Spremljevalec otroka s posebnimi potrebami

Trenutno berete:
Spremljevalec otroka s posebnimi potrebami

Pridružen
7. sep 2015
Prispevki
15
Naziv
pomocnik vzgojitelja
Zavod
bresposlena
Področje
  1. Vrtec
Živjo, zanima me kakšno izobrazbo mora imeti spremljevalec šolskega otroka ki ima diabetes?
Imam končano izobrazbo za pomočnika vzojitelja z strokovnim izpitom. Je to dovolj ali moram narediti še kak tečaj? Trenutno delam kot pomočnik vzgojitelja.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pozdravljeni,

v Predpisi - Pravilnik o normativih za opravljanje dejavnosti predšolske vzgoje piše:

(1) Za nudenje fizične pomoči otrokom s posebnimi potrebami se v vrtcu, na podlagi odločbe o usmeritvi, sistemizira delovno mesto spremljevalca, če se ne more zagotoviti izvajanja odločbe o usmeritvi z že sistemiziranimi delovnimi mesti.

(2) Obseg delovne obveznosti in spremljevalca se določi glede na število otrok, ki se jim nudi fizična pomoč in števila ur fizične pomoči, ki izhaja iz individualiziranega programa.

(3) Spremljevalec mora imeti najmanj izobrazbo, pridobljeno po izobraževalnem programu gimnazija ali izobrazbo, pridobljeno po izobraževalnem programu srednjega strokovnega izobraževanja.
 
Živjo, zanima me kakšno izobrazbo mora imeti spremljevalec šolskega otroka ki ima diabetes?
Imam končano izobrazbo za pomočnika vzojitelja z strokovnim izpitom. Je to dovolj ali moram narediti še kak tečaj? Trenutno delam kot pomočnik vzgojitelja.
Hey...
rabiš srednješolsko izobrazbo - V. stopnja, ne rabiš ne pedagoške izobrazbe, ne medicinske, še manj strokovni izpit(je pa zaželjeno, da si nekje v teh vodah)...Že, ko si zaposlen, si napoten na dodatno izobraževanje v UKC Ljubljana. To so moje izkušnje. Tudi sama sem spremljevalka otroku s sladkorno boleznijo.
Lp.
 
O hvala.
Za spremljevalca gibalno oviranega vem ,da ni pogoj posebna izobrazba niti strokovni, vendar za sladkornega bolnika pa so mi rekli, da naj bi bila.
Lep pozdrav!
 
O hvala.
Za spremljevalca gibalno oviranega vem ,da ni pogoj posebna izobrazba niti strokovni, vendar za sladkornega bolnika pa so mi rekli, da naj bi bila.
Lep pozdrav!
Ne..moj poklic ni bil na začetku opravljanja tega dela niti približen vzgojiteljskemu ali medicini...kaj šele strokovni..to nima nobene veze s delom, ki ga boš opravljala...pa sem že več kot eno leto v vrtcu spremljevalka otroka s sladkorno. Imaš pa vsekakor prednost pred ostalimi kandidati, če je izdan razpis za to delo.
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Akcija Z IGRO DO DEDIŠČINE nastaja ob predanem sodelovanju kustosov pedagogov iz slovenskih...
Odgovori
0
Ogledi
449
  • Članek
Na okrogli mizi NIJZ-ja je o izzivih na področju duševnega zdravja spregovorilo pet ministrov...
Odgovori
0
Ogledi
498
  • Članek
Evropska agencija za izobraževanje oseb s posebnimi potrebami in inkluzivno izobraževanje...
Odgovori
0
Ogledi
76
  • Članek
Od 28 osnovnih šol s prilagojenim programom se jih vsaj 74 odstotkov spopada s prostorsko...
Odgovori
0
Ogledi
149
  • Članek
Na spletnem podportalu E-demokracija je v rubriki Ministrstva za visoko šolstvo, znanost in...
Odgovori
0
Ogledi
151
  • Članek
Na spletnem podportalu E-demokracija je v rubriki Ministrstva za vzgojo in izobraževanje z dne...
Odgovori
0
Ogledi
218

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu