Svetovalni delavec na šoli in učitej za DSP

Trenutno berete:
Svetovalni delavec na šoli in učitej za DSP

Pridružen
19. maj 2016
Prispevki
1
Naziv
svetovalni delavec, učitelj DSP
Področje
  1. Osnovna šola
Pozdravljeni,

na OŠ sem zaposlena kot svetovalni delavec (40%) in učitelj za DSP (23%) oz. 5 ur DSP tedensko.
Moja obvezna prisotnost na šoli je 25 ur na teden, čeprav ostali učitelji na šoli nimajo obvezne 8 urne prisotnosti. Ravnateljica pravi, da mi priprave za ure DSP (kot doprinos) ne pripadajo, saj gredo v moje redno delo med časom prisotnosti. Torej sedaj nimam dovolj ur za počitnice.
Zanima me ali lahko tako izenači ure DSP s svetovalnim delom, glede na to je 5 ur DSP 23% moje zaposlitve?

Morda kdo ve, v katerem pravilniku je to zapisano?
Hvala in lep pozdrav.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pozdravljeni,

že besede doprinos ne boste našli v nobenem pravilniku. Tega načina se pač poslužujejo nekateri ravnatelji, ki pod seboj nimajo kolektiva z lastno hrbtenico. S tem načinom je najlažje ustrahovati zaposlene, predvsem tiste, ki so zaposleni za določen čas.

Iz tega razloga vam težko odgovorim na vaše vprašanje, ker doprinos uradno ne obstaja. Šola, ki se gre igro Doprinos, bi morala imeti interni pravilnik katerega je potrdil tudi učiteljski zbor, kjer morajo biti opredeljena vsa dodatna dela za t.i. doprinos.

Ne glede na doprinos, pa bomo vsi čez poletje doma, nekateri prej, drugi malo kasneje.
 
Mogoče ti lahko jaz odgovorim, ker imam podobno situacijo. Za tisti delež svetovalnega dela se ti štejejo delovne ure - se pravi 40% od 40 urne zaposlitve je 16 ur. Toliko imaš svetovalnega dela in toliko ur moraš biti tam. Za DSP se pa štejejo pedagoške ure in priprave za ure ne sodijo v tistih 40%, saj gre za pedagoške ure. Obvezna prisotnost je vezana torej na svetovalno delo + pedagoške ure, zakaj ravno 25 ne vem, ampak tisti, ki je zaposlen v svetovalni službi za 100% ima 40-urno prisotnost, saj ni pedagoški delavec. Priprave na pouk se ne štejejo v doprinos, povprašaj pa, kaj se ti šteje. Je pa to res odvisno od šole in ravnatelja, tudi sama bom ostala dlje v šoli kot ostali učitelji, čeprav imam opravljen doprinos ...
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Pozdravljeni, imam vprašanje glede pedagoško-andragoške izobrazbe. Trenutno namreč opravljam...
Odgovori
0
Ogledi
501
Pozdravljeni! Trenutno delam kot svetovalna delavka v OŠ. Ponuja se mi delo profesorice...
Odgovori
0
Ogledi
718
Pozdravljeni, Na zavodu je bilo objavljeno prosto delovno mesto SVETOVALNI DELAVEC IN...
Odgovori
1
Ogledi
1.073
  • Članek
Delovati je pričel svetovalni klepet za mlade na platformi projekta TRACeD, ki ga izvaja...
Odgovori
0
Ogledi
142
  • Članek
Na spletnem podportalu E-demokracija je v rubriki Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve...
Odgovori
0
Ogledi
282
  • Članek
Na Zavodu RS za šolstvo so v letu 2023 izvedli že četrti medresorski projekt Teden umetnosti v...
Odgovori
0
Ogledi
47
  • Članek
Poslanci so s 46 glasovi za in 24 glasovi proti sprejeli novelo Zakona o osnovni šoli. Ta...
Odgovori
0
Ogledi
64

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu