ŠVN - obvezni/razsirjeni

Trenutno berete:
ŠVN - obvezni/razsirjeni

Pridružen
28. okt 2013
Prispevki
1
Področje
  1. Osnovna šola
Pozdravljeni,
pripravljam se na SI in da švicam ob učenju je jasno :confused:

Prosila bi za pomoč glede uvrstitve ŠVN - med razširjeni ali obvezni? Bila je novela zakona in ne vem več, kaj naj gledam.

Še eno vprašanje: Zakaj obstaja javna mreža zavoodov? Kdo jo ustanavlja?

Hvala že vnaprej za pomoč! :D
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Jaz sem iskala spremenjen Pravilnik o financiranju šole v naravi, kjer bi bilo opredeljeno to, da je šola v naravi del obveznega programa, ampak ne najdem - v zapiskih pa je z rdečo poudarjeno, da ŠVN postane del obveznega programa ...

Bi lahko kdo citiral to spremembo (oz. prilepil link do dotične strani), če jo najde?
 
Tudi mene zanima, kam zdaj spada šola v naravi... enkrat sem zasledila, da spada v obvezni program, enkrat pa da v razširjeni program. Tudi za dneve dejavnosti sem enkrat zasledila, da so v obveznem, enkrat v razširjenem programu. :unsure:

Pod obvezni program spadajo torej: obvezni predmeti, izbirni predmeti in ure oddelčne skupnosti.
Pod razširjeni program pa: podaljšano bivanje, jutranje varstvo, dodatni in dopolnilni pouk, interesne dejavnosti, pouk neobveznih izbirnih predmetov.
:unsure:
Prosim za pomoč! :D
 
Jaz sem imela to vprašanje na SI konec oktobra in sem odgovorila tako kot ti:
Pod obvezni program spadajo torej: obvezni predmeti, izbirni predmeti in ure oddelčne skupnosti.
Pod razširjeni program pa: podaljšano bivanje, jutranje varstvo, dodatni in dopolnilni pouk, interesne dejavnosti, pouk neobveznih izbirnih predmetov.

Potemtakem je ŠVN razširjeni program.
LP
 
Če sem prav razumela, je šola v naravi del obveznega programa: kot nek večdnevni miks obveznih predmetov in dnevov dejavnosti (ki tudi spadajo pod obvezni program). Šola je tudi dolžna pripraviti primerljive nadomestne dejavnosti, za učence, ki se ne morejo udeležiti ŠVN - to tudi kaže na obvezno. Iz prakse pa itak vemo, da se tam dosegajo pomembni cilji iz UN.

Zakon o osnovni šoli pravi:
39.a člen
(šola v naravi)
Šola izvaja del obveznega programa in drugih dejavnosti kot šolo v naravi.
Šola v naravi je organizirana oblika vzgojno-izobraževalnega dela, ki poteka
strnjeno tri ali več dni izven prostora šole. Za učence, ki se šole v naravi ne udeležijo,
osnovna šola v tem času organizira primerljive dejavnosti.


Po drugi strani pa v Pravilniku o financ.šole v naravi piše:

2. člen
(šola v naravi)
Šola v naravi v skladu z določili tega pravilnika pomeni organizirano obliko vzgojno-izobraževalnega dela, ki sodi v razširjeni program osnovne šole in poteka strnjeno več dni v času pouka ter se izvaja izven prostora šole.


Jaz nameravam rečt, da je del obveznega programa! ;o)
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Poslanci so s 46 glasovi za in 24 glasovi proti sprejeli novelo zakona o osnovni šoli. Za so...
Odgovori
0
Ogledi
179
  • Članek
V Združenju ravnateljev in pomočnikov ravnateljev predlagane rešitve v osnutku nacionalnega...
Odgovori
0
Ogledi
89

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu