Strokovni izpit - učitelj RP

Trenutno berete:
Strokovni izpit - učitelj RP

Pridružen
6. jul 2016
Prispevki
1
Naziv
prof. razrednega pouka
Zavod
OŠ Vižmarje Brod
Področje
  1. Osnovna šola
Datum: 14. 6. 2016
Komisija: Tomaž Rozman (izpraševalec za šolske predpise), Božena Pem (izpraševalka za ustavno ureditev), Marijana Klemenčič Glavica (izpraševalka za slovenski jezik)
Vprašanja (Rozman):
- pogoji za imenovanje ravnatelja v OŠ;
- naloge oz. pristojnosti ravnatelja v OŠ;
- značilnosti vseh treh izobraževalnih obdobij ter razlike med njimi;
- Kaj vsebuje šolska publikacija in kako jo najbolje označimo (osebna izkaznica šole).
Vprašanja (Pem):
- Komu pripada oblast v RS? Kako ljudstvo odloča neposredno in posredno?
- Pristojnosti državnega zbora. Kako se imenuje mandatarja in vlado?
- načelo delitve oblasti;
- vse o javnih financah;
- vse o sodiščih.
- institucije EU;
- Evropsko računsko sodišče.
Vprašanja (Klemenčič Glavica):
- vse sklanjatve (po novem obstaja samo ena sklanjatev srednjega spola - 1. srednja sklanjatev (mesto));
- značilnosti 1. moške sklanjatve (1. slon in 4. sklon imata isto obliko ''korak'');
- zemljepisna lastna imena (naselbinska (Ljubljana) in nenaselbinska (reka Sava))

Veliko sreče in uspeha.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Zdravo vsem. Kmalu bom imela zagovor na ministrstvu. Dobila sem seznam izpraševalk, kdo me bo...
Odgovori
5
Ogledi
522
Vprašanje??? Trenutno delam kot učiteljica v OPB, ampak strokovnega pa moram narediti kot...
Odgovori
2
Ogledi
346
Pozdravljeni, zanima me ali je dovolj, da za prijavo na strokovni izpit pošljem samo potrdilo...
Odgovori
2
Ogledi
364
Pozdravljeni, trenutno sem zaposlena na delovnem mestu vzgojitelja v vzgojnem zavodu. Po...
Odgovori
0
Ogledi
324
Pozdravljeni! Kdaj se kot svetovalna delavka lahko prijavim na strokovni izpit? Katere pogoje...
Odgovori
4
Ogledi
292
  • Zaklenjeno
Živijo:) imam vprašanje. Ima kdo skupek vprašanj in odgovorov za strokovni izpit za pomočnika/co...
Odgovori
16
Ogledi
1.610
Pozdravljeni, zanima me, kako je sedaj v tem novoletnem času s čakanjem na datum izpita. Torej...
Odgovori
2
Ogledi
982

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu