ŠVALJ - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
ŠVALJ - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Vprašanja na dan 25. 1. 2021

Prof. špo. vzg.

ZAKONODAJA
  • Organi šole
  • Podrobno opiši SVET šole (sestava, pristojnosti, mandat)
  • Status športnika (kdo da predlog, kakšne ugodnosti ime, prekinitev, zamrznitev statusa
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

1. Svet šole
2. Ugovor na oceno
3. Pisno ocenjevanje (kdaj se izvede - po preverjanju znanja, kdaj se ponovi - najmanj 1/3 oddelka ali najmanj 1/2 manjše učne skupine piše nezadostno, s čim morajo biti seznanjeni pred pisnim ocenjevanjem).
 
Super gospa, sproščena in nasmejana!

Mi reče, bova kar Zofko najprej :P Pa sva:
1. Svet šole, sestava, naloge. Ali je lahko ravnatelj član sveta šole? (ne, pa tudi podravnatelj ne).
2. Zakon o OŠ: Vpis v redovalnico - termini za vpis, kako obveščamo o ocenah starše, a se je letos, med korono to kaj spremenilo (ni bilo vmesnih obvestil o ocenah).
3. ZUOPP (ker sem specialka): katere programe za OPP poznamo, kateri otroci obiskujejo prilagojen program z EIS?
 
Izpraševalka Ksenija Švalj (2 od 3 izpraševalcev sta se zamenjala):
Pogleda, v katerih programih delaš in te glede na to sprašuje.
1. Svet staršev: sestava, pristojnosti, zakaj obstaja (hotela je slišati, da uresničujejo tudi svoj interes)
2. Kateri zakon ureja področje PP za predšolske otroke (o celostni zgodnji obravnavi). Kako poteka prepoznavanje otrok s PP? Kaj potem, ko pride v center za zgodnjo obravnavo? Cel potek (vodi s podvprašanji). Kaj vsebuje dokument Načrt pomoči družini?
3. DSP: oblike, način in kraj izvajanja, v čem se svetovalna storitev razlikuje od drugih dveh oblik.
Prijazna. Dovolj je, če poveš s svojimi besedami.
 
Vprašanja, ki sem jih jaz dobila:

1.Svet staršev (kako je sestavljen, kakšne so pristojnosti).
2.Kako poteka postopek za usmerjanje.
3.Individualiziran program.

Zelo prijetna, prijazna :)
 
1. Skupine otrok s PP
2. Programi v katere se vključujejo
3. Ocenjevanje

Izpit sem opravljala kot učiteljica v prilagojenem programu z enakovrednim izobrazbenim standardom.
 
Učitelj v posebnem programu

Izpitna vprašanja - 16. 3. 2022:
1. Učna obveznost učitelja v posebnem programu in opisati, kaj predstavlja delovno obveznost učitelja (učna obveznost in drugo delo).
2. Natančneje opisati posebni program: komu je namenjen, stopnje, koliko časa trajajo, do katerega leta lahko obiskujejo posebni program, število na posamezni stopnji po predmetniku ...
3. V katere ostale OŠ programe so lahko otroci s PP še usmerjeni?
 
OPP NIS
1. Kako ZOš opredeli program? Kaj sestavlja obvezni, razširjeni del?
2. Postopek ugovora na oceno (opis). Ali je lahko v komisiji učitelj, ki je učenca prej ocenjeval?
3. IP - sestavine, roki, evalvacija ...
 
Izpitna vprašanja, 16. 1. 2023, za učiteljico športa:
1. Svet šole (naštet člane, funkcije, omejitve glede staršev in učiteljev)
2. Status športnika (kdo ga zahteva, kdo ga odobri, kdo ga lahko dobi, v katerih primerih preneha, kakšne prilagoditve imajo taki učenci)
3. Opravičevanje v OŠ

Izpraševalka zelo, zelo prijazna, išče znanje, dovolj so kratki odgovori, če jo še kaj zanima, postavi podvprašanja.
 
Izpit sem opravljala za učiteljico v NIS.
Izpraševalka je zelo prijazna, sproščena in nasmejana.
Vprašanja:
1. V katere programe se vključujejo otroci s posebnimi potrebami. Kdo jih potrdi? Ali vse potrdi minister za šolstvo? Kdo potem potrdi posebni pogram.
2. S katerim dokumentom usmerimo otrok s posebnimi potrebami. In kateri dokument je potrebno potem pripraviti ter povedati o IP.
3. Pisno ocenjevanje. Ko je videla, da vem me je ustavila in sva končali. :)
 
Izpit sem opravljala za svetovalno delavko, NIS.
Izpraševalka: Ksenija Švalj

1. Naloge svetovalne službe + primer preventivne dejavnosti, ki jo SSŠ izvaja.
2. Vpis v prvi razred in odlog šolanja.
3. Kontinuum pomoči.

Zelo prijazna gospa! :)
 
IZPRAŠEVALKA Ksenija Švalj, Izpit sem opravljala za drgo strokovno delavko v 1. razredu NIS, 18. 9. 2023
1. Svet šole (opiši vse kar veš- če vidi , da znaš te ustavi)
2. Na kratko (res samo ključne točke) opiši postopek usmerjenja otroka. (kdo vloži zahtevek za usmerjanje, kdo sestavi komisijo- vodja ZRSŠ na prvi stopnji, druga stopnja je ministrstvo, če so pritožbe)
3. Kolilo časa imamo na voljo, da vpišemo oceno v redovalnico (PAZI: ustno oceno številčno - je potrebno takoj vpisati v redovalnico, ustno oceno opisno pa imamo čas v sedmih delovnih dneh. Pisno oceno (številčno in opisno) imamo čas v sedmih delovnih dneh.). Podvprašanje koliko testov pisnih je lahko v enem tednu?
 
K. Švalj
Prijetna, če vidi da znaš, ne dreza v podrobnosti. Moraš imeti dober pregled nad snovjo.
1. Usmerjanje otrok s PP
2. Odločba o usmeritvi (elementi, kakšen dokument je to)

Specialna pedagoginja
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
586
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.282
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.407
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.024
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.852
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.081
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.037

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu