Strokovna pomoč Število in Številka

Trenutno berete:
Strokovna pomoč Število in Številka

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Pridružen
22. jan 2014
Prispevki
35
Naziv
profesorica matematike in tehnike
Zavod
OŠ Šmarje - Sap
Področje
  1. Osnovna šola
  2. Poklicne in strokovne šole
Pozdravljeni,

učim se za strokovni izpit, ki ga bom imela prihodnji teden. Zanima pa me vprašanje: Kaj je razlika med številom in števko?

Najlepša hvala za odgovor.
LP
Andreja


*opomba: na temo bo odgovorila @Tanja Tomšič_RUTIL (sodelavka za strokovno pomoč pri slovenščini)
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Narobe sem napisala. Vprašanje se glasi, kaj je razlika med številom in številko. Odgovor sem našla: Število zapišemo (npr. zapiši število 1524), številko pa beremo (številka vinjete, številka bančnega računa...).
Mislim da je to to.
 
Prav.

Naj dodam še:
Števke ali (števílčne) cifre pa so znamenja za: 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 in 9. -- S pomočjo števk tvorimo števila.
 
Res je. Hvala za odgovor.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

  • Članek
Na študijskih programih računalništva in informatike prve in druge stopnje bo v naslednjem...
Odgovori
0
Ogledi
271
  • Članek
Predsednica Republike Slovenije Nataša Pirc Musar in minister za vzgojo in izobraževanje dr...
Odgovori
0
Ogledi
319
  • Članek
Senat ljubljanske univerze je sprejel predloge osmih fakultet o povečanju števila vpisnih mest...
Odgovori
0
Ogledi
445
  • Članek
Zimska izdaja glasila SIAE Newsletter je bila poslana v branje pred koncem leta. V prispevkih...
Odgovori
0
Ogledi
280
  • Članek
Osrednje mesto 134. številke glasila Cedefop je namenjeno nagradi #CedefopVideoAward, ki je...
Odgovori
0
Ogledi
72
  • Članek
EAEA v svojem 5. letošnjem novičniku v ospredje postavlja predstavitev nove serije podkastov...
Odgovori
0
Ogledi
183
  • Članek
Jesenska angleška izdaja glasila ACS prihaja med bralce 5. oktobra, na mednarodni dan učiteljev...
Odgovori
0
Ogledi
231

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu