strokovni izpit učitelji

Trenutno berete:
strokovni izpit učitelji

Pridružen
28. okt 2013
Prispevki
16
Naziv
prof. slovenščine
Zavod
/
Področje
  1. Osnovna šola
Nazadnje urejeno:
Pozdravljeni!

Imam eno vprašanje, če mi mogoče lahko pomagate, sem profesorica slovenščine, opravljala bom strokovni izpit za učitelje in druge strokovne delavce, zanima me, če moram poleg splošne in oš zakonodaje predelati tudi srednješolsko, visokošolsko itd ...

Hvala za odgovor
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pozdravljena! Predlagam ti, da pregledas katalog znanj za strokovni izpit iz zakonodaje. Tam pise, da moras znati predpise, ki se ticejo delovnega mesta, ki ga opravljas oz. tistega delovnega mesta, kjer si opravljala prakticne nastope. Zakonodajo za ostale sole pa moras znati pregledno. Si se ze prijavila za izpit? Lp
 
Živjo, sem že prijavljena, čez 14 dni imam datum, zakone, ki se tičejo OŠ sem že predelala, ostalih pa ne, hvala za nasvet, jih bom preletela. Nastope sem opravila na osnovni šoli.

Hvala, lep pozdrav.
 
Koliko casa pa traja od prijave do strokovnega izpita? Jaz se ucim ze kar nekaj casa, cakam se solo, da mi uredijo dokumentacijo, da se prijavim. Ce si delala v Oš, potem pridejo v postev splosni predpisi zakonodaje in Oš zakonodaja. Predvsem pa preglej kateri pravilniki so aktualni, ker se spreminjajo, sploh, ce imas kaksne starejse zapiske. Tako npr. Pravilnika o vzgojnih ukrepih in Pravilnik o diferenciaciji nista aktualna. Pru diferenciaciji ni vec nivojskega pouka ampak so le ucne skupine. Ta vprasanja so se pojavljala na izpitu nekaj let nazaj. Dobro si oglej tudi napredovanje uciteljev v nazive, placilne razrede ter nadaljnje izobrazevanje in usposabljanje uciteljev. Pa prosim javi potem vprasanja, ki jih hos dobila na strokovnem izpitu.

Drzim pesti, Srecno!
 
Jaz sem se prijavila 10 dni nazaj in sem čez par dni že datum dobila 14. 2., tako, da kar hitro ;). Veliko je vseh teh pravilnikov, moraš res predelati samo bistvene stvari. Z veseljem bom javila, katera vprašanja bom dobila.
Predvsem te novele zakona o OŠ se stalno spreminjajo, vse sem pregledala pa še vedno ne vem, katere so tiste bistvene, členi se pa skoraj vsako leto spreminjajo, črtajo, ....
Hvala za nasvete, dobro se nauči, lp.
 
Tudi sama se pripravljam na strokovni izpit. Zanima me, ce kdo ve, kako učenci sodelujejo pri načrtovanju ocenjevanja in preverjanja.

PS.: Od danes je sprememba pri financiranju prehrane, natančneje kosil.
 
Hej, mislim, da sodelujejo v smislu, da se lahko dogovorijo za napovedano spraševanje, da si lahko izbirajo teme seminarskih nalog, da so prisotni pri ustnem spraševanju in imajo pravico do ugovora na oceno, kar se tiče preverjanja in ocenjevanja, se skupaj z učiteljem odločijo o datumu preverjanja, ocenjevanja - v smislu demokratizacije odnosov med učiteljem in učencem...
Kaj se je pa spremenilo pri financiranju kosil, nikjer ne najdem podatka, hvala, lp
 
Od danes do brezplačnega kosila upravičenih okoli 54.000 otrok

Gre za novelo o financiranju iz javnih sredstev.

Mene je pomocnik ravnatelja opozoril, da kljucnega pomena je, da vemo, da je sola DOLZNA organizirati en obrok dnevno. Seveda je priporocljivo za ucence OPB se en topel obrok. Cena solske malice po zakonu znasa 0, 80 €. Solska prehrana se financira iz drzavnega proracuna. Poglejte pa si tudi kako je s prijavo in se odjavo malic in kosil (24h prej, mislim da).

Kar se tice ocenjevanja in preverjanja bi tudi sama omenila demokraticnost med uciteljem, ucencem...

Lp
 
Eno neumesno vprašanje,a veste,če se vlečejo listki na izpitu al kr sami postavijo vprašanje? Hvala
 
Pozdravljeni!

Eno vprašanje, glede otrok s posebnimi potrebami, ali spadajo sem tudi nadarjeni učenci? vmes se je nekaj spreminjalo, zato zdaj nisem prepričana.
pa še to, v Zakonu o osnovni šoli piše, da se učencem v prilagojenih programih z NIS v spričevala vpišejo naslednje ocen
1-3 razred opisne ocene (opisan učenčev napredek pri doseganju ciljev ...)
4-9 pa števične ocene.
A to zdaj drži?
V enih zapiskih s foruma pa piše, da se otrokom s PP z NIS 06 1-6 opisne ocene.

Malo zmede, hvala za pomoč.

Lep dan, K.
 
Ne nadarjeni ne spadajo vec. Spadajo gluhi in naglusni, slepi in slabovidni z okvaro vidne funkcije, gibalno ovirani, dolgotrajno bolni, avtisticne motnje, motnje v dusevnem razvoju, govorno jezikovne motnje, ucenci s tezavami na posameznem podrocju ucenja. Upam da katerega nisem spustila

Torej nadarjenim se prilagajajo sam oblike dela, metode in vsebine in so vklj v dodatni pouk, isp. Podobno kot tisti z ucnimi tezavami (mejne, ko ni odlocbe).

Posebni program ma opisne ocene, gleda se napredek; medtem ko NIS pa stevilcne od 4.r, prej opisne..

Kako gre kaj ucenje?
 
Pozdravljeni!

Nadarjene ucence NE uvrscamo med otroke s PP. Uvrscamo pa po novem (no, kaksna 4 leta ze) avtiste oz. otroke z razlicnimi oblikami avtizma...

Ostalo drzi kot pise Pikozaver (NIS - stevilcne ocene od 4. razreda dalje, Posebni program - opisne ocene ves cas izobrazevanja). Bi pa tule se izpostavila, da ce ucenec iz NIS pri posameznih predmetih prestopa k navadnemu izobrazevanju, se mu ocenjujejo po teh kriterijih navdnega OS ocenjevanja)...

Pikozaver, kdaj imas ti izpit? In iz katerega podrocja delas?
 
Imam 15. Podrocje OŠ -- RP.

Sem že v živčnem stanju, ker je ogromno snovi. Ko nekaj predelaš, že kaj pozabiš od prej.

Pa ti?

Ali kdo ve uporabo kratic in okrajsav, torej razlike, kako dolocimo katera je katera...
 
Ups, Pikozaver spregledala, da si omenila avtisticne motnje. Kdaj imas izpit?

Jaz trenutno ponavljam ustavo. Tudi zivcna, toliko enih mandatov in vsega, tudi pri zakonodaji, da hitro lahko kaj pomesas. Koga pa imata vidve v komisiji?

KRAJSAVE - sem spadajo KRATICE.
Kratice so krajsave vecbesednega imena iz zacetnih crk/zlogov, z velikimi crkami, praviloma brez vmesne pike.
- enobesedne (TV)
- vecbesedne (SSKJ, RS, NUK, SAZU)
Sklanjamo jih vecinoma po 1. m. skl., nekatere po 3. m. skl.
Pregibanje z obrazilom npr. NUK-a

OKRAJSAVE - krajse oblike zapisov - PIKA obvezna!
- iz ene besede - s piko (inz., g.)
- iz besednih zvez: brez vmesne pike (npr.)
- iz podrednih zlozenk + pike - brez preslednka (lastorocno l.r.)
- z vmesno piko + presledki (d. o. o., dipl. soc. del.)
ZNAMENJA/SIMBOLI: mere, utezi, kemisjke prvine po dolocenih standardih ( W, cm, kg, Na). Pisemo jih s presledkom od stevilke (220 V, 500 m)

Lp!
 
Kratice so načeloma z veliko začetnico NUK, STA, ZDA, okrajšave odvisno:
- iz ene besede, s piko, npr. ing., g.
-večbesedne, brez vmesne pike npr., itd.
- iz podr. zloženk+ pike, brez presledka: l.r
ali z vmesno piko in presledkom: dipl. soc. del.
 
Skratka, obema zelim SRECNO v torek in sredo. Bom mislila na vaju in drzala pesti. Pa javita vprasanja!

Lp!
 
Enako! Torej 15. Komisija pa Banjac, Šoštarić in Gubenšek Bezgovšek. Pa vidve?
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Zdravo vsem. Kmalu bom imela zagovor na ministrstvu. Dobila sem seznam izpraševalk, kdo me bo...
Odgovori
5
Ogledi
527
Vprašanje??? Trenutno delam kot učiteljica v OPB, ampak strokovnega pa moram narediti kot...
Odgovori
2
Ogledi
350
Pozdravljeni, zanima me ali je dovolj, da za prijavo na strokovni izpit pošljem samo potrdilo...
Odgovori
2
Ogledi
365
Pozdravljeni, trenutno sem zaposlena na delovnem mestu vzgojitelja v vzgojnem zavodu. Po...
Odgovori
0
Ogledi
329
Pozdravljeni! Kdaj se kot svetovalna delavka lahko prijavim na strokovni izpit? Katere pogoje...
Odgovori
4
Ogledi
294
  • Zaklenjeno
Živijo:) imam vprašanje. Ima kdo skupek vprašanj in odgovorov za strokovni izpit za pomočnika/co...
Odgovori
16
Ogledi
1.618
Pozdravljeni, zanima me, kako je sedaj v tem novoletnem času s čakanjem na datum izpita. Torej...
Odgovori
2
Ogledi
983

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu