Strokovni izpit slovenščina

Trenutno berete:
Strokovni izpit slovenščina

Prispevki
2
Pozdravljeni,

zanima me ali morda kdo ve, kaj vse je potrebno našteti pri temeljnih mejnikih skj. Katera obdobja.

Lp

Tjaša Omulec

Prispevki
4
Pozdravljeni, v februarju imam strokovni izpit za pomočnika vzgojitelja in me zanima, če mi lahko kdo posreduje gradivo in pa vprašanja za slovenščino?

Prispevki
22
Jaz bi naštela:
- 10. stol. - brižinske spomenike
- 14.,15. stol. rokopise
- 1550 -> abecednik in katekizem, slovnica kranjskega jezika, prevod sv. pisma
- 1620-1670 književni upad - knjige se ne tiskajo, se sežigajo
- preporod, pohlin..
- 1670 prerod (poenotenje slo. jezika) posvetna književnost (Kmet. in rok. novice, Lublanske novice, Pohlin - učbeniki, jez. priročniki)
Ob tem bi omenla še kako se je razvijala pisava..
če dobim to vorašanje bo tak odgovor :D

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

• Zaklenjeno
Pozdravljeni. Ali ima morda kdo zapiske za strokovni izpit (pomočnik vzgojitelja) iz...
Odgovori
1
Ogledi
2.810
Živjo vsi na tem forumu. Danes pa je tudi meni uspelo in res ni tako grozno kot se morda zdi...
Odgovori
0
Ogledi
117
Pozdravljeni! Zanima me, približno kako dolgo se čaka na strokovni izpit od same prijave?
Odgovori
1
Ogledi
523
Moja izpitna so bili: ustavno ureditev, Aljaž Kavšek: Najprej sem morala povedati kdo je...
Odgovori
0
Ogledi
480
Komisija: predsednica-izpraševalka za predpise: mag. Verica Šenica Pavletič, izpraševalec za...
Odgovori
1
Ogledi
794
Pozdravljeni! Prosila bi če bi katera/i želel deliti z mano primerne učne priprave za strokovni...
Odgovori
1
Ogledi
836
Zelo prijetna komisija, pomagajo ter iščejo znanje. Vprašanja: -Pravni viri EU, Predsednik...
Odgovori
0
Ogledi
611

Zadnji prispevki

Na vrhu