Študijski dopust

Trenutno berete:
Študijski dopust

Pridružen
1. feb 2014
Prispevki
5
Naziv
vzgojiteljica
Področje
  1. Vrtec
Pozdravljeni,

Pogovarjala sem se s kolegico in naleteli sva na točko, pri kateri nimava skupnega menja oz. odgovora.

Kolegica je zaposlena do konca avgusta 2019 (zaposlila se ne septembra 2018, t. j. v šolslem letu 2018/2019). V vrtcu je dobila možnost, da opravi 5 nastopov za pristop k strokovnu izpitu. Sedaj čaka, da prejme obvestilo, kdaj ima strokovni izpit.
V letošnjem letu je tako, da ji sedaj pripadata 2dni na mesec dopusta. Torej vse skupaj ima 16 dni dopusta. Obvestili pa so tudi jo, da ji menda študijski dopust oz. izredni dopust ne pripada...

Kar naju je to, če je morda kdo seznanjem s to informacijo oz. če kdo pozna kakšno možno rešitev.

Hvala
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Študijski dopust je izredni dopust in ne redni, zato pripada 7 delovnih dni za VII. stopnjo izobrazbe. Izredne dopuste lahko koristiš samo enkrat na leto, max. 7 dni. Delodajalci pogostokrat ne dajo študijskih dopustov oz. jih dajo minimalno št. dni zaradi pomanjkanja kadrov.
 
Pozdravljena,

Sama sem v vrtcu zaposlena od septembra 2018 in sem ravno tako delala nastope, kot pomočnica vzgojiteljice. Prejšnji teden sem imela strokovni izpit, za kar mi je pripadalo 5 dni izrednega študijskega dopusta.

V Kolektivni pogodbi je zapisano takole:

51. člen

Za pripravo na strokovni izpit pripada pripravniku do V. stopnje strokovne izobrazbe 5 delovnih dni, pripravniku VI. in VII. stopnje strokovne izobrazbe pa 7 delovnih dni odsotnosti z dela z nadomestilom plače. To odsotnost lahko koristi le enkrat.

Lep pozdrav, Medeja
 
Pozdravljeni,

Pozdravljeni,

Pogovarjala sem se s kolegico in naleteli sva na točko, pri kateri nimava skupnega menja oz. odgovora.

Kolegica je zaposlena do konca avgusta 2019 (zaposlila se ne septembra 2018, t. j. v šolslem letu 2018/2019). V vrtcu je dobila možnost, da opravi 5 nastopov za pristop k strokovnu izpitu. Sedaj čaka, da prejme obvestilo, kdaj ima strokovni izpit.
V letošnjem letu je tako, da ji sedaj pripadata 2dni na mesec dopusta. Torej vse skupaj ima 16 dni dopusta. Obvestili pa so tudi jo, da ji menda študijski dopust oz. izredni dopust ne pripada...

Kar naju je to, če je morda kdo seznanjem s to informacijo oz. če kdo pozna kakšno možno rešitev.

Hvala
Če je vaša kolegica zaposlena, potem ni pripravnica, torej ji dopust ne pripada.

Nekateri ravnatelji pa kljub temu dajo izredni dopust.
 
Pozdravljeni,

hvala vsem za povratno informacijo... Kaj takega pa še nisem slišala, da če si zaposlen, da ker nisi pripravnik, ampak zaposlen, da ti ne pripada dopust... Zakaj pa je temu tako? Koliko dni izrednega dopusta pa ti potem kot zaposlenemu pripada?
 
Pozdravljena,

Sama sem v vrtcu zaposlena od septembra 2018 in sem ravno tako delala nastope, kot pomočnica vzgojiteljice. Prejšnji teden sem imela strokovni izpit, za kar mi je pripadalo 5 dni izrednega študijskega dopusta.

V Kolektivni pogodbi je zapisano takole:


Medeja, kaj ste tudi imela ta primer, da ste zaposlena, pa ker niste pripravnica, da vam ni pripradal ''študisjki dopust''? Kako pa ste se potem dogovorila za izredni dopust in za koliko dni potem ti pripada ta pravica?
 
Kaj takega pa še nisem slišala, da če si zaposlen, da ker nisi pripravnik, ampak zaposlen, da ti ne pripada dopust... Zakaj pa je temu tako?
Ker bi ta pogoj (strokovni izpit) že morali imeti. Študijski dopust bi vam pripadal v primeru izobraževanja npr. v interesu zavoda, morda specializacija ali kaj podobnega. Torej, študijski dopust vam ne more pripadati za nekaj, kar bi že morali imeti pred zaposlitvijo, saj je to pogoj. Vemo pa, da se lahko v določenih okoliščinah zaposlite tudi brez tega pogoja (za določen čas, seveda).
 
Ker bi ta pogoj (strokovni izpit) že morali imeti. Študijski dopust bi vam pripadal v primeru izobraževanja npr. v interesu zavoda, morda specializacija ali kaj podobnega. Torej, študijski dopust vam ne more pripadati za nekaj, kar bi že morali imeti pred zaposlitvijo, saj je to pogoj. Vemo pa, da se lahko v določenih okoliščinah zaposlite tudi brez tega pogoja (za določen čas, seveda).

Hvala, Andrej, za odgovor... kaj pa izredni dopust...?
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
V Sloveniji se bo izvajal eden izmed štirih semestrov novega mednarodnega podiplomskega...
Odgovori
0
Ogledi
361

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu