strokovni izpit- pristop kot svetovalni delavec

Trenutno berete:
strokovni izpit- pristop kot svetovalni delavec

Pridružen
5. apr 2018
Prispevki
2
Zdravo!
Zanima me, če je kdo v skupini pristopil na strokovni izpit kot svetovalni delavec in kaj vse pride v poštev za učenje od zakonodaje? (poleg slovenščine, EU in slo Ustave)?

Hvala
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Živijo, jaz sem bila kot svetovalna delavka v OŠ, naštudirala sem isto zakonodajo kot osnovnošolski učitelji (s tem, da me niso spraševali recimo o ocenjevanju, ampak vpisih - tista področja, s katerimi se dejansko ukvarjamo).
Srečno!
 
Živjo, spominčica, so ti kaj gledali pisno nalogo? Jo imajo pred seboj? Jaz pa bom opravljala kot svetovalna delavka na srednji šoli, bi bilo potem pametno naštudirati obe zakonodaji, OŠ in SŠ?
 
Pozdravljena, ja, so jo imeli pred sabo, ampak niso izhajali iz nje (ne vem, če so jo prebrali ali zgolj prelistali). Osebno mislim, da tako kot za učitelje tudi za svetovalne velja, da je poudarek na tistem, kjer delaš (preberi si o OŠ, tako da imaš širino, ni pa se ti treba učiti posameznih členov; morda bolj preglej zakon o usmerjanju otrok s posebnimi potrebami, če se "te" kje tiče). Držim pesti zate!
 
Hvala :) a pri seminarski te tudi slovenistka ni nič spraševala?
Imajo celotno prijavnico pred seboj, vse kar pošlješ, da vidijo iz katerega področja si?

Lp
 
Ne, nič; morda če bi bil kakšen velik kiks, bi me vprašala kaj okrog tega.
Strokovni sem delala pred dobrimi temi leti, takrat ni bilo še te uredbe GDPR in je pred vsako sobo, kjer smo opravljali izpite, bil poimenski seznam, kdo je za isto uro, poleg pa je bilo zapisano tudi področje, tako smo en za drugega vedeli, kdo smo in kje delamo. Mislim si, da morda to sedaj ni več dovoljeno, vem pa ne. LP
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Zdravo vsem. Kmalu bom imela zagovor na ministrstvu. Dobila sem seznam izpraševalk, kdo me bo...
Odgovori
5
Ogledi
691
Vprašanje??? Trenutno delam kot učiteljica v OPB, ampak strokovnega pa moram narediti kot...
Odgovori
2
Ogledi
455
Pozdravljeni, zanima me ali je dovolj, da za prijavo na strokovni izpit pošljem samo potrdilo...
Odgovori
2
Ogledi
428
Pozdravljeni, trenutno sem zaposlena na delovnem mestu vzgojitelja v vzgojnem zavodu. Po...
Odgovori
0
Ogledi
406
Pozdravljeni! Kdaj se kot svetovalna delavka lahko prijavim na strokovni izpit? Katere pogoje...
Odgovori
4
Ogledi
367
  • Zaklenjeno
Živijo:) imam vprašanje. Ima kdo skupek vprašanj in odgovorov za strokovni izpit za pomočnika/co...
Odgovori
16
Ogledi
1.968
Pozdravljeni, zanima me, kako je sedaj v tem novoletnem času s čakanjem na datum izpita. Torej...
Odgovori
2
Ogledi
1.090

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu