ŠVALJ - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
ŠVALJ - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Super gospa, nasmejana ... če se zmedeš, pomaga :) Treba je pa znati ...

VPRAŠANJA:
1. Zakoni, ki so pomembni za OŠ.
2. Preverjanje in ocenjevanje.
3. Svet staršev (vse).
 
Gospa Švalj je super, nasmejana ...

1. Naštej organe šole. Ravnatelj in njegove naloge
2. Vpis v šolo, odložitev šolanja
3. Šolska knjižnica (ker sem knjižničarka)
 
(mag. Ksenja Švalj)

- Kateri zakoni urejajo OŠ
- Kaj konkretno ureja ZOFVI
- Kako delimo šolsko leto (na ocenejevalna obdobja)
- Kaj obsega obvezni in kaj razširjeni program OŠ

Zelo prijetna gospa, te vodi, spomni, če kaj pozabiš našteti ...
 
Gospa je zelo prijetna oseba, nasmejana in prijazna.
Postavila mi je lahka vprašanja, tko da nisem imela težav.

1. pisanje testov v oš, kdaj ponavljamo test, število testov na teden, koliko v primeru ponavljanja.. (ne smemo pisati 3 dni zaporedoma)
2. pritožba na oceno (cel postopek in roki, ki jih je treba vpoštevati)
3. kateri zakoni spadajo v šolsko zakonodajo in za koga vse veljajo
 
1.Uporaba jezika na obmocju manjsin.

2.Socasnost vzg in pomoc.vzg. v oddelku in vrste programov.

3.Dokumentacija v vrtcih.
 
Trajanje obveznega osnovnošolskega izobraževanja. Kdaj zaključiš osnovnošolsko izobraževanje? Kdaj učenec izpolni osnovnošolsko obveznost? Kdo je v prvi vrsti odgovoren za to?
Kaj vse spada v delovno obveznost učitelja?
 
Kateri je temeljni zakon na področju vzgoje in izobraževanja? Katera področja ureja?
Ugovor na oceno.
V kolikem času mora učitelj vpisati oceno?
 
1. Kaj obsega obvezni in kaj razširjeni program OŠ
2. Pritožba na oceno
3. NPZ (kdaj, v katerih razredih poteka preverjanje, za katere je obvezno, iz katerih predmetov se preverja znanje)
 
Vprašana bila:

1. Trajanje obveznega osnovnošolskega izobraževanja (samo ključni podatki) : koliko traja (9 let) , kdaj učenec uspešno zaključi OŠ ( pozitivno ocenjen pri vseh predmetih v OŠ), izpolni OŠ obveznost (po 9 letih, ni nujno, da uspešno, status učenca lahko ima še 2 leti) oblike OŠ izobraževanja (javna/zasebna OŠ, na domu), kako poteka izobraževanje na domu

2. Delovna in učna obveznost učitelja: koliko ur na teden, kaj obsega, kaj spada pod drugo delo, lahko se poveča ali zmanjša

3. Ocenjevanje znanja: kaj vse se ocenjuje, katera pravila je treba upoštevati

Gospa je zelo prijazna, nasmejana, deluje vzpodbudno:). Imela sem ogromno tremo, z nasmehom me je sprostila. Ko je videla, da so mi stvari v grobem jasne, je bil oproščen tudi kakšen lapsus, nerodno uporabljen izraz. Torej, ni se potrebno dobesedno učiti, važno je bistvo.

Veliko sreče vsem želim :) USPELO TI BO!!!
 
Zeelo prijazna gospa! :)

Delovna obveznost.
Program OŠ.
Preverjanje in ocenjevanje znanja.

Veliko sreče:)
 
1. delo šolske svetovalne službe (lahko opišeš s svojimi besedami), pomoč otrokom z učnimi težavami vse do odločbe (koraki po konceptu), kaj šola naredi po prejemu odločbe (sestavi strokovni skupino in pripravi IP).
2. našteti organe šole (samo našteti)
3. pravilnik o šolskem koledarju (kaj določa in kateri so pouka prosti dnevi).

Ta del je bil zelo hitro mimo, mislim da sem v treh minutah opravila. Hotela je slišati kratke odgovore, podvprašanj niti ni postavljala.
 
Zelo prijazna gospa. Sproščena, deluje pomirjujoče in zelo korektno in strokovno. 25. maja mi je postavila naslednja vprašanja:

1. Delovna in učna obveznost učitelja,
2. Ocenjevanje, ponavljanje pisnih preizkusov,
3. Ugovor na zaključno oceno.

Seveda je postavljala tudi podvprašanja na konkretno vprašanje, tako da je pogovor potekal v smislu povezovanja tem.
 
13. 4. 2016

1. Organi šole (podroben opis in naloge Sveta šole, druge le našteti)
2. Možnosti izobraževanje (javno, zasebno, izobraževanje na domu - to sem morala podrobneje opisati)
3. Ocenjevanje v OŠ - koliko pisnih ocenjevanj na teden, koliko na dan, kaj če gre za ponavljanje
 
13. 4. 2016

1. ZOFVI
2. Preverjanje in ocenjevanje
3. Ugovor na oceno
 
Ga. Švalj je bila danes na mojem izpitu predsednica komisije. Zelo prijazna gospa.
Ker sem hitro in pravilno odgovarila na njena vprašanja, mi ni postavljala nobenih dodatnih vprašanj. Izgleda, da če dobro začneš z ustavo, imajo občutek, da si dobro pripravljen in gre hitro skozi ostala dva dela.
Postavila mi je naslednja vprašanja:
1. izobraževalni program - opiši splošni in posebni del
2. dokončanje OŠ- kdaj izpolniš osnovnošolsko obveznost, kdaj uspešno zaključiš osnovno šolo, kako dolgo imaš lahko status učenca (2 leti), za koliko se lahko podaljša status učenca otrokom s posebnimi potrebami (3 leta)
3. program OŠ - obvezni in razširjeni

Srečno, ni tako hudo kot mislite:) in smo mislili:)
 
Vprašanja, 7. 6. 2016
1. Organi osnovne šole (podrobno svet staršev)
2. Vpis v 1. razred, odložitev šolanja med šolskim letom (1. r)
3. Preverjanje in ocenjevanje
 
Katera področja ureja ZOFVI?
Možnosti izobraževanja
Obvezni in razširjen program OŠ
 
Zelo prijetna gospa, pomaga s kakšno besedo.

1. Program OŠ
2. Razlika med preverjanjem in ocenjevanjem
3. Ugovor na oceno - postopek in roki
 
Kot so že ostali napisali, je g. Švalj res zelo prijazna :)

1. Kaj ureja ZOFVI?
2. Ugovor na oceno.
3. Pisni preizkus znanja (kolikokrat na teden se lahko piše test, ...)
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
579
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.279
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.404
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.021
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.851
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.074
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.033

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu