Info STROKOVNI IZPIT (prijava, roki, vsebina, info ...)

Trenutno berete:
Info STROKOVNI IZPIT (prijava, roki, vsebina, info ...)

Mladi učitelj

Osebje foruma
Administrator
Pridružen
21. nov 2010
Prispevki
5.831
Nazadnje uredil moderator:
Podrobnejše informacije o opravljanju strokovnega izpita najdete na spletni strani MIZŠ: Strokovni izpit | Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport
  • pogoji za prijavo
  • prijava k strokovnemu izpitu
  • rok za razporeditev k strokovnemu izpitu
  • obseg in vsebina strokovnega izpita
  • ponovno opravljanje ustnega zagovora
  • najpogostejša vprašanja


NE PREZRITE
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Odg: STROKOVNI IZPIT (prijava, roki, vsebina, info,...)

Zanima me, če se šteje 6 mesečnim izkušnjam tudi poučevanje v programu srednješolsko izobraževanje za odrasle? Poučevala sem na Eurošoli - ala večerna šola...Hvala za odgovor!
Lp,
Petrushka
 
Odg: STROKOVNI IZPIT (prijava, roki, vsebina, info,...)

Še eno vprašanje - če mi priznajo, da imam 6 mesecev potrebnih izkušenj, a se da zmenit na katerikoli osnovni ali srednji šoli, da tam opraviš nastope? Ali se moraš nujno prijaviti na voluntersko pripravništvo? Za plačano pripravništvo se ne morem prijaviti, ker ne iščem več prve zaposlitve... Se ugotovila, da sem zamudila razpis, ki je potekejl 11.12 :(
Lp,
Petra
 
Nazadnje urejeno:
Nazadnje urejeno:
Odg: STROKOVNI IZPIT (prijava, roki, vsebina, info,...)

Uporabnik Petrushka2011 je napisal:
Še eno vprašanje - če mi priznajo, da imam 6 mesecev potrebnih izkušenj, a se da zmenit na katerikoli osnovni ali srednji šoli, da tam opraviš nastope?
Če na šoli najdete mentorja in se ravnatelj s tem strinja, potem lahko kjerkoli opravite nastope. Glede izbire šole pa vseeno bodite pozorni. Več tukaj: Odg: Opravljanje nastopov in strokovni izpit

Ali se moraš nujno prijaviti na voluntersko pripravništvo? Za plačano pripravništvo se ne morem prijaviti, ker ne iščem več prve zaposlitve... Se ugotovila, da sem zamudila razpis, ki je potekejl 11.12 :(
Lp,
Petra
Navezujem na vaše vprašanje v prejšnjem prispevku - v kolikor vam priznajo vsaj 6 mesecev delovnih izkušenj, potem pripravništvo ni potrebno, saj je s tem že opravljeno.
 
Odg: STROKOVNI IZPIT (prijava, roki, vsebina, info,...)

Najlepša hvala za prejšnje odgovore. Spet me nekaj zanima. A lahko opravljam nastope preden imam 6 mesecev delovnih izkušenj. Vse se že dogovorila glede nastopov, sedaj pa sem ugotovila da se mi ne bo vse priznalo, kar sem mislila in mi mal manj kot en mesec zmanjka :(
Lp
 
Odg: STROKOVNI IZPIT (prijava, roki, vsebina, info,...)

A mogoče veste kako je s tem, če kombiniraš osnovno šolo in izobraževanje odraslih pri delovnih izkušnjah, a moram potem delati tudi pisni izpit, ko je obvezen za izobraževanje odraslih? a kje napišeš za katero smer se prijavljaš na strokovni izpit?
 
Odg: STROKOVNI IZPIT (prijava, roki, vsebina, info,...)

Uporabnik Petrushka2011 je napisal:
Najlepša hvala za prejšnje odgovore. Spet me nekaj zanima. A lahko opravljam nastope preden imam 6 mesecev delovnih izkušenj. Vse se že dogovorila glede nastopov, sedaj pa sem ugotovila da se mi ne bo vse priznalo, kar sem mislila in mi mal manj kot en mesec zmanjka :(
Lp
:) Načeloma ne, lahko pa jih opravite in kasneje "popravite" datume, če se s tem strinjajo vsi udeleženi. JC_thinking.gif


Uporabnik Petrushka2011 je napisal:
A mogoče veste kako je s tem, če kombiniraš osnovno šolo in izobraževanje odraslih pri delovnih izkušnjah, a moram potem delati tudi pisni izpit, ko je obvezen za izobraževanje odraslih? a kje napišeš za katero smer se prijavljaš na strokovni izpit?
Odvisno, katere priprave boste poslali. Predlagam, da samo iz ene šole. Vprašanja glede zakonodaje se bodo potem nanašala na to področje.
 
Odg: STROKOVNI IZPIT (prijava, roki, vsebina, info,...)

Uporabnik Petrushka2011 je napisal:
Najlepša hvala za prejšnje odgovore. Spet me nekaj zanima. A lahko opravljam nastope preden imam 6 mesecev delovnih izkušenj. Vse se že dogovorila glede nastopov, sedaj pa sem ugotovila da se mi ne bo vse priznalo, kar sem mislila in mi mal manj kot en mesec zmanjka :(
Lp

Jaz sem nastope opravljala po približno treh ali štirih mesecih zaposlitve. Ko mi je zaposlitev potekla, še nisem imela 6 mesecev delovnih izkušenj. Z novim šolskim letom sem tako samo oddelala še preostalih nekaj dni, da sem izpolnila pogoj glede 6 mesecev delovnih izkušenj in sem se prijavila na strokovni izpit. Tako da to sploh nima veze in ti ta situacija ne predstavlja nikakršne ovire, da še ne bi mogla opraviti nastopov.
Lp
 
Odg: STROKOVNI IZPIT (prijava, roki, vsebina, info,...)

Uporabnik nika je napisal:
Jaz sem nastope opravljala po približno treh ali štirih mesecih zaposlitve. Ko mi je zaposlitev potekla, še nisem imela 6 mesecev delovnih izkušenj. Z novim šolskim letom sem tako samo oddelala še preostalih nekaj dni, da sem izpolnila pogoj glede 6 mesecev delovnih izkušenj in sem se prijavila na strokovni izpit. Tako da to sploh nima veze in ti ta situacija ne predstavlja nikakršne ovire, da še ne bi mogla opraviti nastopov.
Lp
No, ali pa tako :)
 
Odg: STROKOVNI IZPIT (prijava, roki, vsebina, info,...)

Hvala za tako hiter odziv in pozitivne odgovore obema Mladi učitelj in nika!
 
Zanima me glede strokovnega izpita. Trenutno sem diplomirala na pedagoski fakulteti (po bolonjskem sistemu), sedaj pa sem vpisana v poklicni tecaj za predsolsko vzgojo. Zanima ma, ce lahko opravljam strokovni izpit, ko dobim naziv vzgojitelj predsolskih otrok? Zanima me namrec, ker je poklicni tecaj na nizji stopnji izobrazbe, ce lahko opravim strokovni izpit ne glede na to, da se nisem magistrirala na fakulteti? Pripravnistvo pa bom imela opravljeno.
 
Pozdravljeni,
mene pa zanima sledeče. Trenutno končujem dvopredmetni študij na FF (star sistem) s katerim bom pridobila naziv profesorica. Lani sem v okviru poklicnega tečaja pridobila še naziv vzgojiteljica predšolskih otrok (pomočnica).
Ali mi strokovni izpit v primeru, da ga delam za 5.stopnjo izobrazbe (torej za pomočnico vzgojiteljice) velja tudi na 7. stopnji?
Poleg tega pa me zanima tudi kako je trenutno s strokovnim izpitom. Glede na to, da so volonterska pripravništva začasno ukinjena, nam torej preostane zgolj pripravništvo s sklenjenim delovnim razmerjem, je tako? Trenutno sem v dogovarjanju z vrtcem, ki bi me sicer vzel kot volonterko, vendar res ne bi rada 6 mesecev delala zastonj, če se na koncu izkaže, da strokovnega izpita ne morem opravljati drugače, kot tako, da podpišem pogodbo za 6 mesecev.
Najlepša hvala za odgovore.
 
Živjo,
ne vem če spada tem sem pa vendar. Opravila sem vseh pet nastopov v vrtcu. Priprave bom dala lektorirati, pa me zanima, koliko se komisija spušča v podrobnosti priprave. Če je lektorirano, to pomeni da je slovnično vse pravilno napisano. Kje me lahko vrtijo okrog priprav in analiz nastopov?Od ravnateljice sem dobila občutek kot da lektoriane priprave še vedno niso dobre ali kaj?
 
Lep dober večer vsem!
Eno vprašanje, če je bil kdo v podobni situaciji.

Sem dvopredmetna študentka, ki ima na eni smeri že vse zaključeno (dobro leto), na drugi pa me čaka še zadnji del podiplomskih izpitov.

Marca so me na eni izmed srednjih šol vzeli za učno pomoč (preko podjemne pogodbe), zato sem ravnateljico prosila, če lahko pri njih opravljam tudi pripravništvo (sicer se mi delo ne bi izplačalo, saj se brez plačila za prevoz in malico vozim 45 km stran).

Podjemno pogodbo sem podpisala in dodala papir o zaključenih izpitih in zagovoru na eni izmed smeri (diploma je bila sicer skupna, zagovarjala sem jo na obeh smereh, je pa tako, da imamo na drugi smeri obvezne podiplomske in ne dodiplomske izpite, ki se delijo na štiri dele). Opravila sem hospitacije (po urah, določenih v starem pravilniku) in 4 nastope, zadnjega pa še ne, saj je mentorica pred kratkim odšla na bolniški dopust.

Zaradi tega jo sedaj tudi mesec dni nadomeščam (eno pogodbo imam torej kot učno pomoč, drugo pa kot pogodbo za nadomeščanje).

V petek me je ravnateljica ustavila na hodniku in rekla, kje imam potrdilo o diplomi, saj ga nisem izročila pred začetkom nadomeščanja v tajništvo (kljub temu, da sem ji ob začetku dela marca lani predočila dokument in ji razložila situacijo).

Ko sem ji povedala, da ga dobim takoj v začetku februarja, je rekla, da obstaja možnost, da je vse to ničelno, kar sem počela. Če strnem misli: osem mesecev je imela pri sebi uradni papir, ki dokazuje zaključek študija na eni smeri (od takrat sem naredila dva podiplomska izpita, ki pa ju šolski sistem na spletu ne beleži kot običajne izpite, zatorej tudi izpis ni mogoč), mentorici sem ves čas poročala tudi o uspehu na drugi smeri, sedaj pa pravi, da se mi pripravništvo morda ne bo štelo. Morda kdo od vas ve, kaj storiti, kako ukrepati? Po novem pravilniku veljajo tudi izkušnje od prej, vendar jih mora biti za 840 ur (počasi se jih bo res toliko nabralo že zaradi nadomeščanja); je to morda način, da se pripravništvo dejansko prizna?

Klicala sem tudi na ministrstvo, vendar ni bilo odziva.

Hvala za kakršen koli nasvet/odgovor. :)
 
Pozdravljeni,
pripravništvo sem opravljala na srednji strokovni šoli pred enajstimi leti, vendar takrat nisem šla opravljat strokovnega izpita. :( Sem se namreč takoj zaposlila izven šolstva. Sedaj pa bi že bilo na času, da končno naredim ta izpit... Seveda tavam v temi glede literature! V katalogu gledam, da je teh zakonov, pravilnikov, itd. "malo morje". Tukaj na portalu sem našla izpiske za posamezno področje in me zanima ali ste se učili le iz teh zapiskov ali ste šli brat celotno zakonodajo, ustavo .. v izvirniku? Kaj pa slovenščina, so dovolj ti zapiski ali je treba vzeti v roko navedeno literaturo?
Najlepša hvala za odgovor!
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Zdravo vsem. Kmalu bom imela zagovor na ministrstvu. Dobila sem seznam izpraševalk, kdo me bo...
Odgovori
5
Ogledi
527
Vprašanje??? Trenutno delam kot učiteljica v OPB, ampak strokovnega pa moram narediti kot...
Odgovori
2
Ogledi
349
Pozdravljeni, zanima me ali je dovolj, da za prijavo na strokovni izpit pošljem samo potrdilo...
Odgovori
2
Ogledi
365
Pozdravljeni, trenutno sem zaposlena na delovnem mestu vzgojitelja v vzgojnem zavodu. Po...
Odgovori
0
Ogledi
329
Pozdravljeni! Kdaj se kot svetovalna delavka lahko prijavim na strokovni izpit? Katere pogoje...
Odgovori
4
Ogledi
294
  • Zaklenjeno
Živijo:) imam vprašanje. Ima kdo skupek vprašanj in odgovorov za strokovni izpit za pomočnika/co...
Odgovori
16
Ogledi
1.615
Pozdravljeni, zanima me, kako je sedaj v tem novoletnem času s čakanjem na datum izpita. Torej...
Odgovori
2
Ogledi
983

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu