Eurydice Slovenija Strokovni standardi za specialne knjižnice

Trenutno berete:
Eurydice Slovenija Strokovni standardi za specialne knjižnice

Nacionalni svet za knjižnično dejavnost je objavil Strokovne standarde za specialne knjižnice. Med slednje se uvršča tudi Knjižnica ACS, zato so tako postopek sprejemanja kot javno obravnavo podrobno spremljali. Sekcija za specialne knjižnice pri Zvezi društev bibliotekarjev Slovenije je podala nekaj pomislekov, ki so v končni verziji upoštevane.

Standardi za specialne knjižnice so plod dolgoletnega truda številnih strokovnjakov. Knjižnice različnih strok se namreč med seboj močno razlikujejo, zato je bilo težavno najti stične točke in podati okvire, ki jih lahko upoštevamo vsi. V (specialni) knjižnici se opravljajo tako tradicionalne knjižnične storitve kot sodobna knjižnično-informacijska dejavnost. Oboje je izpostavljeno v dokumentu. Novi standardi so okvir za evalviranje dela, položaja, komunikacije, materialnih pogojev ipd. v specialnih knjižnicah.

Vir: ACS, 6. 12. 2018

Nadaljuj z branjem...
- - -
Vir za forum: Eurydice Slovenija, eurydice.si
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Zdravo vsem. Kmalu bom imela zagovor na ministrstvu. Dobila sem seznam izpraševalk, kdo me bo...
Odgovori
5
Ogledi
527
Vprašanje??? Trenutno delam kot učiteljica v OPB, ampak strokovnega pa moram narediti kot...
Odgovori
2
Ogledi
350
Pozdravljeni, zanima me ali je dovolj, da za prijavo na strokovni izpit pošljem samo potrdilo...
Odgovori
2
Ogledi
365
Pozdravljeni, trenutno sem zaposlena na delovnem mestu vzgojitelja v vzgojnem zavodu. Po...
Odgovori
0
Ogledi
330
Pozdravljeni! Kdaj se kot svetovalna delavka lahko prijavim na strokovni izpit? Katere pogoje...
Odgovori
4
Ogledi
294
  • Zaklenjeno
Živijo:) imam vprašanje. Ima kdo skupek vprašanj in odgovorov za strokovni izpit za pomočnika/co...
Odgovori
16
Ogledi
1.622
Pozdravljeni, zanima me, kako je sedaj v tem novoletnem času s čakanjem na datum izpita. Torej...
Odgovori
2
Ogledi
983

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu