STARIČ HOLOBAR - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Trenutno berete:
STARIČ HOLOBAR - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

1. Prostori za otroke (koliko m3 na enega otroka)
2. Normativi za oblikovanje oddelkov vrtca
3. Sočasnost
 
  1. Kdo lahko ustanovi javni vrtec? Kaj potrebuje, razlika med javnim in zasebnim.
  2. Kdo določa koliko starši plačajo vrtcu, kakšne so olajšave za 2 in 3 otroka.
  3. Delovna obveznost za vzgojiteljice in pomočnice.

Zelo, zelo prijazna gospa, brez skrbi, pogumno in vso srečo :)
 
Izpit za vzgojiteljico v prilagojenem programu:

Kater zakon ureja usmerjanje otrok s posebnimi potrebami (novi zakon, kateri je bil prej, kakšna je glavna razlika med njima)
Kako je s plačili staršev otrok, ki imajo otroka v razvojnem programu; kdo sofinancira plačilo staršev oz. kdo določi, kakšno ceno bodo plačali
Organi zavoda (sem mogla samo naštet: svet zavoda, svet staršev, vzg. zbor, strokovni aktiv)

Je prijazna, želi, da veš osnovne stvari in se ne zapletaš v podrobnosti (te ustavi in ti prijazno reče, da bo dovolj :))
 
Pomočnica vzgojiteljice:
- starostne skupine otrok in zakaj takšna razdelitev
- normativ za oblikovanje oddelkov
- v katere nazive lahko napreduje vzgojitelj (mentor, svetovalec, svetnik)
- plačilo vrtca (koliko % največ (77%) in koliko % najmanj (10%) plačajo starši) in kako je s plačilom, če sta v vrtcu 2 ali več otrok
 
Izpraševalka Vida Starič Holobar. Izpit opravljala za vzgojiteljico.
Zelo prijazna, pomaga, če se ti zatakne. SREČNO!

1. Katere oddelke poznamo v vrtcu?
2. Po katerih dokumentih, zakonih mora delati vzgojiteljica v vrtcu?
3. Kdo je vodilni organ v vrtcu? Kdo je lahko ravnatelj, kakšne pogoje mora izpolnjevati in kakšne pristojnosti ima?
 
Izpit sem opravljala za pomočnico vzgojiteljice. Gospa je bila zamenjava za prvotno izpraševalko (go. Brank) ...

1. Kdo so zaposleni v vrtcu? Po katerem pravilniku določajo delovna mesta v vrtcu?
2. Delo vzgojiteljice in pomočnice.
3. Plačilo vrtca.
 
Izpit za vzgojiteljico:
1. V kakšne programe lahko starši vpišejo otroke (tudi trajanje programov in kaj obsegajo)? Potem me je vprašala, če poznam nov zakon v zvezi s krajšim programom. Sem povedala, da ne. Zato me je vprašala, če mislim, da je dobro, da so otroci vključeni v vrtec. Poglejte si ta zakon, ker ji ni bilo všeč, da ga nisem poznala.
2. Kakšni so pogoji za vpis otroka v vrtec? Kaj morajo starši priložiti? Kaj potem sklenejo z vrtcem? Pogodbo.
3. Kdo je vodja vrtca? Kako je sestavljen Strokovni svet vrtca?
4. Ker sem delala v OŠ za otroke s PP, me je vprašala tudi, kateri programi se izvajajo za otroke s PP v vrtcu (program s prilagojenim izvajanjem, prilagojeni program in posebni program vzgoje).

Resna, ampak želi, da narediš in te na tak način tudi sprašuje. Srečno!
 
Področje: pomočnica vzgojitelja, 1.6.2020

- Vpis otrok v vrtec (vse)
- Sočasnost v oddelku
- Starostna obdobja in zakaj takšna razdelitev

Resna, ampak se vidi da hoče da narediš in ti pomaga s podvprašanji, tako da vse pohvale.
 
Nazadnje urejeno:
Področje: pomočnica vzgojiteljice 1.6. 2020

-vpis v vrtec, kdo ima prednosti in kaj imajo otroci z posebnimi potrebami
-delavci vrtca in pogoji za opravljanje dela vzgojitelja (izobrazba, slovenski jezik in strokovni izpit)
-LDN (kdo ga sprejme in kaj vsebuje)

Zelo prijazna gospa
 
-Vpis v vrtec (vse)
-Nazivi in kdo jih podari
-Urejenost igralnice in v katerem pravilniku to piše

Deluje resno, ampak je zelo prijazna in pomaga z podvprašanji 😁
 
- financiranje vrtca, od kje dobi vrtec največ finančnih sredstev.
- normativi za kombinirani oddelek
- kdo lahko ustanovi vrtec in kakšni so pogoji
- kakšne pristojnosti ima občina v povezavi do vrtca
 
Pomočnica vzg.
1. Starostna obdobja, ki jih poznamo
2.Normativi v vrtcu (zakaj jih razporedimo v normative,...)
3. Vpis v vrtec (kaj ce je prevec vpisanih otrok,..)
4. Prostor-notranji prostori (koliko je zagotovljenega na otroka...).
 
Izpraševalka je bila Vida Starič Holobar; izpit pa sem delala kot vzgojiteljica
1. Kdo odloča o plačilu vrtca? (CSD na podlagi uvrščanja v lestvice dohodka), kdo ima lahko zastonj vrtec? (starši, ki imajo nizek dohodek ali prejemajo socialno pomoč).
2. Katere programe v vrtcu poznamo? (poldnevni, celodnevni, kratkotrajni). Katerim otrokom je namenjen kratkotrajni? (otrokom starim 5 let ali več, da se pripravljajo na šolo). Kateri program v Sloveniji starši najpogosteje izbirajo? (celodnevni),
3. Kako se delijo oddelki ter kdo odloča kako se delijo? (Delijo se na homogene, heterogene in kombinirane o tem pa odločajo pred začetkom šolskega leta za naslednje šolsko leto odloča pa ravnatelj) Kje so zapisani normativi (pravilnik o normativih) in če se lahko sredi leta naknadno vključi en otrok (se lahko če otrok nima doma pogojev za kvalitetno življenje)
 
Delala sem za pomočnico vzgojiteljice v vrtcu.
1. Kdo odloča o plačilu vrtca? Kdo ima lahko zastonj vrtec?
2. Vrste oddelkov ? (homogeni, heterogeni, kombinirani) in jih opisati.
3. sočasnost v vrtcu
Zelo prijazna gospa in pomaga s podvprašanji. Vidi se, da želi da narediš.
 
delavno mesto: svetovalna delavka in izvajalka DSP v vrtcu

Ni mi postavila 3 vprašanj ampak je navezovala vprašanja eno na drugo in s tem zajela več področij:

Pričakovano je zajadrala najprej na področje otrok s PP:
- Po katerem dokumentu se usmerjajo predšolski in po katerem višje po vertikali;
- katere programe za otroke s PP izvajajo vrtci;
- kako izgleda program s prilagojenim izvajanjem in DSP,
- kako po domače rečemo prilagojenemu programu (razvojni oddelek in koliko je not lahko otrok).
- Kdo financira te programe (občina) in
- koliko v % plačujejo starši (sem rekla 0-77% pa jo je zanimaj še tist prvi %, ki pa je 10).
- Mislim da je bilo zadnje vprašanje o napredovanju v nazive, kdo napreduje in v katere nazive kjer sem pomotoma dodala še organizatorja ZHT, ki pa v vrtcih (samo v šolah) ne napredujejo v nazive.

Če je paše kaj vmes navrgla se pa ne spomnim več, ker jih je kar streljala enega za drugim.
 
ZAKONODAJA, izpraševalka Vida Starič Holobar
Vprašanja:
1. V katere programe lahko starši vpišejo otroke v vrtcu
2. V katere nazive lahko napreduje vzgojitelj in v katere pomočnik vzgojitelja
3. Koliko m2 na otroka, kako se to izračuna
 
Zelo prijazna in korektna, res zelo dobra izkušnja z go. Vido. Vse je nekako bolj potekalo kot sproščen pogovor - pogovarjali sva se o ustanovitvi vrtca, javni/zasebni, glede financ, pravic staršev pri izbiri programov. Dokumenti po katerih se dela. Potem je pogovor navezala še na vzgojiteljičino delo (ure, obveznosti, dokumentacija).
Izpit sem opravljala za vzgojiteljico.
Lp in srečno, pa seveda, POGUMNO :D
 
Delavno mesto: pomočnica vzgojiteljice
1. Vpis otroka u vrtec opiši
2. Naštej funkcije ravnatelja in kdo je ravnatelj
3. Katere oddelke poznamo in opiši kombiniran oddelek.
Super gospa, izgleda strogo ampak sprašuje na način kot da se z njo pogovarjaš. Se vidi da želi da opraviš, tudi pomaga.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Zaklenjeno
Datum izpita: 16. maj 2023 Ura izpita: 15.30 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
0
Ogledi
826
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 6. feb 2024 Ura izpita: 15.45 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
9
Ogledi
713
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
588
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.284
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
0
Ogledi
1.408
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
1
Ogledi
1.025
Za objavo izpitnih vprašanj uporabite pripravljene obrazce - tukaj Novejša vprašanja oz...
Odgovori
3
Ogledi
1.854

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu