Točke-nazivi in štetje delovne dobe

Trenutno berete:
Točke-nazivi in štetje delovne dobe

Pridružen
29. mar 2018
Prispevki
4
Področje
  1. Osnovna šola
Pozdravljeni,
Zanima me ali se za delovno dobo šteje le delovna doba v vrtcu oz. šoli ali tudi delovna doba kje drugje? Saj namreč piše le:

8. člen

V naziv mentor lahko napreduje strokovni delavec, ravnatelj oziroma direktor, ki:

- ima najmanj 4 leta delovne dobe,

- je uspešen pri svojem delu,

- je uspešno končal programe nadaljnjega izobraževanja in usposabljanja v vzgoji in izobraževanju oziroma pridobil dodatna funkcionalna znanja, s katerimi lahko v skladu s tem pravilnikom izkaže najmanj 4 točke,

- je opravil različna dodatna strokovna dela in v skladu s tem pravilnikom zbral najmanj 4 točke.


Zanima me še ali potem za naziv mentorja potrebujem ubistvu 4 točke, saj 4 dobiš z diplomo oz. magisterijem (če to razumem pravilno)

Za nadaljnje izobraževanje in usposabljanje v vzgoji in izobraževanju se šteje tudi opravljena diploma, specializacija, magisterij ali doktorat znanosti, ki ni pogoj za opravljanje dela na delovnem mestu, na katerega je strokovni delavec ali ravnatelj razporejen, tako, da se vrednoti:

- diploma s 4 točkami,

- specializacija s 6 točkami,

- magisterij z 8 točkami,

- doktorat znanosti s 16 točkami.

Prav tako me zanima še ali se prva zaposlitev šteje v to kot pripravništvo?
13. člen

Za eno leto delovne dobe šteje dvanajst mesecev zaposlitve ne glede na trajanje delovnega časa.

V dobo zaposlitve se ne všteva čas pripravništva ter čas odsotnosti zaposlenega z dela zaradi bolezni, izobraževanja, strokovnega izpopolnjevanja ali drugih vzrokov v nepretrganem trajanju, daljšem od šest mesecev, razen zaradi odsotnosti zaradi poklicne bolezni in poškodb pri delu, porodniškega dopusta, dopusta za nego in varstvo otroka ter strokovnega izpopolnjevanja, na katerega je zaposlenega napotil delodajalec.

Hvala že vnaprej če bi kdo znal odgovoriti na ta vprašanja. lp
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Pozdravljeni! Zanima me ali je vodenja strokovnega aktiva v letih od 2012 do 2022 vredno trikrat...
Odgovori
0
Ogledi
1.358

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu