Strokovni izpit januar 2020

Trenutno berete:
Strokovni izpit januar 2020

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Jaz iman 13. 1. 2020. Komisija: Norčič, Šenica Pavletič, Lehmer.
 
Pozdravljeni,

jaz se začenjam učiti za strokovni izpit, ki ga bom opravljala najverjetneje nekje februarja. Zelo bom hvaležna, če bi lahko vsi, ki imate izpit sedaj januarja napisali vprašanja, ki ste jih dobili. Že v naprej hvala. In pa vso srečo na izpitu, you got this! :) LP
 
Oj, mene pa zanima kako poteka to, te iz vseh treh področjih (ustava, zakonodaja, slo) sprašujejo naenkrat ali se prijavljaš posebej ko pač recimo znaš ustavo se prijaviš, nato ko znaš zakonodajo se prijaviš itd.
Pa tukaj Ustni del strokovnega izpita pod točko 2 ali razumem prav, da moram znati vse kar je napisno + predpise za vrtec (delam za pomočnico) ostalih predpisov pa ne?
 
Oj, mene pa zanima kako poteka to, te iz vseh treh področjih (ustava, zakonodaja, slo) sprašujejo naenkrat ali se prijavljaš posebej ko pač recimo znaš ustavo se prijaviš, nato ko znaš zakonodajo se prijaviš itd.
Pa tukaj Ustni del strokovnega izpita pod točko 2 ali razumem prav, da moram znati vse kar je napisno + predpise za vrtec (delam za pomočnico) ostalih predpisov pa ne?
Vse je skupaj
Ko greš na izpit te sprašujejo iz področja ustave, zakonodaje in slo.


Kaj je potrebno vedeti pa je v katalogu na spletni strani tudi
 
Pozdravljeni.

Jaz sem imela strokovni izpit včeraj za učiteljico RP in vam posredujem moja vprašanja:

1. Ustava: Veje oblasti v naši državi? Ali je katera veja oblasti v podrednem stanju?
2. Pravo Eu: - Primarno in sekundarno pravo. Ker sem povedala vse me ni več spraševal.

Pri zakonodaji sem dobila vprašanje iz mojih priprav.
1. Kaj je pri pripravi najbolj pomembno? Naštela sem vse, hotela pa je slišat samo cilje.
2. Ali učitelji pri svojem delu tudi pišejo take priprave? Zakaj pa so za nas potrebne, ki smo še na začetku?
3. Prevoz učencev v šolo.

Pri slovenščini pa:
1. Izposojenke, citatne besede, polcitatne besede. Primer sem vzela pizza in pica. V čem je razlika in razloži na primeru.
2. Razlika pomišljaj in vezaj. Kakšna je razlika med njima? Kdaj se kateri uporablja. Primer.
3. Kam pogledamo kako se kratica napiše, če jo sklanjamo? Priročniki. Razlika pravopis in slovar.

Lp. B.
 
Jaz ga imam čez en mesec, mi zna kdo povedati če so vprašanja za pomočnico vzgojitelja mogoče manj zahtevna kot za vzgojitelja, ali enaka? Hvala, lp
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Zdravo vsem. Kmalu bom imela zagovor na ministrstvu. Dobila sem seznam izpraševalk, kdo me bo...
Odgovori
5
Ogledi
523
Vprašanje??? Trenutno delam kot učiteljica v OPB, ampak strokovnega pa moram narediti kot...
Odgovori
2
Ogledi
346
Pozdravljeni, zanima me ali je dovolj, da za prijavo na strokovni izpit pošljem samo potrdilo...
Odgovori
2
Ogledi
365
Pozdravljeni, trenutno sem zaposlena na delovnem mestu vzgojitelja v vzgojnem zavodu. Po...
Odgovori
0
Ogledi
326
Pozdravljeni! Kdaj se kot svetovalna delavka lahko prijavim na strokovni izpit? Katere pogoje...
Odgovori
4
Ogledi
293
  • Zaklenjeno
Živijo:) imam vprašanje. Ima kdo skupek vprašanj in odgovorov za strokovni izpit za pomočnika/co...
Odgovori
16
Ogledi
1.612
Pozdravljeni, zanima me, kako je sedaj v tem novoletnem času s čakanjem na datum izpita. Torej...
Odgovori
2
Ogledi
983

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu