ŠTRANCAR - izpraševalka (slovenščina, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
ŠTRANCAR - izpraševalka (slovenščina, izpitna vprašanja)

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Delala sem za pomocnico vzgojiteljice.
Vprasala me je kako se pisejo imena in vse o imenih (stvarno,zemljenpisno, osebno) potem je prasala ali je pika sticno locilo in vse o piki. (vprasanja so se navezovala iz napak moje priprave)
In kje bi nasla pomen neke besede (sskj) potem mi je pa dala en slovarski clanek za opisat. Prasala me je kaj v zaglavju pomeni tista crka (m) - nisem vedela
Drugace je prijazna ampak moras paziti pri izrazanju in pac povedati vse.

Vprasanja prejsnih kandidatk:
Vejica, kako bi otrokom predstavil sadez limono?
Razlika med crko in glasom? Kako bi to predstavil otrokom v vrtcu
 
IZPIT, 5. december 2018: za vzgojiteljico pred. otrok

Vprašala me je:
*kateri jezik govorijo v večini otroci (večinoma narečnega); dokaži na primeru ...
*vloga domačih in prevzetih besed - katere moramo uporabljati mi kot strokovni delavci - domače, zakaj!? Podrobno.
*kako pišemo imena praznikov, imena iger; izjeme Prešernov dan, igrali smo se belo lilijo, igrali smo se igro Bela lilija.


Malo vprašanj, veliko za povedat, gospa postavlja bolj malo podvprašanj, ampak so pa njena vprašanja ENOSTAVNA in hitro veš, kaj želi od tebe! :innocent:

Srečno vsem, velik je pritisk, ni pa tako grozno kot zgleda na prvi pogled.
 
Področje: OŠ
Prijazna gospa, pomaga z podvprašanji, želi da razumeš stvar in ne, da se "napiflaš".
  1. SSKJ, seveda sem začela (geslo, glava, zaglavje,....) in potem mi je dala sprintan list iz sskj (oblak, knjiga) , naj razložim?!?!
  2. Vidne prvine govora
  3. Številke (sem začela arabske, rimske), ni bilo ok, želela je slišati kaj se piše skupaj , narazen
  4. Vezaj, pomišljaj (iz priprave)
 
Področje: pomočnik vzgojitelja
- posebnosti sklanjanja otrok v množini
-knjižni, neknjižni jezik
-uporaba ločil pri naštevanju (alineje)
 
Nazadnje urejeno:
Vzg.:
- Velika in mala začetnica (primeri)
- Razlika med črko in glasom
- SSKJ (razložiti)

Zelo prijazna izpraševalka! :)
 
1. Kratice, okrajšave simboli (opisat in naštet nekaj primerov)
2. Potem mi dala na listu zapisanih nekaj povedi in sem pregledat ter postaviti vejice ter ostale napake popraviti in me potem iz tega spraševala, kdaj postavljamo vejico vse, priredne veznike, podredne veznike, glavni in vrstilni števnik
3. kako zapisujemo merske enote (100 m oz. 50 %) s presledkom med številom in brez pike, kako v matematiki pišemo znak minus (stično ali nestično) ter kako druge operacije?

Zelo prijazna spraševalka! Srečno vsem !
 
Izpit delala za učitelja slovenščine v OŠ

1. Zgodovinski mejniki SKJ. Samo našteti.
2. Vabilo (zgradba).
3. Lastna zemljepisna imena.

Zelo, zelo prijazna gospa.
 
Izpit 20. 05. 2021, profesor športa

1. Vidne prvine govora
2. Sklanjaj "orodje"
3. Jezikovni priročniki
 
maj 2021
- Kratice, okrajšave, simboli (Kako jih pišemo? Z veliko/z malo začetnico, stično/nestično ...)
- Kje in kako pišemo piko (V pripravah so mi manjkale pike pri navedbi literature.)
- Naštej priročnike (Kakšne informacije dobimo v posameznem priročniku?)
 
Datum izpita 16. 6. 2021
1. Priročniki, kateri se uporablja za to in za ono
2. Pedagoški govor
3. Vidne prvine govora
4. Socialne zvrsti - samo našteti
5. Nekaj iz priprave sem nerodno napisal, sem moral predlagati in drugače oblikovati stavek.

Deluje bolj hladna kot ne, ampak prijazna.
 
8. 7. 2021, vzgojiteljica

1. Priročniki (naštej in opiši)
2. Zaprti in odprti tipi vprašanj (kakšni tipi vprašanj so bolj primerni za vrtec)
3. Tri pike (kaj pomeni nestično)

Zelo prijetna gospa. 😊
 
Martina Štrancar

1. Spoznavni in odnosni govor
2. Vejice
3. Pomišljaji

Zelo prijazna in prijetna gospa.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
579
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.279
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.404
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.021
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.851
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.074
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.033

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu