Testi v manjših učnih skupinah

Trenutno berete:
Testi v manjših učnih skupinah

Pridružen
29. jun 2015
Prispevki
1
Področje
  1. Osnovna šola
Pozdravljeni, se opravičujem, če je bila tema že kje načeta, vendar mi iskalnik ne ponudi nobenega zadetka. Torej, zanima me, ali v 8. in 9. razredu, kjer imate manjše (heterogene) učne skupine pri SLJ, TJA in MAT, pišete enake teste ali vsak učitelj izdela svojega. V Pravilniku o ocenjevanju in preverjanju znanja ne najdem ničesar, kar bi namigovalo, da naj bi bil test enoten. Se motim? Na naši šoli smo do sedaj pisali pri vseh treh predmetih enoten test, letos pa bi za svoj predmet rada sestavila drugačne teste, ker imam tudi pouk drugače zastavljen kot v prejšnjih letih, kolegica, ki poučuje v drugi skupini/drugih skupinah, pa ne. Mi lahko kdo pomaga? Vsi odgovori so več kot dobrodošli. Hvala in lep pozdrav!T.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Moje mnenje je, da morajo vsi pisati enake teste, s tem tudi dobijo ustrezne ocene. Test mora itak biti sestavljen tako, da se ob dosegu vseh minimalnih standardov učencu da ocena 2. Vse ostalo pa naj bo po učnih ciljih in enotah. Če pa se testi razlikujejo pa ne moremo primerjati med sabo dela in rezultatov. Odločitev je na koncu tvoja, ampak meni se strokovno gledano nesmiselno, ker se itak potem vidi pri NPZ-jih. Bi pa predlagal, da vsaka učiteljica sestavi en test (ali pa ga sestavite skupaj) pač da se ne preferira skupina, ker podzavestno daš poudarek na naloge, ki si jih reševal med poukom, kajti tiste se ti zdijo tudi najbolj všečne in kompleksne.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Erasmus+ KA2 R4MAD Making a difference V projektu R4 (Raise, Recycle, Reduce, Reuse) – (R4...
Odgovori
0
Ogledi
180
  • Članek
Na spletišču SIO bomo odslej z vami delili in objavljali povezave na izobraževalne vsebine TV...
Odgovori
0
Ogledi
517
  • Članek
Na Ministrstvu za vzgojo in izobraževanje se je 19. 5. 2023 odvil posvet strokovne in...
Odgovori
0
Ogledi
375

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu