STARIČ HOLOBAR - izpraševalka (zakonodaja, izpitna vprašanja)

Prispevki
5
Naziv
Pomočnica vzgojiteljice
Področje
Vrtec, Osnovna šola
1. Prostori za otroke (koliko m3 na enega otroka)
2. Normativi za oblikovanje oddelkov vrtca
3. Sočasnost

Prispevki
6
  1. Kdo lahko ustanovi javni vrtec? Kaj potrebuje, razlika med javnim in zasebnim.
  2. Kdo določa koliko starši plačajo vrtcu, kakšne so olajšave za 2 in 3 otroka.
  3. Delovna obveznost za vzgojiteljice in pomočnice.

Zelo, zelo prijazna gospa, brez skrbi, pogumno in vso srečo :)

Prispevki
3
Izpit za vzgojiteljico v prilagojenem programu:

Kater zakon ureja usmerjanje otrok s posebnimi potrebami (novi zakon, kateri je bil prej, kakšna je glavna razlika med njima)
Kako je s plačili staršev otrok, ki imajo otroka v razvojnem programu; kdo sofinancira plačilo staršev oz. kdo določi, kakšno ceno bodo plačali
Organi zavoda (sem mogla samo naštet: svet zavoda, svet staršev, vzg. zbor, strokovni aktiv)

Je prijazna, želi, da veš osnovne stvari in se ne zapletaš v podrobnosti (te ustavi in ti prijazno reče, da bo dovolj :))

Prispevki
3
Pomočnica vzgojiteljice:
- starostne skupine otrok in zakaj takšna razdelitev
- normativ za oblikovanje oddelkov
- v katere nazive lahko napreduje vzgojitelj (mentor, svetovalec, svetnik)
- plačilo vrtca (koliko % največ (77%) in koliko % najmanj (10%) plačajo starši) in kako je s plačilom, če sta v vrtcu 2 ali več otrok

Prispevki
6
Izpraševalka Vida Starič Holobar. Izpit opravljala za vzgojiteljico.
Zelo prijazna, pomaga, če se ti zatakne. SREČNO!

1. Katere oddelke poznamo v vrtcu?
2. Po katerih dokumentih, zakonih mora delati vzgojiteljica v vrtcu?
3. Kdo je vodilni organ v vrtcu? Kdo je lahko ravnatelj, kakšne pogoje mora izpolnjevati in kakšne pristojnosti ima?

Prispevki
5
Področje
Vrtec
Izpit sem opravljala za pomočnico vzgojiteljice. Gospa je bila zamenjava za prvotno izpraševalko (go. Brank) ...

1. Kdo so zaposleni v vrtcu? Po katerem pravilniku določajo delovna mesta v vrtcu?
2. Delo vzgojiteljice in pomočnice.
3. Plačilo vrtca.

Prispevki
3
Izpit za vzgojiteljico:
1. V kakšne programe lahko starši vpišejo otroke (tudi trajanje programov in kaj obsegajo)? Potem me je vprašala, če poznam nov zakon v zvezi s krajšim programom. Sem povedala, da ne. Zato me je vprašala, če mislim, da je dobro, da so otroci vključeni v vrtec. Poglejte si ta zakon, ker ji ni bilo všeč, da ga nisem poznala.
2. Kakšni so pogoji za vpis otroka v vrtec? Kaj morajo starši priložiti? Kaj potem sklenejo z vrtcem? Pogodbo.
3. Kdo je vodja vrtca? Kako je sestavljen Strokovni svet vrtca?
4. Ker sem delala v OŠ za otroke s PP, me je vprašala tudi, kateri programi se izvajajo za otroke s PP v vrtcu (program s prilagojenim izvajanjem, prilagojeni program in posebni program vzgoje).

Resna, ampak želi, da narediš in te na tak način tudi sprašuje. Srečno!

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Na vrhu