Strokovni izpit - dip. vzg.

Trenutno berete:
Strokovni izpit - dip. vzg.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Pridružen
17. jun 2024
Prispevki
1
Vse zelo prijazne. Med zagovorom nisem imela nobenega strahu, z njimi sem se pogovarjala sproščeno in tako, kot da se poznamo že leta.
Izpraševalka za ustavo Klavdija Žgajnar: 1. Kakšni so postopki za spremembo ustave ter kdo poda predlog za spremembo.
2. Kakšne pravice imajo tuji državljani glede volilne pravice pri nas. 3. Zgradba ustave ter katera med njimi je najbolj pomembna.

Izpraševalka za predpise Suzana Plemenitaš: 1. Kako upoštevamo načelo enakosti in enakih možnosti otrok v vrtcu. Na kaj moramo pazi. Kako moramo obravnavati tuje otroke.
2. Kaj je v vrtcu dobrodošlo in kaj je prepovedano. Tu sta bila še dva vprašanja a se ju žal ne spovnem.
3. Starostna obdobja v vrtcu in normativi homogenih, heterogenih in mešanih skupin.

Izpraševalka za slovenski jezik Kristina Hočevar: 1. Kje se pišejo predlogi k/h in s/z, kdaj govorimo in pišemo z, iz, v, na (npr. grem v mesto, grem iz mesta, grem v trgovino iz trgovine...)
2. Na listu je bilo zapisanih nekaj besed (tema, otrok, pes, mesto...), ki sem jih morala pravilno slovnično naglasiti ter izgovorit, nato sem jih izgovorila še v svojem štajerskem narečju.
3. Opisati sem morala socialno zvrst jezika, opisati žargon in sleng ter povedati nekaj primerov. Vprašala me je še kako se pogovarjamo na strokovnem izpitu (pogovorno knjižno saj ga govorimo in zapisujem, zborno knjižni jezik se uporablja za v naprej zapisana besedila).

Nasvet: bodite sproščeni in zaupajte vase. Zmorete to.

Srečno.
Terezija
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

  • Zaklenjeno
Pozdravljeni. V kratkem me čaka izpit, pa me zanima če bi bil kdo pripravljen podelit kakšne...
Odgovori
2
Ogledi
412
Prosila bi za pomoč... Prosila bi za vprašanja od: Izpraševalka za slovenščino: Marjana Rojc...
Odgovori
4
Ogledi
363
Pozdravljeni. Prosila bi za vprašanja od leta 2022 -2024 za pomočnico vzgojitelja. Napišite kaj...
Odgovori
0
Ogledi
596
  • Zaklenjeno
Pozdravljeni, če kdo potrebuje gradivo (v fizični obliki) za strokovni izpit, naj mi pošlje...
Odgovori
1
Ogledi
426
Lepo pozdravljeni vsi skupaj, zanima me, če ima kdo izmed vas kakšne zapiske/podlage/vprašanja...
Odgovori
1
Ogledi
704
Pozdravljeni, je mogoče,kdo tukaj,ki mu ni uspelo v celoti naredit izpita včeraj 2.7.2024...
Odgovori
1
Ogledi
1.006
Hyla imam vprašanje Jaz imam izpit 24.6. Zanima me, če ima kdo vprašanja na to komisijo: Beba...
Odgovori
2
Ogledi
817

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu