnike z višješolsko izobrazbo 8 mesecev,
  • za pripravnike z visokošolsko izobrazbo 10 mesecev.
Volonterski pripravnik se po 6 mesecih opravljanja pripravništva lahko prijavi k strokovnemu izpitu.


Skrajšanje pripravništva

V primeru posebno uspešnega dela pripravnika se lahko pripravništvo na predlog mentorja skrajša dolžina pripravniške dobe. O skrajšanju pripravništva odloča posebna komisija, ki jo za ta namen imenuje ravnatelj. Komisijo poleg ravnatelja sestavljata še mentor pripravnika in član pristojnega strokovnega aktiva vrtca ali šole. O skrajšanju pripravniške dobe odloči ravnatelj s sklepom.

(vir: spletna stran MIZŠ)

Preberite tudi tukaj:
 
Pozdravljeni!praSem nova na forumu in ravno danes sem dobila potrjeno volontersko pripravništvo :) Me pa nekaj zanima....s pripravništvom nastopim 20.3.....ali se v dobo pripravništva štejejo tudi poletne počitnice?Hvala za odgovore!
LP
 
Če prav razumem, se lahko torej mi, ki smo pričeli s pripravništvom 1.3 na strokovni izpit prijavimo že septembra, čeprav sta vmes 2 meseca počitnic? V katerem zakonu najdem črno na belem, da se počitnice vštejejo v tistih 6 mesecev? hvala!
 
Zgornji komentar sem nekje zasledila, zato sem ga zapisala. Sedaj sem se lotila malo googlanja in iskanja tvojega vprašanja in sem zasledila tole:

(leto 1996)
113. člen

(delovno razmerje pripravnika)

Pripravnik sklene delovno razmerje z vrtcem oziroma s šolo za čas pripravništva. Če so v času pripravništva letne počitnice, se pripravništvo podaljša za čas počitnic.

(leto 2013)
121. člen

(trajanje pripravništva)

(1) Pripravništvo lahko traja največ eno leto, če zakon ne določa drugače.

(2) Pripravništvo se lahko sorazmerno podaljša, če pripravnik dela s krajšim delovnim časom od polnega, vendar največ za šest mesecev.

(3) Trajanje pripravništva se podaljša za čas opravičene odsotnosti z dela, ki traja dlje kot 20 delovnih dni, razen za čas letnega dopusta.

(4) Trajanje pripravništva se lahko na predlog mentorja skrajša, vendar le do polovice prvotno določenega trajanja.

Glede na to, da te to zanima in želiš situacijo preveriti, predlagam da pišeš na ministrstvo. Oni so pristojni za to in tam dobiš pravilen podatek.
 
Če prav razumem, se lahko torej mi, ki smo pričeli s pripravništvom 1.3 na strokovni izpit prijavimo že septembra, čeprav sta vmes 2 meseca počitnic? V katerem zakonu najdem črno na belem, da se počitnice vštejejo v tistih 6 mesecev? hvala!
Zaposleni na šoli nimajo oz. nimamo počitnic, ampak koristimo dopust, saj smo v delovnem razmerju. Počitnice so za šolarje. Šolsko leto pa se konča 31. avgusta.

Vaša obveza kot volonterski pripravnik je najbrž 40 ur tedensko. Pripada vam tudi najmanj toliko dni počitka kolikor bi imeli letnega dopusta, če bi imeli sklenjeno pogodbo o zaposlitvi. To vam mora pisati tudi v pogodbi, ki ste jo sklenili s šolo. Ta počitek oz. dopust se večinoma izrabi v času poletnih počitnic. Ne bi bilo logično, da se poletne počitnice ne bi štele v vašo pripravniško dobo. In nismo 2 meseca prosti. To je napačno mišljenje, ki ga s pridom izrabljajo mediji in slovenska javnost, ampak to je že druga zgodba ;)
 
Pozdravljeni,

mene pa zanima, kdaj se lahko prijaviš na strokovni izpit. Sem volonter, pripravništvo opravljam od 1.3 do 31.8 s srednješolsko izobrazbo. Kar pomeni, da se lahko prijavim na strokovni izpit 1.7 ali 1.6?

Lp
 
Pozdravljeni,

mene pa zanima, kdaj se lahko prijaviš na strokovni izpit. Sem volonter, pripravništvo opravljam od 1.3 do 31.8 s srednješolsko izobrazbo. Kar pomeni, da se lahko prijavim na strokovni izpit 1.7 ali 1.6?

Lp
Če opravljate pripravništvo s srednješolsko izobrazbo, se lahko prijavite na strokovni izpit najprej po 4 mesecih opravljenega vzgojno-izobraževalnega dela v vrtcu oziroma šoli. Štirje meseci vam se iztečejo 1. julija.
 
Ali pripravnik po tem, ko se prijavi na strokovni izpit (in čaka na termin), še opravlja pripravništvo ali mora z dnem prijave prenehati?
 
Še opravlja. Preneha se samo na željo pripravnika. V tem primeru mora ravnatelj sklicati komisijo, ki o tem odloča.

Kakšno komisijo? Ali je to mišljeno, da ravnateljica da vlogo na ministrstvo za skrajšanje pripravništva? Meni bo ravnateljica skrajšala pripravništvo, tako, da se lahko septembra prijavim na strokovni izpit. Ko sem jo vprašala ali torej septembra še pridem v šolo, je rekla da ne, razen, če bi si sama tako želela. Tako da dejansko sama zaključim konec meseca...potem so tako ali tako počitnice in bom prosta oz. bom prišla pomagat, če me bodo karkoli potrebovali.
 
Kakšno komisijo? Ali je to mišljeno, da ravnateljica da vlogo na ministrstvo za skrajšanje pripravništva? Meni bo ravnateljica skrajšala pripravništvo, tako, da se lahko septembra prijavim na strokovni izpit. Ko sem jo vprašala ali torej septembra še pridem v šolo, je rekla da ne, razen, če bi si sama tako želela. Tako da dejansko sama zaključim konec meseca...potem so tako ali tako počitnice in bom prosta oz. bom prišla pomagat, če me bodo karkoli potrebovali.
Preberite: http://forum.mladiucitelj.si/teme/skrajsanje-volonterskega-pripravnistva.2617/#post-13682
 
Še opravlja. Preneha se samo na željo pripravnika. V tem primeru mora ravnatelj sklicati komisijo, ki o tem odloča.
Nekaj pa mi še vseeno ne štima ... Katero časovno obdobje se potem navede v prijavo - od 3. marca do 3. septembra (če se prijavlja takrat) ali od 3. marca do 3. oktobra (ko recimo predvideva, da bo vabljen na izpit)?
 
Jaz sem napisala do konca julija, ker bom do takrat na pripravništvu. Strokovni izpit sem pa že danes opravila. :LOL:
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu