strokovni izpit in nastopi - vzgojitelj predš.otrok

Trenutno berete:
strokovni izpit in nastopi - vzgojitelj predš.otrok

Pridružen
26. jan 2015
Prispevki
5
Področje
  1. Vrtec
Pozdravljeni,

sem še čisto nova tukaj. Nisem našla teme, kamor bi jo uvrstila, zato sem novo odprla. Prosim za pomoč.
Veliko sem slišala, da če delaš kot pomočnik ali kot vzgojitelj predš.otrok, da naj bi bile razlike. Torej, če delaš kot vzgojitelj (naziv tudi imam), da moraš več znati na strokovnem izpitu. A nobeden konkretno, ne zna povedat kaj.

Zato se obračam na Vas. Prosim povejte, kaj vse moram znati (več), da kaj ne spregledam ;)

Kako je pa glede nastopov. A je kje navedeno, kaj lahko vse izvedeš kot nastop. Saj sem slišala celo že verzijo, da če si dipl., ne moreš imeti dnevne rutine. Je mogoče, kje to navedeno? Sama nisem našla. Imam nekaj idej v mislih, a ne vem kje preveriti, če je to lahko? :( (npr. priprava in izvedba nastopa za 8.februar)..

Najlepša hvala za odgovore!
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pozdravljeni,

Nisem našla teme, kamor bi jo uvrstila, zato sem novo odprla.
Najbolje je odpreti novo temo, sicer se v temi z ogromno prispevki hitro zgubi nit ;)

Veliko sem slišala, da če delaš kot pomočnik ali kot vzgojitelj predš.otrok, da naj bi bile razlike. Torej, če delaš kot vzgojitelj (naziv tudi imam), da moraš več znati na strokovnem izpitu. A nobeden konkretno, ne zna povedat kaj.
Preverite Kataloge znanj za strokovni izpit. Glavna razlika med vzgojiteljem in pomočnikom vzgojitelja je pri slovenščini. Za vzgojitelja morate poznati 1. raven, za pomočnika 2. raven. Podrobneje boste našli v Katalogu slovenskega knjižnega jezika.

Kako je pa glede nastopov. A je kje navedeno, kaj lahko vse izvedeš kot nastop. Saj sem slišala celo že verzijo, da če si dipl., ne moreš imeti dnevne rutine. Je mogoče, kje to navedeno? Sama nisem našla. Imam nekaj idej v mislih, a ne vem kje preveriti, če je to lahko? :( (npr. priprava in izvedba nastopa za 8.februar)..
Nastop lahko izvedete za kakršnokoli temo. Priprave, ki jih pošljete na ministrstvo pregleda samo slavist, pa še to ne vsebinsko. Za vsebino je odgovoren vaš mentor.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Pozdravljeni, na OŠ delam že dve leti, zato imam pedagoških ur za strokovni izpit več kot...
Odgovori
0
Ogledi
722
Jaz pa bi imela vprašanje glede nastopov, ki jih damo zraven k prijavi na strokovni izpit...
Odgovori
0
Ogledi
1.223
Zdravo vsem. Kmalu bom imela zagovor na ministrstvu. Dobila sem seznam izpraševalk, kdo me bo...
Odgovori
5
Ogledi
690
Vprašanje??? Trenutno delam kot učiteljica v OPB, ampak strokovnega pa moram narediti kot...
Odgovori
2
Ogledi
455
Pozdravljeni, zanima me ali je dovolj, da za prijavo na strokovni izpit pošljem samo potrdilo...
Odgovori
2
Ogledi
428
Pozdravljeni, trenutno sem zaposlena na delovnem mestu vzgojitelja v vzgojnem zavodu. Po...
Odgovori
0
Ogledi
406
Pozdravljeni! Kdaj se kot svetovalna delavka lahko prijavim na strokovni izpit? Katere pogoje...
Odgovori
4
Ogledi
367

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu