Strokovni forum - Prebijmo molk! »Homofobija na naši šoli?

Trenutno berete:
Strokovni forum - Prebijmo molk! »Homofobija na naši šoli?

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Pridružen
29. jun 2011
Prispevki
1
Nazadnje uredil moderator:
Vljudno vas vabimo na javni strokovni forum:
Prebijmo molk: »Homofobija na naši šoli?, ki bo potekal
6. decembra med 16.20 – 19.30 uro v City hotelu,
Dalmatinova ulica 15, 1000 Ljubljani


Društvo informacijski center LEGEBITRA je v letu 2011 izvajalo raziskavo z naslovom Homofobija na naši šoli?, ki je preučevala, kako šolski prostor obravnava vprašanje homoseksualnosti, dotika pa se tudi širšega vprašanja obravnave nasilja in diskriminacije v srednjih šolah v Sloveniji. Podatki v raziskavi kažejo, da na pomanjkljivo razpravo o homoseksualnosti in homofobiji najmočneje vpliva občutek nestrokovnosti in nesuverenosti posameznega učitelja o tem vprašanju, ter da bi učiteljem pri njihovem delu in boju proti vsem oblikam nasilja pomagala tudi konkretna strategija proti nasilju v šolah, ki bi eksplicitno vključevala ukrepe proti homofobiji.

V okviru javnega foruma "Prebijamo tišino!" zato želimo:


  • Predstaviti najnovejše domače raziskave in druge strokovne informacije, ki prikazujejo položaj istospolno usmerjenih dijakov v šolskem sistemu ter podajo metode, ki učiteljem pomagajo pri vpeljavi razprave o homofobiji v svoje delo in

    spodbuditi razpravo o trenutnih trendih, ki zadevajo diskurz o nenasilju v srednjih šolah in nasloviti vprašanje, kako v času ekonomske krize in vedno težjega položaja učiteljev zagotavljati, da bo šola varen in vključujoč prostor za vse, ki v tem okolju sobivajo.

Prisotnost na forumu so že potrdili:

Dr. Neža Kogovšek Šalamon (Mirovni inštitut)
Dr. Roman Kuhar (Filozofska fakulteta in Mirovni inštitut)
Dr. Andreja Hočevar (ZDPDS)
Mag. Boris Radosavljevič (SVIZ)
Melani Centrih, ravnateljica, Gimnazija Ptuj

Forum je namenjen pedagoškim delavkam in delavcem, študentkam in študentom pedagoških, družboslovnih in humanističnih študij, predstavnicam in predstavnikom nevladnih organizacij s področja izobraževanja, mladinskega dela, preprečevanja nasilja in zagovarjanja človekovih pravic ter vsem tistim, ki jih tema zanima.

Na forum se je treba predhodno prijaviti. Prijave zbiramo do ponedeljka, 03. 12. 2012 na e-naslov [email protected]. Prijavnica in program sta dostopna na:
http://www.drustvo-legebitra.si.

Dodatne informacije o projektu in rezultatih raziskave: Jasna Magić ( [email protected] ali 01 430 51 44).
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

Zdravo vsem. Kmalu bom imela zagovor na ministrstvu. Dobila sem seznam izpraševalk, kdo me bo...
Odgovori
5
Ogledi
714
Vprašanje??? Trenutno delam kot učiteljica v OPB, ampak strokovnega pa moram narediti kot...
Odgovori
2
Ogledi
462
Pozdravljeni, zanima me ali je dovolj, da za prijavo na strokovni izpit pošljem samo potrdilo...
Odgovori
2
Ogledi
441
Pozdravljeni, trenutno sem zaposlena na delovnem mestu vzgojitelja v vzgojnem zavodu. Po...
Odgovori
0
Ogledi
414
Pozdravljeni! Kdaj se kot svetovalna delavka lahko prijavim na strokovni izpit? Katere pogoje...
Odgovori
4
Ogledi
378
  • Zaklenjeno
Živijo:) imam vprašanje. Ima kdo skupek vprašanj in odgovorov za strokovni izpit za pomočnika/co...
Odgovori
16
Ogledi
2.017
Pozdravljeni, zanima me, kako je sedaj v tem novoletnem času s čakanjem na datum izpita. Torej...
Odgovori
2
Ogledi
1.103

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu