Status po diplomi in pred pripravništvom

Trenutno berete:
Status po diplomi in pred pripravništvom

Pridružen
25. maj 2013
Prispevki
7
Živjo

imam vprašanje glede statusa. Pred 14 dnevi sem diplomirala na Pedagoški fakulteti, oktobra pa začnem z volonterskim pripravništvom na OŠ. Glede na to, da sem diplomirala sem posledično ostala brez statusa študenta. Zanima me, ali se vam zdi smiselno, da se prijavim na Zavod za zaposlovanje le za 3 mesece. Ima kdo izkušnje s tem?

Hvala za kakršnokoli informacijo ;)
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Odg: Status po diplomi in pred pripravništvom

Pravzaprav lahko še vedno delaš čez počitnice preko statusa, ki ga imaš uradno do konca septembra. Če pa ne boš delala, se sicer lahko vpišeš na zavod, čeprav ne bo od tega nobene koristi.
 
Odg: Status po diplomi in pred pripravništvom

Z dnem, ko diplomiraš, se ti avtomatsko prekine status. Če je zadnji dve leti prišlo do spremembe, se ti opravičujem.
Seveda se prijaviš na zavod, korist bo ta, da lahko uveljavljaš pravice do javnih sredstev: socialna pomoč, obvezno, dodatno zavarovanje. Če pa socialne ne potrebuješ in si boš zavarovanji plačevala sama, potem se pa res ne prijaviš na zavod. Je pa tudi res, da dlje kot si prijavljena na zavod, večje imaš možnosti, da dobiš zaposlitev preko javnih del oz. da sploh ustrezaš ciljni skupini za kandidatko za javna dela.
 
Odg: Status po diplomi in pred pripravništvom

Tako je, kot ti je razloženo v prvem odgovoru.
Kljub temu, da si diplomirala imaš status do izteka, torej do 31.9. Če začneš z volonterskim pripravništvom, to pomeni, da si moraš s 1.10, potem urediti obvezno zdravstveno zavarovanje in dodatno zdravstveno zavarovanje.
Če se prijaviš na ZRSZ ne pridobiš nobenih ugodnosti. Pravzaprav se niti ne moreš prijaviti, ker še imaš status študenta. Tako da ti priporočam, da prezskrbno preživiš te 3 mesece. (pa še prek študenta lahko kaj zaslužiš) z oktobrom pa bo vse drugače.
Lep dan.
 
Odg: Status po diplomi in pred pripravništvom

Tehnično imaš status "kao", ker imaš že izdano potrdilo za celotno študijsko leto. Vendar formalno-pravno z diplomiranjem izgubiš status in si moraš uredit vse zadeve. Sem se pred kratkim ukvarjala s temi zadevami. Sploh se ni za hecat, sploh ko gre za zavarovanje.

70. člen

(prenehanje statusa študenta)

Status študenta preneha, če študent:

– diplomira,

– ne diplomira v dvanajstih mesecih po zaključku zadnjega semestra,

– se izpiše,

– se med študijem ne vpiše v naslednji letnik oziroma semester,

– je bil izključen,

– dokonča podiplomski študij,

– ne dokonča podiplomskega študija v ustreznem, s statutom predpisanem roku.

V primerih iz druge, četrte in sedme alinee prejšnjega odstavka se študentu iz upravičenih razlogov status študenta lahko tudi podaljša, vendar največ za eno leto.

Študentke matere, ki v času študija rodijo, imajo pravico do podaljšanja študentskega statusa za eno leto za vsakega živo rojenega otroka.
 
Odg: Status po diplomi in pred pripravništvom

Točno o tem sem govorila. Ko diplomiraš, si moraš urediti zavarovanje. Torej bi imel status celo študijsko leto, kljub temu da bi diplomiral novembra.
 
Odg: Status po diplomi in pred pripravništvom

Status imaš do izteka, tako kot piše na papirju. Torej do 31.9.
Sama sem diplomirala lani julija in mi je zdravstveno zavarovanje veljalo do 31.9. tako kot piše na papirju, sem se pozanimala.
Če pa se je v tem času kaj spremenilo, pa ne vem.
 
Odg: Status po diplomi in pred pripravništvom

Jaz sem diplomirala pred enim tednom in se takoj prijavila na Zavod zaradi zavarovanja. Zdaj pa me zanima, če kdo ve, ali še lahko, kljub temu, da sem prijavljena na zavodu, delam preko študenta? (nekje sem slišala, da ko diplomiraš, bi naj sam poklical na študenta in prekinil status, ampak jaz tega nisem naredila. Ali oni to kaj preverjajo? -sledijo kakšne posledice, če delaš preko štdenta in si hkrati prijavljen na zavodu??)
 
Odg: Status po diplomi in pred pripravništvom

Hvala za odgovore. Zgleda je res najbolje, da se ne prijavim na Zavod in še malo izkoristim študentsko delo. :)
 
Odg: Status po diplomi in pred pripravništvom

Med pripravništvom pa ni mogoče imeti kakega statusa, prek katerega bi lahko delal?
 
Odg: Status po diplomi in pred pripravništvom

Mislim, da ne, saj podpišete pogodbo, kjer so navedene vaše delovne obveznosti, pa čeprav gre za volontersko pripravništvo. Sicer pa boste težko zraven pripravništva še kje dodatno delali.

Sicer sem na strani MIZŠ našel še tale podatek:
Če je pripravnik podiplomski študent in opravlja volontersko pripravništvo, lahko med opravljanjem pripravništva obdrži status študenta in vse s tem povezane pravice.
 
Odg: Status po diplomi in pred pripravništvom

Moje izkušnje:
V šolskem letu 2012/13 sem opravljalla volontersko pripravništvo in bila hkrati prijavljena na zavodu za zaposlovanje. Kot volonter s šolo, kjer sem opravljala pripravništvo, nisem imela sklenjene pogodbe o zaposlitvi (ni mi tekla delovna doba), ampak samo pogodbo o opravljanju volonterskega pripravništva.
Tako piše tudi na strani ministrstva:
Pripravništvo se lahko opravlja tudi, ne da bi vrtec oziroma šola sklenila pogodbo o zaposlitvi – prostovoljno ali volontersko pripravništvo. Pravice in obveznosti pripravnika volonterja izhajajo iz pogodbe o volonterskem opravljanju pripravništva. Volonterski pripravnik si preko statusa, ki ga si uredi sam (status brezposelne osebe, podiplomskega študenta, zaposlenega izven vzgoje in izobraževanja…) uredi tudi zdravstveno zavarovanje.
Kako je s statusom študenta po diplomiranju, ne vem. Logično pa se mi zdi, da z dnem diplomiranja status študenta preneha.
 
Odg: Status po diplomi in pred pripravništvom

Status študenta izgubiš takoj, ko diplomiraš. Mene so takoj opozorili na to, da mi poteče status zaradi zavarovanja, ker si ga moraš sam plačati.
Tako da to sigurno ne velja, da imaš status do konca septembra in plačano zavarovanje, ker je nemogoče, potem bi se res vsak potrudil in diplomiral v začetku oktobra potem pa še eno leto vlekel status in dobro služil kot študent... tako to ne gre ... ni tako enostavno brez skrbi
 
Pozdravljeni. Mogoče kdo ve, ali se lahko prijavim na ZRSZ, če sem vključena v izobraževanje odraslih? (diplomirala sem lani, konec leta bom dopolnila 26 let).

@MissSmrketa, zapisala si: Seveda se prijaviš na zavod, korist bo ta, da lahko uveljavljaš pravice do javnih sredstev: socialna pomoč, obvezno, dodatno zavarovanje.

Ali ti začne pravica do socialne pomoči in obveznega dodatnega zavarovanja pripadati takoj, ko se vpišeš na zavod (ali moraš biti za to v bazi 6 mesecev)? Je to ta socialna pomoč, ki naj bi jo moral kasneje vračati?
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Na spletnem podportalu E-demokracija je v rubriki Ministrstva za visoko šolstvo, znanost in...
Odgovori
0
Ogledi
515
  • Članek
Zdravniška zbornica Slovenije je 14. decembra 2023 izrekla zahvalo Delovni skupini za...
Odgovori
0
Ogledi
137
  • Članek
Predstavniki Sindikata vzgoje, izobraževanja, znanosti in kulture Slovenije (Sviz) so se ob 14...
Odgovori
0
Ogledi
213
  • Članek
Sindikat vzgoje, izobraževanja, znanosti in kulture Slovenije bo na protestnem shodu pred...
Odgovori
0
Ogledi
241
  • Članek
Glavni odbor sindikata vzgoje, izobraževanja, znanosti in kulture ocenjuje, da vladni predlog...
Odgovori
0
Ogledi
300
  • Članek
Glavni odbor sindikata vzgoje, izobraževanja, znanosti in kulture ocenjuje, da vladni predlog...
Odgovori
0
Ogledi
344
  • Članek
V Južni Koreji so sprejeli zakon za boljšo zaščito učiteljev pred zlonamernimi pritožbami...
Odgovori
0
Ogledi
573

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu