Strokovni izpit slovenščina

Trenutno berete:
Strokovni izpit slovenščina

Prispevki
2
Pozdravljeni,

zanima me ali morda kdo ve, kaj vse je potrebno našteti pri temeljnih mejnikih skj. Katera obdobja.

Lp

Tjaša Omulec

Prispevki
1
Pozdravljeni, v februarju imam strokovni izpit za pomočnika vzgojitelja in me zanima, če mi lahko kdo posreduje gradivo in pa vprašanja za slovenščino?

Prispevki
22
Jaz bi naštela:
- 10. stol. - brižinske spomenike
- 14.,15. stol. rokopise
- 1550 -> abecednik in katekizem, slovnica kranjskega jezika, prevod sv. pisma
- 1620-1670 književni upad - knjige se ne tiskajo, se sežigajo
- preporod, pohlin..
- 1670 prerod (poenotenje slo. jezika) posvetna književnost (Kmet. in rok. novice, Lublanske novice, Pohlin - učbeniki, jez. priročniki)
Ob tem bi omenla še kako se je razvijala pisava..
če dobim to vorašanje bo tak odgovor :D

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

• Zaklenjeno
Pozdravljeni. Ali ima morda kdo zapiske za strokovni izpit (pomočnik vzgojitelja) iz...
Odgovori
1
Ogledi
1.551
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 30. maj 2022 Ura izpita: 17.00 Področje v šolstvu: glasbena šola Strokovni naziv...
Odgovori
1
Ogledi
100
Izpraševalke so prijazne, iščejo znanje in po potrebi pomagajo. USTAVA (Mihelič) 1. Načelo...
Odgovori
0
Ogledi
396
Pozdraljeni, zanima me, če je kdo pristopil k strokovnemu izpitu iz madžarskega jezika. BI...
Odgovori
0
Ogledi
160
Pozdravljeni, zanima me, ali se lahko prijavim na strokovni izpit (preden magistriram, imam...
Odgovori
0
Ogledi
334
Pozdravljeni, zanima me, kako dolgo se približno čaka na datum izpita od časa prijave...
Odgovori
8
Ogledi
899
Uporabnik Kvrh je objavil novo gradivo: 1. in 2. del zapiskov za strokovni izpit VIZ po...
Odgovori
12
Ogledi
1.837

Zadnji prispevki

Na vrhu