strokovni izpit učitelji

Trenutno berete:
strokovni izpit učitelji

Ti imaš v sredo Pikozaver? Groza, jaz sem tako živčna, da se mi zdi, da nič več ne znam. Upam, da se ne bodo spuščali v podrobnosti, ker teh zakonov je res preveč, da bi o vsem vse vedeli.
Najhujša je zakonodaja se mi zdi ;)

Veliko sreče, ;)
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Meni se niso poslali komisije, sem oddala prejsnji teden. Jutri zacnem ponavljati slovenscino, meni osebno je najtezja. Ce dobim primere, mi ne bi blo panike ampak pravila in definicije pa JOJ. Kot sem zasledila, pa pomagajo s podvprasanji in me to dejstvo malo potolazi :)
 
Ne nadarjeni ne spadajo vec. Spadajo gluhi in naglusni, slepi in slabovidni z okvaro vidne funkcije, gibalno ovirani, dolgotrajno bolni, avtisticne motnje, motnje v dusevnem razvoju, govorno jezikovne motnje, ucenci s tezavami na posameznem podrocju ucenja. Upam da katerega nisem spustila

Torej nadarjenim se prilagajajo sam oblike dela, metode in vsebine in so vklj v dodatni pouk, isp. Podobno kot tisti z ucnimi tezavami (mejne, ko ni odlocbe).

Posebni program ma opisne ocene, gleda se napredek; medtem ko NIS pa stevilcne od 4.r, prej opisne..

Kako gre kaj ucenje?

Med OPP spadajo še otroci s čustveno-vedenjskimi motnjami.
 
Upam, da bo šlo. Ne bi rada še enkrat šla skozi vse to. A se že dolgo učiš? Jaz se samo 3 tedne, ker so me malo presenetili, da sem takoj po prijavi datum dobila.

Lp; K.
 
Ja nekaj časa pa že res. Ampak sem vmes imela pavze in dejansko se potem ne spomniš več vsega, je treba nonstop ponavljati. Ja res je ogromno. Upamo na najboljše! koliko dni si pa dobila frei?
 
Meni je pogodba potekla, tako, da sem trenutno doma. Upam, da bo kaj boljše po opravljenem strokovnme izpitu, da se najde ena redna služba.

Velik sreče na izpitu, bom javila, kako je šlo.

Lp
 
Jaz pa delam preko javnih del v OŠ in imam natrpan delavnik + pridem pozno domov, tako, da mi ne preostane drugega, da se ucim vsak dan po malo. Ker sem zaposlena preko ZRSZ pa tudo o dopustu za pripravo, lahko samo sanjam. Ampak bomo zmogle vse skupaj, verjamem v to!
Lp
 
Bi pa imela se eno vprasanje s podrocja ustave. Povsod namrec pise drugace. Torej, kdo lahko predlaga spremembo zakona?
Ali to drzi:
- vlada
- vsak poslanec
- najmanj 5000 volilcev
- Drzavni Svet
+ kako je z zakonodajnim referendumov? Je res novost, da ga lahko od marca 2014 zahtevajo samo volilci (40. 000) ?
 
Živjo, zanima me, koliko časa ste čakali, da so vam dodelili datum? Oziroma koliko časa je minilo od oddaje dokumentacije do dne zagovora?

Hvala in lep pozdrav
 
Hvala, se pravi tri tedne od dne ko ste oddali do zagovora ali do dodelitve datuma? Uf, to je pa zelo hitro =)
 
Od oddaje. Konec januarja sem oddala in priblizno v tednu dni dobila odgovor. Hkrati potrditev in datum.
 
Hej strokovni izpit je za mano - naredilaaaaa ;)

Zelo so bile prijazne :)

Vprašanja zakonodaja: Organi šole (svet šole, staršev, naloge), NPZ (roki, predmeti, ocenjevanje, kdo, kdaj, kako), predmetnik in učni načrt OŠ
Ustava: Vlada, (sestava, naloge, komu odgovarja, kdo voli ministre, interpelacija, nezaupnica), delitev oblasti, naloge, EU komisija
Slovenščina: sporazumevanje, okoliščine, pedagoški govor

Veliko sreče jutri!
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Zdravo vsem. Kmalu bom imela zagovor na ministrstvu. Dobila sem seznam izpraševalk, kdo me bo...
Odgovori
5
Ogledi
689
Vprašanje??? Trenutno delam kot učiteljica v OPB, ampak strokovnega pa moram narediti kot...
Odgovori
2
Ogledi
453
Pozdravljeni, zanima me ali je dovolj, da za prijavo na strokovni izpit pošljem samo potrdilo...
Odgovori
2
Ogledi
428
Pozdravljeni, trenutno sem zaposlena na delovnem mestu vzgojitelja v vzgojnem zavodu. Po...
Odgovori
0
Ogledi
406
Pozdravljeni! Kdaj se kot svetovalna delavka lahko prijavim na strokovni izpit? Katere pogoje...
Odgovori
4
Ogledi
367
  • Zaklenjeno
Živijo:) imam vprašanje. Ima kdo skupek vprašanj in odgovorov za strokovni izpit za pomočnika/co...
Odgovori
16
Ogledi
1.962
Pozdravljeni, zanima me, kako je sedaj v tem novoletnem času s čakanjem na datum izpita. Torej...
Odgovori
2
Ogledi
1.089

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu