ŠTERBENC - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
ŠTERBENC - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

1. Avtonomija šolskega prostora.
2. Katerih dejavnosti v šoli ne smemo izvajati?
3. Naloge razrednika in potem je še navezala na vzgojne ukrepe (katere lahko izreče razrednik, kdo izključitev).
4. Na katero oceno se dijak lahko pritoži in kak je postopek?
 
šolski sklad (koliko članov, namen, od kje sredstva)
ldn (kaj notri, kdo potrdi, do kdaj, kdo ga predlaga, kdo oblikuje)
ocenjevanje (kje zapisano-pravilnik, kaj pravi; javnost ocenjevanja, max st pisnih/teden,..)
 
Moja vprašanja včerajšnjega uspešno opravljenega izpita:

- V katerem strokovnem aktivu sem? (Tuji jeziki), Kakšne so naše naloge? (pri 2. sem omenila načrtovanje ocenjevanja in sva nadaljevali pri tem...)
- Načrtovanje ocenjevanje - kaj vse načrtuje strokovni aktiv? (Način ocenjevanja, št. ocen, kriterij, roki,...) Komu je treba sporočiti roke? (tu sem omenjala vse od učiteljskega zbora in bla bla bla, pa je hotela slišat samo dijakom seveda :laughing: in da datume testov zapišemo v dnevnik), Ker sem omenila, da smo spreminjali načrt zaradi korone, me je še to vprašala - torej kaj smo spremenili?
- Naloge ravnatelja (naštela sem samo 3 pa me je že ustavila in rekla, da je čist zadost in super). Pa s kom sodeluje in kje so njegove naloge opisane (ZOFVI)

Zeloooo prijazna gospa. Mene je spraševala res samo praktične stvari, kaj smo mi delali in kaj iz mojih izkušenj vem. Ni vrtala. Videla je, da gre in me je kar ustavljala...
Z njo sva hitro zaključili!
Nič se bat in srečno!
 
Ana Šterbenc, srednje poklicne in strokovne šole

1. Svet šole
2. Avtonomija šolskega prostora (kdaj se lahko vseeno izvajajo konfesionalne dejavnosti v šoli - izjeme)
3. Ugovor dijaka na oceno
 
Izpraševalka Šterbenc:
1. na katero oceno se lahko dijak pritoži, kdo obravnava pritožbo, v kolikšnem času...
2. katere pogoje mora izpolnjevati kandidat za ravnatelja srednje šole?
3. šolski sklad, je obvezen? (odgovor je da za vse šole)

Je zelo prijazna in že sama namiguje in delno pove odgovore.
 
Izpit sem opravljala za vzgojiteljico v dijaškem domu.

Letni dopust
Strokovni delavci v dijaškem domu, kakšne pogoje morajo izpolnjevati, kdo je še zaposlen v dijaškem domu poleg strokovnih delavcev (čistilke, kuharji)
LDN dijaškega doma, kaj vsebuje, kdo ga sprejme, potrdi itd.

Prijazna spraševalka, pomaga. :)
 
  • Pristojnosti ravnatelja. Ali je ravnatelj tudi strokovni delavec?
  • Matura. Kdo lahko opravlja maturo? Kdaj dijaki izberejo izbirne predmete mature?
  • Učna obveznost (koliko ur kateri strokovni delavec, koliko lahko izjemoma več/manj, koliko lahko manj tisti, ki ima dovolj (ni bilo potrebno vedeti koliko) delovne dobe).
 
Opravljala sem strokovni izpit za športnega pedagoga.
1. Vse o športno-vzgojnem kartonu (kaj je, kje se hrani, kdo lahko dostopa do informacij- SAMO UČITELJ in DIJAK, kdaj dobi dijak karton, ko zaključi izobraževanje).
2. Postopek za imenovanje ravnatelja (točno vse našteti po vrsti, od razpisa do končnega imenovanja. Kot piše v ZOFVI).
3. Naloge sveta staršev (kaj imenujejo: UPRAVNI ODBOR šolskega sklada).

Prijetna gospa, če vidi da se kje zatakne ti pomaga oziroma zraven še razloži.
Srečno!
 
1. Svet šole (pristojnosti, sestava), čigavo mnenje mora dobiti pred imenovanjem ravnatelja. Ali mora mnenje nujno upoštevati ali ne?
2. Šolski sklad, ali je obvezen, kako pridobiva sredstva?
3. Pogoji za ravnatelja.
 
Moja vprašanja pri zakonodaji (izpraševalka Ana Šterbenc), zelo prijazna.

- avtonomija šole (kaj je prepovedano, kaj mogoče dopustno),
- naloge razrednika (vse naloge, katera poročila mora narediti razrednik ...),
- svet zavoda (šole, torej kdo so člani, koliko članov, naloge ... vse),
- kdo lahko pride oziroma vstopi v šolo nenapovedan (šolska, finančna inšpekcija...)

Celotna komisija: Šterbenc, Žgajnar, Pezdirc. Super komisija! Iščejo znanje.
 
Izpraševalka za zakonodajo Ana Šterbenc - zelo prijazna. Zanimajo jo praktične in uporabne stvari.
Vprašanja:

1. Delovna in učna obveznost v SŠ
Vse, kdo, koliko, dodatnih 5 ur max in max 3 ure manj ...

2. Šolski koledar
Za vso Slovenijo določi minister do 31. maja, vključuje izpitne roke, počitnice, dela proste dneve ..., vsaka šola pa potem še določi zdravstvene preglede, športne, kulturne, naravoslovne dneve … Šolsko leto traja od 1. septembra do 31. avgusta, pouk od 1. septembra o 24. junija, razen za maturante, ki končajo že maja.

3. Ugovor na oceno.
Opisala sem postopek ugovora na končno oceno.

3. a) Podvprašanje: Ali je postopek za ugovor na oceno pri medletnem testu enak kot za ugovor na končno oceno? Povedala sem, da moram obdržati teste pet dni, da imajo dijaki čas za ugovor. Če sem se na primer zmotila pri točkovanju, dijak to pove, jaz pa oceno samo popravim, ni pa treba skozi tak postopek kot pri ugovoru na končno oceno.

Izpit sem opravljala za učiteljico v SŠ.
 
  1. HIŠNA PRAVILA (zmedla sem se, malo pomešala, mi je prijazno pomagala)
  1. SVET STARŠEV (vse, podrobno, sestava, pristojnosti)
  2. STROKOVNI ORGANI ŠOLE (našteti: uč. zbor, progr. uč. zbor, odd. uč. zbor, razrednik in strk. aktiv, podrobneje STROKOVNI AKTIV, ki je najvišji str. organ, sem izvedela tam:))
Pomaga in te delno vodi do pravilnega odgovora. Ne smeš prehitro kar nekaj odgovoriti, razmisli. Pogumno in srečno!
 
Datum: 30. 6. 2021, učitelj fizike na gimnaziji
1. Postopek ugovora na oceno (pritožijo se lahko samo na končno oceno)
2. Pravilnik o šolskem redu, naštej nekaj pravil obnašanja v šoli, kaj pomeni kršitev teh pravil
3. Naloge, namen in sestava šolskega sklada, ter kdo predlaga člane (Svet šole)

Prijazna.
 
Strokovni delavci v šoli (ne pozabiti na knjižničarje)
Prepovedi in kršitve v šoli
Svet staršev. Ali svet staršev daje mnenje od LDN? (Ne)
 
Nazadnje urejeno:
Šterbenc 22. 9. 2021
1. Svet šole,
2. Pogoji za ravnatelja, po koliko letih dela v VIZ lahko najhitreje postaneš ravnatelj?
3. Vzgojni ukrepi (katere poznamo, kdo jih izreka, podrobneje alternativne vzgojne ukrepe)
 
Področje: Srednje poklicne in strokovne šole
Mag. prof. glasbene pedagogike

Gospa prijetna sogovornica, brez strahu pri njej.

- Pritožba na oceno (na katero in kako)
- Svet staršev (vse)
- Vsi zaposleni v šoli (tudi administrativno in tehnično osebje)
 
Izpraševalka Ana Šterbenc - prijazna in nasmejana, sprašuje podrobnosti, a išče znanje

- šolski sklad: od kod prispevki, kdo upravlja sklad, kdo imuje člane (svet staršev) - Ali MORA šola imeti šolski sklad? DA
- prepovedi in kršitve ter ukrepi (rekla je, da sedaj se ne daje več opominov in potem ukrepov, ampak so nekako vsi "enakrovredni", bi jih lahko samo oštevilčili... in po 4. ukrepu pride do izključitve - jaz sicer teh info nisem zasledila nikjer v zakonodaji, tako pa je rekla izpraševalja na izpitu..)
- napredovanje strokovnih delavcev v nazive (nisem vedela, koliko točk rabi za napredovanje, pa ni vrtala..)

Srečno vsem!
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
588
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.284
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.408
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.025
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.854
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.081
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.039

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu