Strokovni izpit in javna dela

Trenutno berete:
Strokovni izpit in javna dela

Pridružen
4. apr 2011
Prispevki
12
Pozdravljeni!

Če bi kdo vedel odgovor na moje vprašanje, bi bila zelo vesela.

Od marca 2009 do junija 2010 sem na osnovni šoli bila zaposlena preko javnih del za V. stopnjo izobrazbe. Skupaj torej 1 leto z vmesnimi prekinitvami (počitnice). Moje vprašanje je, ali bi mi ta čas šteli kot pogoj, potreben za prijavo na strokovni izpit (za opravljanje 5 nastopov imam že dogovorjeno, če velja ta pogoj).

Na uradnih straneh MSS sem sicer našla tole:

Ali se lahko delo po pogodbi oziroma delo preko javnih del šteje za ustrezne delovne izkušnje za pristop k strokovnemu izpitu?


Ministrstvo kot ustrezne delovne izkušnje na področju vzgoje in izobraževanja upošteva tudi vzgojno oziroma izobraževalno delo preko javnih del in delo po pogodbi (podjemna pogodba oz. pogodba o delu). Opozoriti je potrebno, da mora biti pogodba sklenjena z javnim izobraževalnim zavodom, lahko pa tudi z zasebnim izobraževalnim zavodom, če je le-ta vpisan v razvid ministrstva kot izvajalec javnih izobraževalnih programov.

(vir: mss.gov.si)


Manjka pa mi podatek o stopnji izobrazbe. Prek javnih del sem billa zaposlena za V. stopnjo, zdaj pa sem diplomirala in imam VII. stopnjo izobrazbe.

Zanima me torej, ali se to moje delo preko javnih del lahko upošteva pri pogojih za strokovni izpit pri VII. stopnji izobrazbe.

Za morebitne odgovore bi vam bila zelo hvaležna.
Z lepimi pozdravi,
kresnicka
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pozdravljena!

Najbolje, da se obrneš na Valerijo Jenko, ki je zadolžena za pripravništva, in ji opišeš svojo situacijo. ([email protected])

Drugače pa sem bila sama v podobni situaciji, in mi je gospa Valerija napisala, da pripravništva ne potrebujem opravljat, v kolikor je to delo trajalo najmanj 6mesecev, tako da sem potem opravila samo teh obveznih 5 nastopov.

Lp :D
 
Hvala lepa za informacijo!

Ja, tudi jaz sem imela v mislih samo opravljanje teh 5 nastopov. Glede na to, da imam v šolstvu dovolj delovne dobe, ki jo zahtevajo za strokovni izpit (6 mesecev), upam, da mi ne bo treba opravljati še pripravništva. V bistvu gre samo za vprašanje dela glede na stopnjo izobrazbe.

Bom pisala mail omenjeni gospe.

JC_ThankYou.gif
 
No, še uradni odgovor iz ministrstva, vkolikor bo kdo imel podoben primer:

delovne izkušnje pridobljene z opravljanjem javnih del se lahko štejejo v tiste, ki se upoštevajo za pristop k opravljanju strokovnega izpita, če je šlo za delo strokovnega delavca v javno veljavnem izobraževalnem programu.

Lep pozdrav.

Kristina Kaučič
univ.dipl.prav.


Se pravi, pomembno je, kar vam je pisalo v pogodbi oz kake vrste dela ste opravljali. Meni je pisalo učna pomoč in to šteje kot delo strokovnega delavca. Pri prijavi na strokovca pa je potrebno predložiti fotokopijo pogodbe in delovne knjižice (vsega skupaj je potrebno 6 mesecev delovne dobe, ne glede na vmesne prekinitve).

Upam, da sem komu olajšala iskanje pravih odgovorov ...
lp
 
Pozdravjeni!

Tudi sama sem v mali dilemi, pa me zanima, če ve kdo kaj več o tem. Preko javnih del sem bila 1 leto zaposlena v šolstvu, poleg svojega dela pa sem opravila tudi 5 obveznih nastopov. Ravnateljica mi je povedala, da se lahko zdaj prijavim na strokovnega. Kaj menite, se bo zaposlitev preko javnih del štela za ustrezen pogoj za pristop k strokovnemu izpitu? Je še kdo v podobni situaciji? Hvala za odgovore!
 
Pozdravjeni!

Tudi sama sem v mali dilemi, pa me zanima, če ve kdo kaj več o tem. Preko javnih del sem bila 1 leto zaposlena v šolstvu, poleg svojega dela pa sem opravila tudi 5 obveznih nastopov. Ravnateljica mi je povedala, da se lahko zdaj prijavim na strokovnega. Kaj menite, se bo zaposlitev preko javnih del štela za ustrezen pogoj za pristop k strokovnemu izpitu? Je še kdo v podobni situaciji? Hvala za odgovore!
Preberite prejšnje prispevke. Če vam je ravnateljica povedala, da se lahko prijavite, potem ne bi smel biti problem.
 
Zdravo. Glede na to, da mi plan A ne bo uspel (V mislih imam razpis "Prva zaposlitev na področju vzgoje in izobraževanja") je potrebno imeti v rokavu plan B. Delo preko javnih del v šolstvu je mogoče. To sem prebrala tudi pod to temo. Le rada bi se 100 % prepričala kako in kaj. Če te zaposlijo v šolo preko javnih del, si tam zaposlen leto dni. Izbereš si mentorja, pri katerem opraviš 5 nastopov in imaš po šestih mesecih pogoje za opravljanje strokovnega izpita? Ali lahko greš opravjat strokovni izpit po opravljenih 840 urah, sedaj ko so sprejeli nov zakon? A morda ve kdo kaj več o tem? Žal se mi zdi to še edina možna rešitev, da opravim strokovni izpit, glede na to, da ne bodo več razpisala mest za pripravništva. Hvala za odgovore.
 
Verjetno moreš biti 1 ali 2leti na zavodu, da lahko opravljaš javna dela? Za to te more napotiti zavod ne? Ali kdo ve kako je s tem glede pomočnikov vzgojitelja?

Hvala za odgovor- e.
 
Ja leto dni moraš biti prijavljen, to vem, samo ne vem ostale stvari, ki sem jih zapisala, trajanje dela, da se lahko prijaviš na strokovni izpit. Ja tudi vzgojitelji lahko delajo v vrtcu preko javnih del.
 
Po nesreči sem zbrisala prejšnjo objavo :/ drugače pa hvala za info. :) Tudi jaz ne, me pa res zanima, če bi bilo to možno in da bi tako lahko prišli do pripravništva. Bo treba vprašati na zavodu kako je s tem, saj bo januarja 1 leto od kar sem prijavljena na zavodu.
 
Če boš zvedela kaj, mi prosim poročaj. Mislim, da bo to edina možnost, da pridemo do strokovnega izpita čimprej. Bi bilo res potrebno vprašati na ministrstvu kako in kaj.
 
Bom jutri poslala mail na zavod in jih vprašala in bom objavila, ko dobim odgovor. Drugače bi pa lahko tudi na ministerstvu vprašali kako je glede tega.
 
Super, hvala. Vprašaj še prosim za šolo kakšna je situacija. Ampak mislim, da je ista. Predvsem to, po kolikšnem času se lahko prijaviš na strokovnega, glede na to, da je bil sprejet nov zakon o strokovnem izpitu...šola 840 ur, vrtec 420. In če je to 100 %, da se lahko prijaviš potem, da nebi spet meli kakih fint na koncu...
 
A ni rečeno, da lahko strokovni izpit opravljaš kadarkoli po pripravništvu in ni časovno omejeno?
 
Sely, od svetovalke na zavodu za zaposlovanje sem izvedela, da imajo po novem prednost kandidati (za javna dela), ki so najmanj ali več kot 2 leti prijavljeni na zavodu.
 
@Sely, sem že včeraj poslala mail in sem danes dobila odgovor. Ker pa sem kontaktirala direktno mojega svetovalca iz zavoda za zaposlovanje, sem ga vprašala glede moje situacije, vendar velja to tudi za diplomante in tiste, ki ste že 1leto na zavodu.

Moje vprašanje:

''Pozdravljeni!

Zasledila sem, da lahko, če si na zavodu za zaposlovanje prijavljen eno leto, lahko opravljaš javna dela. Zanima me kako je s tem?

Ker ministrstvo letos ne bo objavilo razpisa za pripravništvo, sem upala, da bi lahko prišla do pripravništva preko javnih del, saj kljub temo, da sem se javljala na razpise, nisem zaposljiva, ker nimam opravljenega strokovnega izpita. Zato sem upala na to možnost, saj sem zasledila, da so nekateri samo na tak način prišli do pripravništva in so lahko naredili strokovni izpit, ki je pogoj za zaposlitev v vrtcu.''

Odgovor svetovalca:

''Pozdravljeni,

v ciljni skupini za JD boste šele po 15.12. V primeru, da do konca leta ne dobite zaposlitve bi bili lahko kandidat za programe JD v letu 2016. Vse to velja seveda v primeru, da bo takrat kakšen ustrezen program za vas in, da vas bo delodajalec izbral za zasedbo delovnega mesta .

Predlagam, da še naprej navezujete stike s potencialnimi delodajalci in jim predlagate naj vas v bodoče (po 15.12.15) upoštevajo tudi v primeru kakšne možnosti preko javnih del.

Lep pozdrav''

Kot vidite je ena mala možnost za vse nas, ki bomo oz. ste že eno leto na zavodu za zaposlovanje. Tako, da mislim, da če bi te zaposlili preko javnih del, bi lahko delal strokovni izpit, saj delavna doba ti teče, morali bi se samo še zmeniti glede mentorstva in nastopov ne? To se pa dogovoriš z ravnateljem?

Upam, da sem kaj pomagala :) Neko malo upanje očitno je.
 
@Sely, sem že včeraj poslala mail in sem danes dobila odgovor. Ker pa sem kontaktirala direktno mojega svetovalca iz zavoda za zaposlovanje, sem ga vprašala glede moje situacije, vendar velja to tudi za diplomante in tiste, ki ste že 1leto na zavodu.

Moje vprašanje:

''Pozdravljeni!

Zasledila sem, da lahko, če si na zavodu za zaposlovanje prijavljen eno leto, lahko opravljaš javna dela. Zanima me kako je s tem?

Ker ministrstvo letos ne bo objavilo razpisa za pripravništvo, sem upala, da bi lahko prišla do pripravništva preko javnih del, saj kljub temo, da sem se javljala na razpise, nisem zaposljiva, ker nimam opravljenega strokovnega izpita. Zato sem upala na to možnost, saj sem zasledila, da so nekateri samo na tak način prišli do pripravništva in so lahko naredili strokovni izpit, ki je pogoj za zaposlitev v vrtcu.''

Odgovor svetovalca:

''Pozdravljeni,

v ciljni skupini za JD boste šele po 15.12. V primeru, da do konca leta ne dobite zaposlitve bi bili lahko kandidat za programe JD v letu 2016. Vse to velja seveda v primeru, da bo takrat kakšen ustrezen program za vas in, da vas bo delodajalec izbral za zasedbo delovnega mesta .

Predlagam, da še naprej navezujete stike s potencialnimi delodajalci in jim predlagate naj vas v bodoče (po 15.12.15) upoštevajo tudi v primeru kakšne možnosti preko javnih del.

Lep pozdrav''

Kot vidite je ena mala možnost za vse nas, ki bomo oz. ste že eno leto na zavodu za zaposlovanje. Tako, da mislim, da če bi te zaposlili preko javnih del, bi lahko delal strokovni izpit, saj delavna doba ti teče, morali bi se samo še zmeniti glede mentorstva in nastopov ne? To se pa dogovoriš z ravnateljem?

Upam, da sem kaj pomagala :) Neko malo upanje očitno je.

Hej, hvala,da si sporocila.Jaz sem zvedela se to,da je potrebno,da ti ravnatelj v pogodbi napise pravilno stopnjo izobrazbe,prav tako,delo ki ga opravljas.Preverila sem in ugotovila,da je lani prisel razpis preko javnih del v mesecu decembru.Res je,poisces si mentorja in pri njem opravis potrebne nastope.Zdaj ne vemo le to,ali se lahko na strokovnega prijavis po letu dni,ali po urah,ko je nov zakon.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Zdravo vsem. Kmalu bom imela zagovor na ministrstvu. Dobila sem seznam izpraševalk, kdo me bo...
Odgovori
5
Ogledi
522
Vprašanje??? Trenutno delam kot učiteljica v OPB, ampak strokovnega pa moram narediti kot...
Odgovori
2
Ogledi
346
Pozdravljeni, zanima me ali je dovolj, da za prijavo na strokovni izpit pošljem samo potrdilo...
Odgovori
2
Ogledi
364
Pozdravljeni, trenutno sem zaposlena na delovnem mestu vzgojitelja v vzgojnem zavodu. Po...
Odgovori
0
Ogledi
324
Pozdravljeni! Kdaj se kot svetovalna delavka lahko prijavim na strokovni izpit? Katere pogoje...
Odgovori
4
Ogledi
292
  • Zaklenjeno
Živijo:) imam vprašanje. Ima kdo skupek vprašanj in odgovorov za strokovni izpit za pomočnika/co...
Odgovori
16
Ogledi
1.610
Pozdravljeni, zanima me, kako je sedaj v tem novoletnem času s čakanjem na datum izpita. Torej...
Odgovori
2
Ogledi
982

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu